Nauczyciele w służbie cywilnej: Urzędnik będzie uczył, a nie strajkował

autor: Artur Radwan15.05.2019, 07:00; Aktualizacja: 16.05.2019, 14:08
Z pewnością korzystnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie otwartego i konkurencyjnego naboru do pracy w szkołach i przedszkolach. Dyrektorzy tych placówek musieliby za każdym razem rozpisywać konkursy, do których każdy miałby równy dostęp. W efekcie w oświacie pracowaliby najlepsi.

Z pewnością korzystnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie otwartego i konkurencyjnego naboru do pracy w szkołach i przedszkolach. Dyrektorzy tych placówek musieliby za każdym razem rozpisywać konkursy, do których każdy miałby równy dostęp. W efekcie w oświacie pracowaliby najlepsi.źródło: ShutterStock

Jeśli PiS wygra jesienne wybory, nowy szef MEN w ciągu trzech pierwszych miesięcy wprowadzi zmiany w zasadach zatrudniania i wynagradzania pedagogów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (98)

  • trochę obiektywizmu(2019-05-24 15:04) Zgłoś naruszenie 00

    Pan redaktor stosuje figury w stylu: nie ma wątpliwości, wszyscy się zgadzają, jest oczywiste i etc. Nie ma wątpliwości, że szanowny redaktor wiedzę w poruszanej materii raczej posiada minimalną...

    Odpowiedz
  • Agnieszka Czerep(2019-05-23 22:38) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z autorem. Nauczyciel będzie miał prestiż. Jak tylko doprowadzimy do takiego poziomu analfabetyzmu jakie było w 1922 roku. Do dzieła!

    Odpowiedz
  • KRISS(2019-05-19 09:52) Zgłoś naruszenie 00

    Tak rządzi PiS piszecie. A za PO było inaczej ? To teraz , przed wyborami,Schetyna i spółka tak bardzo są przejęci losem nauczycieli...naprawdę im wierzycie ?

    Odpowiedz
  • Katarzyna(2019-05-17 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    MPiT informuje: W związku z publikacjami, które ukazały się we wczorajszym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej ("Urzędnik będzie uczył, a nie strajkował" i "Nauczyciel w służbie cywilnej" autorstwa Artura Radwana), jak i w dzisiejszym numerze Super Expressu ("Zabronią nauczycielom strajkować") informujemy, że podane informacje nie są prawdziwe, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii nie pracuje nad kodeksem urzędniczym. Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz nie "forsuje", jak to ujęto w publikacjach, rozwiązania dotyczącego włączenia nauczycieli do służby cywilnej. Wszelkie informacje na temat zaangażowania minister Emilewicz i MPiT w tę domniemaną inicjatywę, nie są prawdziwe. Jeszcze raz podkreślamy, że podawane w mediach informacje wprowadzają w błąd. Prosimy o nie powielanie nieprawdziwych informacji. http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/139884,,newsletter

    Odpowiedz
  • GODNOSC NAUCZYCIELA(2019-05-17 07:37) Zgłoś naruszenie 30

    Godnosc nauczyciela to status urzednika panstwowego z wysoka pensja i z emerytura w fornie stanu spoczynku.

    Odpowiedz
  • Nauczyciel to urzednik panstwowy i stan spoczynku(2019-05-17 07:00) Zgłoś naruszenie 20

    Wprowadzenie rozwiazania niemieckiego do polskiego systemu edukacji w szkolach b. mi sie podoba. Wiekszosc nauczycieli Niemczech, nauczycieli doswiadczonych otrzymuje status URZEDNIKA PANSTWOWEGO z wieloma przywilejami m.in. z wysoka emerytura 70-75% pensji czyli STANEM SPOCZYNKU jak sedziowie w Polsce. Godnosc nauczyciela stalaby sie rzerzywistoscia.. W ostatnim Glosie Nauczycielskim jest na ten temat artykul.

    Odpowiedz
  • urzędniki sc(2019-05-16 22:54) Zgłoś naruszenie 00

    Ręce mi opadły po przeczytaniu. Moja żona jest nauczycielką. Normalnie ****** - - m się.

    Odpowiedz
  • ha(2019-05-16 22:01) Zgłoś naruszenie 30

    I tak już brakuje nauczycieli...

    Odpowiedz
  • bebe(2019-05-16 19:19) Zgłoś naruszenie 00

    Taaaa, teraz nie było kilka stówek na podwyżkę, a potem znajdzie się 4 tys dodatku :D

    Odpowiedz
  • pracownik służby cywilnej(2019-05-16 12:08) Zgłoś naruszenie 20

    Zapraszamy do elitarnego grona pracowników administracji!

