Wynagrodzenia nauczycieli powiązane ze średnią w gospodarce? ZNP rozpoczyna zbiórkę podpisów

26.02.2020, 09:27; Aktualizacja: 26.02.2020, 09:34
Pierwsze spotkanie zespołu odbyło się pod koniec stycznia. Strony zajęły się postępowaniem dyscyplinarnym. Temu tematowi ma być poświęcone także kolejne spotkanie, które ma odbyć się w środę.

Pierwsze spotkanie zespołu odbyło się pod koniec stycznia. Strony zajęły się postępowaniem dyscyplinarnym. Temu tematowi ma być poświęcone także kolejne spotkanie, które ma odbyć się w środę.źródło: ShutterStock

ZNP rozpoczyna w środę zbiórkę podpisów pod projektem nowelizacji Karty Nauczyciela dotyczącym zmian w sposobie naliczania pensji nauczycielskich. Chodzi o powiązanie wysokości wynagrodzenia zasadniczego z wysokością przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • xyz(2020-02-27 11:02) Zgłoś naruszenie 111

  Do Zorro Radzę spojrzeć w roczniki statystyczne i porównać płace nauczycieli w stosunku do średniej krajowej oraz płacy minimalnej.Jest to obiektywny wskażnik płac nauczycieli.Za PO w ciągu 4 lat płace nauczycieli poszły o 50%,a za Piś o 21% Jeszcze nigdy w wolnej Polsce nie było sytuacji aby dopłacać nauczycielowi do płacy minimalnej.Nastąpiło to za PIS,to jest obraz ich niskich zarobków. Przy dalszym wzroście płacy minimalnej wszyscy nauczyciele będą zarabiali płacę minimalną.A może nauczyciel ma pracować w wolontariacie W tym roku podwyżki mają być od września w wysokości 6%.Z jakimi płacami wejdą w w nowy rok przy płacy minimalnej 3.000,zł To jest chore

  Odpowiedz
 • Dudek(2020-02-27 06:49) Zgłoś naruszenie 30

  Co ZNP zrobiło dla nauczycieli już wiemy ! Dziękujemy wam za straty finansowe ! Nie jest nam potrzebny wasz związek , będziemy mieli Nasz który będzie nas reprezentował !

  Odpowiedz
 • Zorro(2020-02-26 16:03) Zgłoś naruszenie 410

  Zapomnieliście już ile dostawaliście za PO,jaka była najniższa płaca , jak wyprzedawano majątek narodowy a pseudo kapitaliści mówili: jak ci się nie podoba to wont ,na twoje miejsce mam pełno innych.A dziś co mało mają?Naród nie chce robić za darmo?US nie chce zwracać za fikcyjne faktury?Ogólnie dla elit-tragedia.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • 3434(2020-02-26 12:41) Zgłoś naruszenie 72

  A Piontkowski nie protestował, że na F-35 trzeba wydać kilkanascie miliardów zł i że Polski na to nie stać ? Ale to nie jego podwórko, bo to Polska resortowa....

  Odpowiedz
 • Mary(2020-02-26 11:36) Zgłoś naruszenie 95

  Dla tego rządu możliwe zawsze i wszędzie jest tylko rozdawanie wyborczych łapówek. Zapłata za pracę nie jest dla nich istotna.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane