Dyrektorzy szkół tłumaczą się przed prokuratorami ze strajku

autor: Artur Radwan21.08.2019, 07:31; Aktualizacja: 21.08.2019, 07:31
Państwowa Inspekcja Pracy nie próżnuje w wakacje i na prośbę resortu edukacji sprawdza, czy placówki oświatowe dochowały formalności przy organizowaniu kwietniowego strajku. DGP dotarł do wyników tej kontroli.

Państwowa Inspekcja Pracy nie próżnuje w wakacje i na prośbę resortu edukacji sprawdza, czy placówki oświatowe dochowały formalności przy organizowaniu kwietniowego strajku. DGP dotarł do wyników tej kontroli.źródło: ShutterStock

Państwowa Inspekcja Pracy nie próżnuje w wakacje i na prośbę resortu edukacji sprawdza, czy placówki oświatowe dochowały formalności przy organizowaniu kwietniowego strajku. DGP dotarł do wyników tej kontroli.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • Alf(2019-08-21 11:05) Zgłoś naruszenie 2915

    Państwo, które próbuje zastraszać swoich nauczycieli.... No to się doczekaliśmy.... To już koniec polskiej szkoły. Żaden szanujący się nauczyciel w takich warunkach nie będzie się wysilał. Zrobi to, co musi i na tym koniec. Edukacja znajdzie się w zapaści. Bez dobrych, zaangażowanych i docenianych nauczycieli w żadnym kraju nic się nie zrobi. U nas tylko straszą, pozbawiają praw, grożą sądami, gdy tylko krzyknie się na jakiegoś ******* który roznosi klasę.... Sporo dobrych belfrów już odeszło. Odejdzie więcej. Kto będzie uczył w takich warunkach nasze dzieci? Nie trudno zgadnąć. Ale chyba o to chodzi. Prostym słabo wykształconym ludem łatwo sterować.

    Odpowiedz
  • Ala ma kota(2019-08-21 11:21) Zgłoś naruszenie 615

    Tę naukę widać na YouTube jak młodych przepytują z banalnie prostych spraw od matematyki, historię, ekonomię itp. Ręce opadają jak się tego słucha , dzisiejsza szkoła produkuję bezmyślne barany więc nie ma co się użalać nad tą belfrowską baraniną.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • socjalizmtak(2019-08-21 12:15) Zgłoś naruszenie 97

    chcieliście powrotu komuny?????????no to macie.......

    Odpowiedz
  • prawoidemokracja(2019-08-21 12:18) Zgłoś naruszenie 206

    czyli swobodnie mogą strajkować w kaddej chwili tylko górnicy....no i służby mundurowe,tam PIP nie kontroluje,bo sie boją.....reszta won....

    Odpowiedz
  • hhh(2019-08-21 12:30) Zgłoś naruszenie 148

    W szkole w której pracuje moja żona dyrektor popierał strajk i szykanował nauczycieli którzy byli przeciwko strajkowi. Strajkujący wychodzili sobie do domu o godz.12, a kilku pracujących nauczycieli musiało wykonywać różne powierzone zadania w czasie godzin nadliczbowych za które zresztą potem im nie zapłacili.

    Odpowiedz
  • Witold (2019-08-21 14:38) Zgłoś naruszenie 42

    Z ustawy wynika jednoznacznie, że jeżeli żądania nie zostały zmienione, to kolejny strajk w tym samym sporze będzie legalny. Bez znaczenia prawnego jest podpisanie porozumienia z Solidarnością, spór prowadzi ZNP.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wolność!(2019-08-21 15:17) Zgłoś naruszenie 160

    To musi się przebić do każdego człowieka decydującego o losach Polski: Z NIEWOLNIKA NIE MA PRACOWNIKA. To prawda prosta, a tak trudna do zaakceptowania.

    Odpowiedz
  • Optymista(2019-08-21 16:48) Zgłoś naruszenie 45

    Z komentarzy wynika, że od dzisiaj, jeśli będzie jakakolwiek kontrola w szkole przez organy do tego powołane, to będzie miała znamiona polityczne mająca na celu zastraszanie nauczycieli? Zaś ocenę praworządności swojej pracy zapewne najlepiej dokonają sami dyrektorzy i nauczyciele.

    Odpowiedz
  • wifi(2019-08-21 20:00) Zgłoś naruszenie 60

    od wczoraj jest jasne, że ten rząd i ta władza nie cofną się przed niczym dla utrzymania przy..... nieważne czyim i jakim kosztem...

    Odpowiedz
  • Stary poznaniak(2019-08-22 09:43) Zgłoś naruszenie 06

    Przywileje jakie otrzymali nauczyciele poprzewracały im w głowach. Ja też chcę mieć takie, łącznie z prawem do strajku za który mam mieć zapłacone! Oczekuję również płatnych rocznych urlopów zdrowotnych, dwumiesięcznych wakacji i wcześniejszej emerytury pełnopłatnej! I niech mi nikt nie mówi, że ciężko pracują, bo ja zap...dalam już 40 lat i nie mam już siły na więcej a muszę jeszcze tyrać 6 lat do emerytury!

    Odpowiedz