To miał być artykuł o tym, jakiej szkoły chcą poszczególne komitety wyborcze. Na nasze pytania odpowiedział jeden

autor: Karolina Nowakowska13.09.2019, 07:15; Aktualizacja: 13.09.2019, 07:22
Edukacja nie zajmuje ważnego miejsca w programach partii

Edukacja nie zajmuje ważnego miejsca w programach partiiźródło: ShutterStock

Lektura programów wyborczych partii pod kątem ich pomysłu na edukację była mocno niesatysfakcjonująca. Wszystkie można streścić w jednym zdaniu: „Będzie dobrze”. Postanowiliśmy więc dopytać wiodące komitety wyborcze co to „dobrze” oznacza. Tylko jeden był zainteresowany wyjaśnieniem swoich propozycji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • geodeta(2019-09-13 08:20) Zgłoś naruszenie 3514

    Nie zawsze dużo napisane znaczy dobrze i wiarygodnie. PiS leje wodę, kłamie, a potem mamy to co mamy 3 lekcje religii i 1 historii. Odrzucanie nauki na rzecz zabobonu. W programie PiS są same ogólniki które nie wiadomo co znaczą. Co znaczy umowa spoelczna 2030? Znaczy to że prezes postanowi a reszta będzie się musiała zgodzić. Jak można wierzyć w to, że partia której prezes nie umie sobie podlączyć sluchawek wprowadzi szkolę cyfrową, zwłaszcza w świetle tego, że w ministerstwie cyfryzacji nie ma jednej osoby z przygotowaniem zawodowym.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Blanka(2019-09-13 08:22) Zgłoś naruszenie 2513

    Ha, ha, ha. Program POKO dla autora artykułu jest najbardziej precyzyjny. A tam najważniejsze są kompetencje dla nowoczesnych korpoludzików.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • były belfer(2019-09-13 14:11) Zgłoś naruszenie 211

    Dodadzą przedmioty, tylko kosztem których? Znów zmniejszą liczbę godzin matematyki, polskiego (bo przy jednej fizyce nie da się już nic zrobić).

    Odpowiedz
  • zeflik(2019-09-13 13:16) Zgłoś naruszenie 1813

    Nie znam rodzica, który byłby zadowolony z edukacji państwowej sterowanej przez urzędników-polityków. Stąd wniosek, że należy ją urynkowić. Rodzice maja decydować czego, w jaki sposób i od którego roku życia uczą się ich dzieci! Men i kuratoria do natychmiastowej likwidacji. I niech mi nikt nie mówi, że bez nich nauczyciele nie będą wiedzieli czego uczyć dzieci!

    Odpowiedz
  • Tys(2019-09-13 16:03) Zgłoś naruszenie 161

    Czyli znowu jakieś ********************* W praktyce wygląda to tak. Dyrektorzy szkół szukają jakiegoś jelenia który zapłaci sobie ok 6 tys za studia podyplomowe, a potem dostanie 2 godziny w cyklu. Za 4 lata nowy rząd i przedmiot wycofaja że szkół, zastępując go przedmiotem o innej nazwie i znów podyplomowka. Tak zrobili z po, przyrodą i tym podobnymi.

    Odpowiedz
  • SERAFIN(2019-09-13 10:46) Zgłoś naruszenie 153

    Jaki sens jest pytać tych, którzy już wielokrotnie udzielali takich samych odpowiedzi?

    Odpowiedz
  • Jaa(2019-09-13 14:44) Zgłoś naruszenie 155

    Jedyny sensowny program na edukację ma Konfederacja. Niestety GP woli pisać jakieś banały.

    Odpowiedz
  • gość234(2019-09-14 00:32) Zgłoś naruszenie 153

    Nowe przysłowia polskie: "Szanuj nauczyciela swego, jutro możesz nie mieć żadnego". Kto ma się doskonalić podnosić swoje kompetencje, zwiększać prestiż, jeżeli nauczyciele masowo odchodzą ze szkoły, a nowi nie przychodzą?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Krzysztof S.(2019-09-13 23:53) Zgłoś naruszenie 151

    Pani redaktor jest nierzetelna. Pomijając Konfederację i jej pomysł na uzdrowienie edukacji, pokazuje jak bardzo jest ona solą w oku obecnego układu władzy i mediów. No chyba, że to zwyczajny brak profesjonalizmu tych pseudo-dziennikarzy po komunistycznych studiach.

    Odpowiedz
  • wyborca(2019-09-14 07:48) Zgłoś naruszenie 83

    Lewica zawsze ma pomysły na naprawianie całego świata, a w praktyce chodzi tylko o to, żeby "wypić i zakąsić" na cudzy koszt. - Nigdy więcej uszczęśliwiaczy świata. Najpierw wychowajcie własne dzieci.

    Odpowiedz
  • Dobrze zarabiający Nauczyciel.(2019-09-14 13:14) Zgłoś naruszenie 21

    Psychiatra potrzebny od zaraz na te forum .Im szybciej zaczniesz leczenie tym większa szansa na wyleczenie .

    Odpowiedz
  • golek(2019-09-16 08:32) Zgłoś naruszenie 00

    a Konfederacja ???????

    Odpowiedz