statystyki

Resort nauki idzie na ustępstwa w sprawie stypendiów

autor: Paulina Szewioła01.10.2019, 08:22; Aktualizacja: 01.10.2019, 08:22
Mniejsze wymagania formalne przy ubieganiu się o stypendium ministra dla studentów i młodych naukowców zakłada projekt zmian przygotowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Mniejsze wymagania formalne przy ubieganiu się o stypendium ministra dla studentów i młodych naukowców zakłada projekt zmian przygotowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.źródło: ShutterStock

Mniejsze wymagania formalne przy ubieganiu się o stypendium ministra dla studentów i młodych naukowców zakłada projekt zmian przygotowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Chodzi o nowelizację rozporządzenia w sprawie stypendiów ministra nauki i szkolnictwa wyższego dla studentów i wybitnych młodych naukowców, które weszło w życie w kwietniu br. (Dz.U. z 2019 r. poz. 658). Reguluje ono kwestie dotyczące wsparcia dla studentów za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe oraz dla młodych naukowców za ich działalność akademicką.

W czasie trwania pierwszego naboru wniosków pojawiły się jednak trudności wynikające z nadmiernych wymogów formalnych. Problemy przysparzała zwłaszcza konieczność uzyskania oświadczeń wszystkich współautorów zgłaszanych prac – co do ich wkładu procentowego. Dlatego w projekcie nowego rozporządzenia resort proponuje usunięcie takiego obowiązku. Wnioskodawca jako potwierdzenie wkładu w pracę (publikację) będzie przedkładał jedynie oświadczenie o swoim udziale wraz z jego opisem.


Pozostało jeszcze 36% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane