Oceniać czy nie? Co będzie po 25 marca? Coraz więcej pytań o szkołę w kwarantannie

autor: Karolina Nowakowska19.03.2020, 08:51; Aktualizacja: 19.03.2020, 11:12
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Piotr Nowak

Do 25 marca obowiązuje rozporządzenie ministra edukacji narodowej. Do tego czasu przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Pojawiają się pierwsze sygnały o tym, że okres ten będzie wydłużony. Co mają robić szkoły?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (66)

  • Ja(2020-03-19 22:47) Zgłoś naruszenie 576

    Minister chcę, żeby nauczyciele teraz zdalnie nauczali. Po co? Już rok temu udowodniono, że nauczyciela może zastąpić leśniczy czy siostra zakonna, to zapraszam i teraz! Rada Gabinetowa czy rząd nie mogą się zebrać, bo sztab fachowców nie potrafi im przygotować wideokonferencji, a nauczyciel ma to zrobić od ręki, na własnym sprzęcie i dla kilku czy kilkunastu klas😱 Porąbało ich!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • mama (2020-03-19 13:45) Zgłoś naruszenie 372

    " Minister Dariusz Piontkowski prosi dyrektorów, by ci sprawdzili, na ile ich szkoły są gotowe do prowadzenia nauki na odległość. A chodzi tu przede wszystkim o dostęp zarówno nauczycieli jak i uczniów do komputera i internetu. Ale nie tylko. Jak zauważa MEN, kształcenie zdalne to także konieczność wdrożenia rodziców w to, jak należy przygotować miejsce pracy dla ucznia ....... bezpieczeństwo w sieci " ...... chyba was trochę pogięło. Nie daliście rodzicom dla dzieci powyżej lat 8 możliwości opieki nad nimi, a teraz chcecie by dzieci siedziały jeszcze przed komputerem podczas gdy rodzic jest w pracy i nie ma możliwości sprawdzania co robi dziecko. Poza tym , jeśli Ministerstwo myśli że rodzice pozwolą dzieciakom lat 8, 9 czy 10 samodzielnie siedzieć przed komputerem to chyba komuś pomyliły się zadania. Zero logicznego myślenia.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Mama(2020-03-20 00:11) Zgłoś naruszenie 331

    Mam trzech chłopców i jestem nauczycielm. Jak pracować w domu w czasie epidemii gdy mamy jednego kiepskiego laptopa. Martwię się też o moich uczniów z prowincji. Tam są domy bez komputera. Gdzie niwelowanie różnic.Proszę pomyśleć realnie o naszych dzieciach i ich rodzinnych możliwościach.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Obywatel.(2020-03-19 14:39) Zgłoś naruszenie 2834

    NIC , będzie ,Lipa , jak ,zawsze w Polsce w takich przypadkach , rząd , nie panuje nad niczym , ten kretyn minister MSW i A , razem z tym ignoratem premierem i prezydentem ,a ludzie na przejściach granicznych czekają po 30 do 40 godzi i Żadnej pomocy,od was , wy IDIOCI .To tak się rządzi , wy się nadajecie premier , prezydent i ten minister od służb MSW i A ,do przeczkola , a nie do rządzenia z waszym prezesem partii pisowców i z tym całym bajzlem , którego , to wy jesteście winni od trzech miesięcy , do kiedy powstała panika w Chinach , a rząd polski i sejm pisowców nic nie robił tylko ta marszałek sejmu Witek rozdawała nagrody ,dla swoich przy ,du***w , na to sejm i rząd pieniądze mięli , tak jak ,na tańce u towarzysza . księdza redemptorysty Rydzyka i całego episkopatu , a na służbę zdrowia od waszych rządów ,od 2015 roku NIC , tylko populizm i demagogia , że jak to za waszych rządów jest dobrze , 500+ , i taki różne głupoty , w trybie rozdawnictwa , bo bez pracy niema kołaczy , i tak zawsze było .?!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • W.Borsa (2020-03-19 14:40) Zgłoś naruszenie 259

    Mądrale z ministerstwa NIEEDUKACJI, nie potrafią opracować RZETELNEGO systemu nauczania via internet. Teraz to PARODIA nauczania. Nawet ci z „łapanki” powinni mieć mózg, wiedzę i potrafić z nich korzystać.

    Odpowiedz
  • Bert(2020-03-19 11:28) Zgłoś naruszenie 2531

    na razie, to obowiązki niemożliwe do wykonania, panie broniarz, to znaczna część nauczycieli narzuca dzieciom i rodzicom

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Unkown (2020-03-19 19:41) Zgłoś naruszenie 2335

    Ciekawe czy w zeszłym roku jak nauczyciele strajkowali przez miesiąc też tak kładli nacisk na naukę przez internet jak w tym przypadku. Pewnie nie

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • rrrrrrr cccccc(2020-03-19 15:26) Zgłoś naruszenie 1639

    Koniec roku będzie później o te dwa tygodnie,a nowy rok zacznie się w sierpniu powiedzmy 10 tego i chyba innej opcji nie ma. Jestem nauczycielem z 20 letnim stażem i uważam że trzeba tak zrobić. Urlop trzy tygodnie i do pracy,a jak trzeba to dwa tygodnie.