    Odpowiedz
  • ki(2019-05-16 08:57) Zgłoś naruszenie 33

    Mieliście za dobrze uczyciele. Celowo nie wszystkich mozna nazwać nauczycielem., Bo czesto rodzić poświęca po pracy całe popołudnia na naukę z dzieckiem ,który ma zadane tyle ,że do północy się siedzi. To jedno. Drugie to to ,że tyle przywilejów co wy macie nie ma nikt , w żadnym kraju. Na zachodzie nikomu nie wolno strajkować i jest dobrze , przecież w wielu kwestiach pokazujecie jako wzór zachód . To dlaczego co wam już nie wygodne, w tym przypadku co do strajków już znowu wam żle. Ja jako podatnik nie zgadzam się , na takie przywileje jakie macie. Jestem bardziej wykształcony niz wy .Praca wymaga ciągłego uczenia , pracuję 40 godz tygodniowo , często ponad godziny i też bym chciał zarabiać na godz. jak wy. Jak się nie podoba można zmienić prace. Na wasze miejsca są chętni.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Emeryt (2019-05-16 08:19) Zgłoś naruszenie 11

    Komuno wróć , tęsknię za PRL było spokojnie i normalnie . Religie miałem na plebani lub w Kościele . Jak dzieci broiły to były karane i szanowały nauczycieli . Nauczycielki chodziły w sukienkach nie w spodniach , nie paliły papierosów . nie słyszałem o molestowaniu . Nie było strajków i buntów . To z Gdańska wyszła ta " wolność " i okrągły stół ?

    Odpowiedz
  • a może wcielić ich do wojska(2019-05-16 07:08) Zgłoś naruszenie 30

    I emeryturka po 40-tce? Zostanie urzędnikiem zwiększa prestiż zawodowy???? Doprawdy???? :)))))) Chyba każdy urzędnik po przeczytaniu tego zamiera w niemym osłupieniu. Urzędnik to przecież chłopiec do bicia. I to zarówna przez strony, które atakują go za to, że realizuje prawo wymyślone przez polityków. Oraz przez polityków, którzy chcą się przypodobać wyborcom. Urzędnik wypełnia masę niepotrzebnego papieru, a w ramach cyfryzacji spędza większość czasu obsługując nieergonomiczne i nikomu niepotrzebne programy. Nie mam żadnej złości do nauczycieli, żeby im czegoś takiego życzyć.

    Odpowiedz
  • Jajaja(2019-05-15 23:07) Zgłoś naruszenie 00

    Jak Radwan pisze artykuł o Oświacie wg PiS to zawsze wszystko co proponują jest super i cacy.

    Odpowiedz
  • Załamana(2019-05-15 22:41) Zgłoś naruszenie 21

    Nie wierzę w ani jedno słowo rządu, ANI JEDNO... jeśli ustawa nie będzie korzyścią dla nich samych to nie będzie jej wcale. O dobro społeczeństwa ani dobrobyt Polski tam nikt się nie troszczy ani nikt o tym nie myśli. Wstyd taki rząd, wstyd - ich kompetencje. A wybory? Wybór między złem a złem... Chyba czas kupić bilet w jedną stronę gdzieś daleko. Tylko szkoda, bo jeszcze niedawno rodacy oddawali swe życie za miłość do ojczyzny, a teraz ich wnukowie myślą tylko o własnych portfelach :(

    Odpowiedz
  • Bert(2019-05-15 21:24) Zgłoś naruszenie 22

    Pomysł jak najbardziej trafny. Przy okazji, tak jak przy tworzeniu KAS, można pozbyć się nietykalnych szkodników i trutniów

    Odpowiedz
  • As(2019-05-15 19:21) Zgłoś naruszenie 50

    Zdanie egzaminu na urzędnika nic nie daje( a kosztuje niemało) zdałem już 3 razy a mianowania nie otrzymałem bo za mało miejsc. Przy 300 miejscach dla mianowań rocznie chcecie w to włączyć 700 tys. Nauczycieli? Jakie wtedy będą szansę uzyskania mianowania nawet jak się zda. Policzcie sobie.

    Odpowiedz
  • Karol(2019-05-15 18:39) Zgłoś naruszenie 40

    Wystarczy, aby państwo płacili zobowiązania finansowe, a do strajków by nie dochodziło. Poczekajmy na wrzesień, jak się okaże, jakie braki kadrowe nie pozwolą wybrzydzać dyrektorom!Jakie będą trudności ze skompletowaniem kadry nauczycielskiej.

    Odpowiedz
  • Dobrze zarabiający Nauczyciel.(2019-05-15 18:20) Zgłoś naruszenie 10

    Jak wygląda wynagrodzenie Nauczycieli w Niemczech ,to polecam artykuł na stronie głównej Głosu Nauczycielskiego ja jestem za przyjęciem modelu wynagradzania Nauczycieli jaki mam w Niemczech.

    Odpowiedz
  • Nl zpt(2019-05-15 15:42) Zgłoś naruszenie 40

    Czas spitalac z tego chorego zawodu...i kraju...

    Odpowiedz