Kiedy egzaminy i powrót dzieci do szkół? Rząd podał daty

24.04.2020, 11:23; Aktualizacja: 24.04.2020, 12:48
Dariusz Piontkowski

Dariusz Piontkowskiźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Agnieszka Sadowska Agencja Gazeta

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Dariusz Piontkowski ma podać nowe informacje dotyczące funkcjonowania szkół w związku z epidemią koronawirusa. Kiedy ósmoklasiści i maturzyści przystąpią do egzaminów, a najmłodsze dzieci wrócą do szkół?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (36)

  • Do "Matka"(2020-04-26 11:37) Zgłoś naruszenie 20

    Do osoby piszącej "Matka" pytanie: "Gdzie są wypłaty dla rodziców za naukę z dziećmi????" Odpowiedź: - Gdyby rodzicowi takiemu jak pani, zadającemu pytania na takim poziomie - wypłacić symboliczną złotówkę byłyby to zmarnowanie pieniądze publiczne, które trzeba szanować. W obecnej sytuacji powstała okazja zapoznać sią z programem nauczania dzieci z klas I-III. Może będzie Pani troszeczkę mądrzejsza i nie będzie zadawać durnych pytań …..

    Odpowiedz
  • Rodzic (2020-04-26 01:22) Zgłoś naruszenie 02

    sytuacja wygląda tak :od początku tego cyrku z pseudo nauczaniem tylko chłop od matematyki wysilił się na 3 lekcje online.Reszta śle tylko polecenia. Narysuj coś, zobacz film i zrób notatkę, nawet z wf sązadania opisowe.Za co ci ludzie dostają pensje to nie wiem bo wszystko za nich robią rodzice . Może tak do roboty byście się wzięli bo jak strajkować to umiecie ale co do was należy to już słyszę o L4 . Konkretnie piszę do leni ze szkoły podstawowej w Mierzynie w Zachodniopom

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • karol(2020-04-25 10:38) Zgłoś naruszenie 150

    A jakie zabezpieczenie na czas egzaminu będą mieli nauczyciele i uczniowie? Czy dostaną takie wyposażenie jakie mają służby medyczne, czy jak zwykle niech martwią się sami? Chciałbym zauważyć, że polscy nauczyciele to w większości nie młodzieniaszki, a osoby w okolicach 50 i 50+., zagrożenie komplikacjami w czasie zarażenie jest więc spore. Czy będą zmienione procedury kodowania prac dla dyslektyków w czasie egzaminu ósmoklasisty? W tej chwili nauczyciel musi podejść do każdego ucznia (z opinią o dysleksji) i osobiście zakodować mu pracę, czyli wpisać dane, nakleić kod kreskowy i zamalować odpowiednie okienka. Niejasności bardzo dużo, a o procedurach szczegółowych nikt nie myśli. Co będzie z maseczkami, czy uczniowie w byle jakiej dadzą radę wytrzymać cały egzamin, czy będą w stanie się skupić? Jakie będzie zabezpieczenie od strony zdrowotnej, bo jest zagrożenie, że uczniowie mogą mdleć, czy też mieć inne problemy. Do tej pory w czasie egzaminu mogli mieć buteleczkę wody. Czy teraz w ciągu trzech godzin mają być w maseczce i bez wody? Czy ktoś zna odpowiedzi na nurtujące mnie pytania?

    Odpowiedz
  • Aga(2020-04-24 23:40) Zgłoś naruszenie 144

    Czy rządzący całkiem upadli na głowę i odjęło im rozum. Wzrasta liczba zgonów na convid-19, wg oficjalnych danych zarażonych zdiagnozowanych jest ponad 10 000, ilu chodzi nieprzebadanych- nikt nie wie. A Oni zarażają! W takiej sytuacji rodzice mają pozwolić swoim dzieciom na uczestnictwo w zgromadzeniu pod nazwą egzamin. Sory, to nie jest gra tu nikt nie ma 7 żyć. Bez matury można żyć, ale jednak nadal żyć.

    Odpowiedz
  • Dffg(2020-04-24 22:29) Zgłoś naruszenie 164

    Po co ten egzamin 8 klasisty,zrobic konkurs swiadectw tak jak kiedys i spokoj.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kkkk(2020-04-24 17:43) Zgłoś naruszenie 1511

    Dokladnie dzisiaj ludzie hodują sieroty.. Sami robia z dzieci łajzy..

    Odpowiedz
  • Beata(2020-04-24 17:41) Zgłoś naruszenie 1520

    Myślę, że nauczyciele w zaistniałej sytuacji nie maja najgorzej. Przesylaja za posrednictwem librusa kolejne strony do zrealizowania i tyle. Wynagrodzenie 100%. Moja znajoma siedzi od rana do poznego popołudnia i wykonuje zdalna prace w domu przez 8 h zeby dostac m- czne wynagrodzenie. Ma malego synka ktory czasami zasypia w jej ramionach podczas jej pracy. Pi skonczonej pracy zaczyna lekcje zecswoim starszym 9 latkiem. Wolna jest poznym wieczorem ale jest tak zmeczona ze zasypia czasami w ubraniu. Pracuje na 2 etatach swoim i nauczyciela. Czy napewno jest to o key?

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Kkkk(2020-04-24 17:39) Zgłoś naruszenie 43

    To wszystko jest ********

    Odpowiedz
  • EWA(2020-04-24 16:54) Zgłoś naruszenie 165

    To nauczyciele pójdą na L4 zamiast do komisji

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Matka(2020-04-24 15:33) Zgłoś naruszenie 5453

    Gdzie są wypłaty dla rodziców za naukę z dziećmi???? Cwani nauczyciele zadają chcą zdj oceniają ale to rodzice się uczą na nowo żeby wytłumaczyć dziecku i gdzie tu sprawiedliwość

    Pokaż odpowiedzi (9)Odpowiedz
  • Wiolka(2020-04-24 15:33) Zgłoś naruszenie 286

    Jedna osoba na 15 m2 ileż będzie potrzeba nauczycieli a ile badań na koronawirusa trzeba będzie zrobić przed egzaminem żeby młodzież i nauczyciele mogli w miarę bezpiecznie przystąpić do egzaminów bo przecież inaczej żaden odpowiedzialny rodzic nie wyślę dziecka na pewna smierc albo zarażenie rodziny

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tomek(2020-04-24 14:40) Zgłoś naruszenie 3214

    PIS będzie oszczędzał na dzieciach do 8 lat chcąc ich wypchać pierwszych w czasach epidemii do przedszkoli i żłobków itp. bo maja zasiłki WSTYD MI za TAKI RZAD!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mati(2020-04-24 14:18) Zgłoś naruszenie 3818

    Nie ma kasy stąd ta bezczelność rządu Piękny sen PIS się skończył

    Odpowiedz
  • Rodzic(2020-04-24 13:50) Zgłoś naruszenie 3312

    A kto zostanie np z 10 latkami??? Zamknięte szkoły, a gdzie zasiłek dla rodziców??? Za bezpieczeństwo dziecka nieletniego odpowiadają rodzice. DROGI RZĄDZIE, TO KPINA I BEZCZELNOŚĆ Z WASZEJ STRONY!!!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz