Z powodu zagrożenia koronawirusem Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zawiesił we wtorek prowadzenie zajęć dydaktycznych. Podobną decyzję podjęły władze Uniwersytet Medycznnego w Warszawie.

Władze Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zdecydowały o wstrzymaniu zajęć dydaktycznych i innych rodzajów kształcenia we wszystkich dotychczas prowadzonych formach od wtorku od godziny 9.30 – podała w komunikacie uczelnia.

Rzeczniczka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu Monika Maziak powiedziała PAP, że prowadzenie zajęć zostało wstrzymane zarządzeniem rektora. „To działanie prewencyjne, które ma zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa” - powiedziała Maziak. Prowadzenie zajęci dydaktycznych zostało wstrzymane do odwołania.

Wcześniej Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zadecydowały o wstrzymaniu zaplanowanych wydarzeń, w tym konferencji oraz wyjazdów zagranicznych studentów i pracowników. Nie odbędą się między innymi zaplanowana na 13 marca uroczystość promocji doktorskich oraz Dzień Otwarty uczelni.

W ubiegły czwartek także władze Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego z powodu zagrożenia koronawirusem zdecydowały o odwołaniu do 22 marca wszystkich wydarzeń i imprez skupiających powyżej 200 uczestników.

Z kolei Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu odwołał organizowany co roku na przełomie kwietnia i maja wyścig autostopem z Wrocławia do różnych miast w Europie.

W niedzielę Główny Inspektor Sanitarny zarekomendował odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych.

We Wrocławiu są potwierdzone trzy przypadku zarażenia koronawirusem. Pacjenci są hospitalizowani w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Tymczasem rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odwołał wszystkie wykłady dla studentów do 15 maja. Zajęcia kliniczne na blokach będą ograniczone, obowiązuje też zakaz odwiedzin w domach studenckich.