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • Gocha gicha(2020-03-19 23:04) Zgłoś naruszenie 163

    Drodzy Państwo, to wszystko bzdura, jestem nauczycielem i każą nam wypełniać jakieś ankiety... Dalej rzeźbimy ***********

    Odpowiedz
  • Obywatelka (2020-03-20 00:39) Zgłoś naruszenie 153

    Etat radcy prawnego to 16h i nikt o tym nie wspomniał

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ewik(2020-03-19 19:46) Zgłoś naruszenie 1216

    Mialam przeprawe z nauczycielem wszyscy wysylaja linki do zadan do wykonania i chca, by dziecko odeslalo wykonane zadanie nauczycielowi tlumacze, ze mam limit internetu w telefonie nie mam laptopa, ani nielimitowanego internetu jak ma dziecko zdalnie sie nauczyc? Dzis widze, ze mimo, ze nie wolno wystawiac ocen i przekazanej info, ze nie bede wysylac zadan dziecko ma wpisane brak zadania

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • bee(2020-03-19 18:09) Zgłoś naruszenie 1012

    To co teraz się dzieje w oświacie, dzieje się od dawna w służbie zdrowia. Korono-wirus służy do straszenia. O czym świetnie wie Kaczafi i nie boi się zachowywać po staremu. W systemie prawnym jest taki bajzel, że im kto głupszy i i ustosunkowany tym ma lepiej. Tak zarządzają diecezjami biskupi no i ich pociotkowie w RP i doj. zm. Celem tej ekipy jest pobieranie wysokich wynagrodzeń, dla reszty na przeżycie a za krytykę takich wspaniałych rządzących będziemy jeszcze bardziej ogłupiani, aż do nowego 1939. To zorganizowana, święta banda od chaosu i okradania innych zgodnie z prawem. A zaczęło się od agentów Rzymu, KOR-u i trwa od 1989 = reprywatyzacja po polsku, Komisja Jakiego to dopiero drwina i kpina z okradzionych.

    Odpowiedz
  • Gocha gicha(2020-03-19 23:10) Zgłoś naruszenie 93

    To wszystko jest żałosne. Każą nam wypełniać jakieś ankiety, na ile łe jesteśmy przygotowani Kłamią, dyrektorzy też!!!

    Odpowiedz
  • Bb(2020-03-19 22:28) Zgłoś naruszenie 829

    To nie jest śmieszne- nauczyciele klikają zadają i idą do domu a uczniowie siedzą po kilka godzin i muszą wszystko ogarnąć- to jest chore...chociaż nie wiem jak to było kiedy był strajk nauczycieli- ale takie wykorzystywanie dzieci przez nauczycieli jest ok.teraz to nauczycielom zależy na tym żeby się wywiązać z zadań- to nic nie da - dzieci są w stresie z nadmiaru klasówek ,które są bez sensu ; to rewanż za strajk nauczycieli- dlatego nic nie mówią i wykorzystują niedogodności a dzieci są w stresie.. może ktoś by zapanował nad tym- przecież nauczyciele dostają nadal wynagrodzenie- a wkład zerowy

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • CziP(2020-03-20 08:36) Zgłoś naruszenie 70

    Ja nie mam z tym problemu. Przerobię materiał z dzieckiem w domu. Ale nie wyobrażam sobie żeby rozliczać dziecko z uczestnictwa w zajęciach online o wskazanych godzinach. Mamy jeden laptop, dla dziecka jest dostępny po południu.

    Odpowiedz
  • Były belferp(2020-03-20 10:47) Zgłoś naruszenie 72

    Etat nauczycieli to też40 godzin z czego 18 przy tablicy. Zawsze można zmienić zawód wystarczy się douczać. To a propos wpisu Olaola

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • asior(2020-03-20 09:49) Zgłoś naruszenie 60

    ZA TO TU NIEMASZ LIMITU... Śmieszne te wpisy. Nie masz komputera w domu, oddaj telefon dziecku, może ono choć coś skorzysta i zrobi zadanie

    Odpowiedz
  • Elka(2020-03-21 19:05) Zgłoś naruszenie 20

    Ministerstwo przygotowalo rozwiązania i jest z tego dumne. Lecz to tylko przepisy... E-szkola, szkola XXI wieku.. . Jakie koszty ministerstwo ponioslo w związku z nowym rozporządzenie? Jak zwykle wszystko przeniesione na nauczycieli. Jesli pracodawca zleca zdalna pracę to zapewnia mu warunki tzn służbowego laptopa. Nauczyciele maja mieć wlasne komputery, drukarki, kupować tusze, papier, za wlasa kasę sie szkolić i płacić za internet. Ile bylo hejtu po strajku. Dalej nic sie nie zmienia.

    Odpowiedz
  • Olaola(2020-03-19 23:22) Zgłoś naruszenie 146

    Etat nauczyciela to 18h, mój 40 h, a kasa podobna i gdzie tu sprawiedliwość!!!!

    Pokaż odpowiedzi (10)Odpowiedz
  • Leia(2020-03-22 12:05) Zgłoś naruszenie 00

    Mam nadzieję, że materiał nauczania z okresu kwarantanny nie pojawi się w zadaniach maturalnych? Przecież nie można realizować nowy treści tylko utrwalać już zdobyte.

    Odpowiedz