Zmiany w Karcie nauczyciela, czyli drugi etap reformy. Co może się zmienić? Kto jest "za", a kto "przeciw"?

21.01.2020, 07:17; Aktualizacja: 22.01.2020, 12:15
nauczyciel szkoła

nauczyciel szkołaźródło: ShutterStock

Podczas posiedzenia sejmowej komisji edukacji Dariusz Piontkowski przedstawił swoje plany jako ministra edukacji na rozpoczętą kadencję. Większość z nich, jak przywracanie stołówek w szkołach czy program Aktywna tablica, jest kontynuacją działań z poprzednich lat. Jedyną nowością, która może mieć jednak kluczowy wpływ na polską szkołę, będą zmiany w Karcie nauczyciela.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (38)

  • grubcia(2020-01-21 08:25) Zgłoś naruszenie 8016

    Oddajcie nam wcześniejsze emerytury. młodzi niech zasuwają w tym wyścigu szczurów.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • ela(2020-01-21 11:04) Zgłoś naruszenie 1158

    W sprywatyzowanych zakładach pracy dawno zniesiono wszystkie przywileje,dlaczego w budżetówce ciągle są?

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Belfer(2020-01-21 13:53) Zgłoś naruszenie 1147

    Jestem nauczycielem i chce 40 godzinny tydzień pracy i tak jak wszędzie w tych godzinach zebrania o 14tej i do 15tej ani minuty dłużej wycieczki od 7 do 15tej zabawy od 7 do 15tej urlop krótszy ale wtedy kiedy ja chcę a nie kiedy muszę i żadnych telefonów od rodziców popołudniu bo to czas dla mojej rodziny

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Ludsia(2020-01-21 17:47) Zgłoś naruszenie 211

    Znany w finansowaniu są koniecznie jak chcą powiązać zexsredna krajowa jeśli już na 6 procentowe podwyżki zabrakło,spadło na barki samorządów. Jeśli mówimy o zmianach proponowanych przez MEN są niekorzystne i wiążą się z dyscyplinowaniem nauczycieli, w jaki sposób jakikolwiek zapis karty chroni nauczycieli jeśli podczas strajku egzaminy mógł przeprowadzić dosłownie każdy ta dyskusja to utopia i że strony MEN i związków

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pegasus(2020-01-21 17:49) Zgłoś naruszenie 58

    a może od 15 do 22 lub od 22 do 6 rano

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Tata osmoklasisty(2020-01-21 19:36) Zgłoś naruszenie 3124

    Dlaczego nierob wfista ma takie same pensum co nauczyciel języka polskiego przygotowujący do matury?????

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • SZ(2020-01-21 20:00) Zgłoś naruszenie 126

    Ja bym zwolnil nauczycieli bo to sa wychowankowie komunistycznych nauczycieli. Absurdalne, co nie ? No takie mamy czasy ze ******* sie nam ile wlezie a my w to wierzymy za 5 stowek minus inflacja.

    Odpowiedz
  • Tomek(2020-01-21 23:50) Zgłoś naruszenie 276

    Czemu nauczyciel po studiach zarabia mniej niż górnik po zawodowce?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Xx(2020-01-22 00:15) Zgłoś naruszenie 05

    Hahaha o tak jestem za. BTW na temat tego urlopu przymusowego człowiek się ostatnio przekonał jak chciał dzień iść na lekarskie...

    Odpowiedz
  • Opium dla (2020-01-22 01:22) Zgłoś naruszenie 31

    Drug Etap - brzmi kusząco

    Odpowiedz
  • Heh(2020-01-22 06:39) Zgłoś naruszenie 91

    Niszcza polska edukacje bylosmy po finlandi najlepszym krajem pod tym wzgledem to robia tumanow z dzieci. Tak beznadziejna edukacje maja trz w usa.smieciowe jedzenie przepracowania slabi nauczyciele nisko oplacani odchodzacy z zawodu, ptyle dzieci. Trumpifikacja polskich dzieciakow. Beda rownie glupie jak amerykanskie

    Odpowiedz
  • Darko(2020-01-22 19:45) Zgłoś naruszenie 91

    Dajcie spokój tym kłótniom , taki Radwan się tylko cieszy waszymi komentarzami i żyje z waszych żali, kłótni i pretensji. Jestem nauczycielem historii, uczę też WFu....jak bym chciał to bym się zwolnił jak każdy z Nas, Was. Społeczeństwo Nas nie lubi i nie będzie lubić pora to zaakceptować i albo w lewo albo w prawo,a reszta zawodów też ma swoje ciemne strony, tylko nauczycieli jest wielu i uczą ich, Nasze dzieci dają jedynki , wzywają do szkoły i przeszkadzają w życiu. Spokój i uśmiech polecam i nie rozmawiać z pieniaczami i głąbami,a Radwan no cóż....

    Odpowiedz
  • Czytelniczka(2020-01-22 22:10) Zgłoś naruszenie 220

    A czym się różni nauczyciel od innych ludzi pracujących ,jakim prawem pracują mniej godzin i mają więcej urlopu a do tego wolne wakacje,ferie i inne dni.Nie jedna osoba która jest mgr w innym zawodzie pracuje po 8 godz. albo i więcej i urlopu ma jak każdy 26 dni.Adwokacji ,lekarze i dużo innych zawodów na które trzeba się ciężko uczyć i są równie odpowiedzialnymi zawodami nie mają takich przywilejów jak nauczyciele,a niczym się nie różnią od nich,każdy zawód i człowiek powinien pracować miesięcznie taka sama ilość godzin i mieć taki sam wymiar urlopu.A porównując przedszkolanki iinnych nauczycieli np.po AWF to już naprawdę jest szok że tak mają dobrze.Nie poruszam wynagrodzenia bo nie o to chodzi ale powinni być w pracy 8 godz.i mieć 26 dni urlopu jak każdy człowiek pracujący w Polsce.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • tekela(2020-01-24 09:42) Zgłoś naruszenie 10

    Kto pisze te komentarze ? Tyle błędów - szok.

    Odpowiedz
  • Mig(2020-02-19 16:45) Zgłoś naruszenie 00

    Lenie. Kto ma 3 miesiące wakacji? Za dużo zarabiają.

    Odpowiedz