Egzaminy w szkołach będą przesunięte? Nie ma takiej decyzji, ale wszystko jest możliwe

18.03.2020, 12:07; Aktualizacja: 18.03.2020, 12:24
W zależności od tego, o ile to przesunięcie byłoby konieczne - jeżeli byłoby konieczne - trzeba by było odpowiednio modyfikować całą ścieżkę, albo skracając pewne okresy - jeśli jest to możliwe, albo być może wydłużając rok szkolny - poinformował dyrektor CKE

W zależności od tego, o ile to przesunięcie byłoby konieczne - jeżeli byłoby konieczne - trzeba by było odpowiednio modyfikować całą ścieżkę, albo skracając pewne okresy - jeśli jest to możliwe, albo być może wydłużając rok szkolny - poinformował dyrektor CKEźródło: ShutterStock

Na tę chwilę czasowe zawieszenie zajęć w szkołach nie wpływa na terminy egzaminów; jeśli jednak przedłuży się do okresu poświątecznego, trzeba będzie te terminy przesunąć - poinformował w środę dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Marcin Smolik.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • ana(2020-03-18 12:58) Zgłoś naruszenie 50

  Powoli dociera do oświatowych decydentów, że w obecnej sytuacji udawanie, że uda się utrzymać elementy poprzedniej rzeczywistości, nie ma sensu.

  Odpowiedz
 • IB(2020-03-18 19:31) Zgłoś naruszenie 50

  Jakoś jak przed rokiem był strajk, żadnych terminów nie przesunięto ani nie wydłużono roku szkolnego. Mimo, że żadnej szkoły, nawet zdalnej przez miesiąc nie było.

  Odpowiedz
 • INES(2020-03-18 14:12) Zgłoś naruszenie 40

  Żeby prowadzić lekcje zdalnie trzeba mieć do tego oprogramowanie i odpowiedni sprzęt. Szkoły tego nie mają. Nauczyciele nie są przeszkoleni. Nie ma e- podręczników itd. Nie wiem o czym Pan minister edukacji mówi. On chyba sam nie wie o czym. Napisanie emaila do uczniów co maja zrobić to nie nauka. A z drugiej strony dlaczego mają wydłużać rok szkolny, przecież nauczyciele mają płacone normalnie, a dzieci mają kg prac do zrobienia samemu w domu.

  Odpowiedz
 • Matka(2020-03-19 07:51) Zgłoś naruszenie 11

  Obrażanie matki zarzucanie im że są leniwe, biorą 500+ to niech teraz się wykarza to śmieszne Nauczyciele też biorą pensje i dokładnie ich praca polega na edukowaniu młodzieży, bo taki zawód sobie wybrali a rola matki jest wychować dziecko najlepiej jak to możliwe i nasze lenistwo ma polegać na tym, że przy tej ilości materiału jakie dostaje dwójka dzieci brakuje dnia a nie wspomnę o gotowaniu zakupach pracy zawodowej po 10 godz No cóż każdy broni swojego, ale nie można obrażać matek bo to nie sprawiedliwe są lepsze i gorsze ale to samo można powiedzieć o nauczycielach A Pan mąż na ciekawe myślenie ciekawe kto go wychował?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane