Odsetek Polaków z wyższym wykształceniem jest zbliżony do średniej państw OECD

10.09.2019, 14:33; Aktualizacja: 10.09.2019, 14:33
społeczeństwo ludzie

OECD to organizacja międzynarodowa o profilu ekonomicznym skupiająca 36 wysoko rozwiniętych i demokratycznych państw. Utworzona na mocy Konwencji o Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju podpisanej w Paryżu przez 20 państw 14 grudnia 1960.źródło: ShutterStock

W 2018 r. 44 proc. młodych dorosłych w Polsce zdobyło wyższe wykształcenie - to odsetek zbliżony do średniej państw OECD, wynika z raportu "Education at a glance 2019", który przedstawiono we wtorek w resorcie nauki. W 2008 r. ten odsetek w naszym kraju wynosił 32 proc.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Obserwator akademicki(2019-09-10 15:14) Zgłoś naruszenie 31

    Kwestia podstawowa tych wskaźników jest następująca: Jaki jest poziom tego wykształcenia? Na wielu uczelniach publicznych nastąpiło obniżenie poziomu nauczania. Należy wspomnieć też o szkołach prywatnych. Większość z nich nastawionych jest na zysk, a studenci na otrzymanie dyplomu niskim nakładem pracy. Należy też wspomnieć o poziomie kandydatów. Przykładów można podać wiele, np. maturzyści z rozszerzoną maturą z matematyki dysponują mniejszą wiedzą od, np. 50 latków ze starą maturą. Autentyczny przykład z jednej z uczelni. Są uczelnie, które kształcą na wysokim poziomie. Kiedyś tzw. małą matura była uważana za dobre wykształcenie. Może lepiej mniej, np. 15% ale zdolnych i ambitnych. Nie każdy musi być inżynierem czy magistrem.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane