Pensja nauczyciela powiązana ze średnią krajową. Broniarz: Zbierzemy co najmniej 100 tys. podpisów

12.02.2020, 12:07; Aktualizacja: 12.02.2020, 13:41
Prezes ZNP Sławomir Broniarz i wiceprezes Krzysztof Baszczyński

Prezes ZNP Sławomir Broniarz i wiceprezes Krzysztof Baszczyńskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Wierzymy, że przekonamy parlament, iż płaca nauczycieli powinna wynosić więcej - powiedział prezes ZNP Sławomir Broniarz, zapowiadając złożenie w środę w Sejmie wniosku o rejestrację komitetu inicjatywy obywatelskiej dot. zmian w wynagrodzeniu nauczycieli.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (27)

  • bredzący człek,na takie rozważania,to czekają(2020-02-12 16:18) Zgłoś naruszenie 1241

    nie tylko nauczyciele w Polsce.Tym razem zagłosujemy na P.Dudę,przedłużając w ten sposób dalsze działania i projekty na gospodarkę,zarazem przyszłości normalizowania tego ,co komuniści przez 30 lat przyczyniali się do rozwoju złego.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ja(2020-02-12 18:49) Zgłoś naruszenie 2448

    Chcecie więcej pieniędzy. Więcej pracujcie.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Prezes(2020-02-12 22:33) Zgłoś naruszenie 1140

    Poco się rozdrabniać ponieście o 200% wynagrodzenie I do tego jeszcze jeden miesiąc wakacji i wcześniejsza emerytura od 45 roku.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Tomek(2020-02-13 08:13) Zgłoś naruszenie 157

    A gdyby tak podwyższyć wiek emerytalny dla nauczycieli do 80 lat? Wtedy można by zalatac jakoś braki kadrowe szczególnie fizyków, matematyków, zawodowców. U koleżanki w szkole przyjęto właśnie 75 letniego emeryta.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Artur (2020-02-13 08:55) Zgłoś naruszenie 247

    Od dwudziestu lat praktycznie nie ma nowych nauczycieli, głównie ze względu na place i warunki pracy a ludzie dalej pluja na nauczycieli. Ktoś mi wytłumaczy ten fenomen?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Monia(2020-02-13 09:30) Zgłoś naruszenie 2010

    Może przyjdziesz uczyć? Na pewno Cię przyjmą. Taka błyskotliwa osoba potrzebna jest w szkole.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Aa(2020-02-13 18:11) Zgłoś naruszenie 95

    Zapraszam do szkoły też będziesz miał wakacje. Tylko szkoda dobrej pensyjki.

    Odpowiedz
  • Pracownik oświaty - nie nauczyciel(2020-02-13 19:44) Zgłoś naruszenie 97

    Przypominam Panie Broniarz że oświata to nie tylko nauczyciele... To panie sprzątaczki, kucharki, konserwator i administracja, bez której nauczyciel nie zrobi nic... bo nawet nie wie jak zrobić ksero... O tych osobach nie mówisz nic ... A my na prawdę pracujemy na wysokich obrotach za najniższą krajową i na 3/4 etatu. Druga sprawa, w szkołach jest zimno. Pozakręcane kaloryfery bo oszczędności (a jak wchodzisz do urzędu to można tam chodzić nago), nauczyciele, obsługa i dzieci siedzą w grubych swetrach bo gminy na ogrzanie placówek dawają grosze... Może by Pan zaczął od tych problemów szkół. Pensje nauczycieli wcale nie są małe.: nauczyciel dyplomowany 3.817 zl brutto podstawy, dodatek stazowy za 20 lat pracy 763.40 zl brutto, dodatek za wychowawstwo 300 zł brutto, dodatek motywacyjny średnio 300 zł brutto, co daje razem 5.180,40 zl brutto. To mało? Za 18 godzin tygodniowo? Za 56 dni urlopu? Pan oszalał Panie Broniarz?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • nn(2020-02-13 23:49) Zgłoś naruszenie 54

    Nie chcemy więcej, chcemy co się nam należy. Chcemy zarabiać procentowo tyle samo w stosunku do minimalnej i średniej pensji co w 2012 roku.

    Odpowiedz
  • Aaa(2020-02-14 11:14) Zgłoś naruszenie 35

    Dobra pensyjka nie zarabia się sama. 40 godz. tygodniowo. Urlop 26 dni w roku i trzeba go podzielić na wakacje, ferie, przerwy świąteczne albo zamiast lepić pierogi iść do pracy. Ok. Średnia krajowa 150 proc średniej albo nawet 200 proc w przeliczeniu na faktycznie przepracowane godziny po odjęciu dni wolnych ponad ustawowy należny urlop 20 lub 26 dni w końcu taka sama płaca to i takie same zasady pracy. I zakaz skoro wszyscy tacy przemęczeni pracy ponad 18 godzin w szkolnictwie. Proszę bardzo jest rynek pracownika wiec ludzie wykształceni mogą dorabiać tam gdzie według nich te super pensyjki dają za leżenie do góry brzuchem.

    Odpowiedz