Broniarz: Jeśli protest będzie rozwijał się tak, jak do tej pory, matury będą bardzo poważnie zagrożone

15.04.2019, 14:19; Aktualizacja: 15.04.2019, 14:26
Sławomir Broniarz

Sławomir Broniarzźródło: PAP
autor zdjęcia: Marcin Obara

Na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów powinna zapaść decyzja o tym, że strona rządowa siada ze strajkującymi nauczycielami do rozmów - powiedział w poniedziałek szef ZNP Sławomir Broniarz. Chcemy tu i teraz godziwie zarabiać, a nie liczyć na wsparcie socjalne - podkreślił.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (28)

  • Beata68(2019-04-15 22:55) Zgłoś naruszenie 492

    Godziny pracy , przygotowania do zajęć dydaktycznych oraz sprawdzanie klasówek i kartkówek w placówce dydaktycznej w zamian za podwyżkę. Niech nauczyciele te 40 godzin spędza w pracy a nie w domu a wtedy dopiero rozmawiajmy o zmianie wynagrodzenia. Nie znam nauczyciela który by w czasie wakacji miesiąc spędził w szkole po 8 godzin dziennie a tak powinno być. Ferie też są dla uczniów a nie dla nauczycieli. Kto widział nauczycieli w czasie całych ferii w szkole ? A może zna ktoś nauczyciela który został po lekcjach wytłumaczyć chętnym uczniom niezrozumiałe zagadnienia? A może ktoś wie ile razy w roku jest rada pedagogiczna ? Dwa, no nieraz 3 lub 4 ale ja pracując w szkole 5 lat nigdy w ciągu roku nie miała więcej niż dwóch. A jeżeli ktoś się zapyta czy nadal pracuję jako nauczyciel to odpowiadam że nie bo mi się nudziło mając trzy etaty. Tylko nauczycielowi z powołania należy się podwyżka.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • PO do delegalizacji za krzywdę nauczycielom(2019-04-15 14:50) Zgłoś naruszenie 486

    Ciekaw, jak marnotrawiono 250 mld na mafie watowskie i 150 mld zabrano z OFE i Broniarz (ZNP) przez lata nie dostali grosza to siedzieli cicho. Jalk PIS dał im 15% podwyżki to zaczęła się POLityczna hucpa.

    Odpowiedz
  • ???(2019-04-15 14:54) Zgłoś naruszenie 397

    A jak rodzice zaczną strajkujacym się odwdzieczać i zaczną strajkować społecznie by nie obsługiwać pseudo nauczycieli z ZNP tak jak oni ich dzieci ???

    Odpowiedz
  • Alex(2019-04-15 16:06) Zgłoś naruszenie 328

    no a jeśli protest nie będzie się jednak rozwijał jak do tej pory to klęska Broniarza będzie nieunikniona, mam wrażenie, że człowiek żyjący od zawsze z protestu zatracił jakiekolwiek poczucie realności świata w którym żyje

    Odpowiedz
  • Brawo PiS(2019-04-15 18:54) Zgłoś naruszenie 279

    Ej nauczyciele czemu wy zawsze macie mieć podwyżkę tu 5%, tu 10%, tam 15% jak dają wam niech dadzą też innym 15% czy te 700 zł do pensji np. urzędnikom skarbowym, inspekcjom, służbom celnym itp. Dlaczego wy macie wiecznie podwyżki tym bardziej że wcale mało nie zarabiacie, porównując do godzin faktycznej pracy i wymagań, urzędnik czy jakiś funkcjonariusz to przy was tyra jak wół. Ani gorsza. Bardziej się należy innym co nie dostawali a nie zawsze wy. Brawo Rząd.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mgr bezrobotny(2019-04-15 18:28) Zgłoś naruszenie 226

    STRAJKUJĄCY NAUCZYCIELU ZAPRASZAM NA WOLNY RYNEK PRACY! dzieci powinien uczyć przede wszystkim nauczyciel a nie korepetytor, zacznijcie zwalnianie z pracy złych i niedouczonych nauczycieli - to konieczność, podwyżki tylko za jakość i wyniki nauczania dla nauczycieli z misją…

    Odpowiedz
  • Z boku patrzący(2019-04-15 17:42) Zgłoś naruszenie 136

    Panie Baloniarz strajki nie rozwijają się a wygasają . Należy więc sądzić ,że lada moment ZNP -jako twór w części utrzymujący się z podatników ,przestanie istnieć . Problem jest jeden ,że ten glówno-dowodzący POdwinie ogon i uda się na emeryturę .

    Odpowiedz
  • Dobrze zarabiający Nauczyciel.(2019-04-15 16:24) Zgłoś naruszenie 1223

    Pani minister Zalewska chyba tylko u trolli PiS jakąś wiarygodność posiada.Przypominam,że była minister sprawiedliwości Barbara Piwnik wróciła na swoje dawne stanowisko i podjęła swoją dawną przed ministerialną pracę.Tu mieliśmy do czynienia z wiarygodnym człowiekiem,Pani Zalewska ma etat w swojej macierzystej szkole i niech do niej wraca i w ten sposób pokaże swoją wiarygodność.Na dzień dzisiejszy jest człowiekiem,który dla kasy sprzedaje siebie i swoje koleżanki i kolegów Nauczycieli.A głodem nas nie weźmiecie rządzie od siedmiu boleści bo mamy rodziny,które nas wspierają,ja wakacje mogę spędzić na pobliskiej łące,ale honor i godność zachowam.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Lopo(2019-04-15 23:37) Zgłoś naruszenie 122

    Broniarz odpusc. Terroryzowanie dzieci to zwykła podłość.

    Odpowiedz
  • bang bang(2019-04-15 15:41) Zgłoś naruszenie 1117

    Ministrę do Świebodzic !!!! Niech zarabia w szkole, niech pokaże jak się uczy dzisiejszą młodzież, niech się sprawdzi ...bo taka świetna jest...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • m(2019-04-15 15:48) Zgłoś naruszenie 104

    Broniarz goły nie jest pozwem zbiorowym można go ogolić ze wszystkiego

    Odpowiedz
  • soltysowa(2019-04-15 14:42) Zgłoś naruszenie 829

    Minister Zalewska wydala 1.5 mln zl na nagrody dla swoich pewnie i dla siebie. W 2018 roku w ministerstwach wydano 44mln zl na nagrody. Na to sa pieniadze i nikogo nie pytaja o zgode bo im sie nalezy za ciezka prace

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Emedyk(2019-04-15 19:16) Zgłoś naruszenie 84

    Są grupy społeczne które nie widziały grosza podwyżki od 2008 roku ani grosza. Nie mają jak strajkować bo nie są liczni tak jak grupa zawodowa nauczycieli pracują na państwowych etatach a ich pensja ani drgnie bo budżet dla nich jest nadal zamrożony, mówię tu o placówkach należących do resortu rolnictwa. Cicho siedzą godnie wykonując i szanując swoją pracę bo cóż innego mogą zrobić. Liczą że ich dzieci będą lepiej wykształcone i będą mieć lepsze życie. Ale patrząc na naszą edukcję wykładaną z sercem i miłością przez nauczycieli nie zanosi się na ich lepszy start. Rodzice okrojemi wolnym czasem do granic możliwości żeby zarobić na rodzinę wykłada gruby hajs na korepetycje bo nauczyciel nie wyrabia się z materiałem bo i kiedy ma go przerobić jak ciągle jest wolne, przed świętami po świętach, ferie poczatek czerwca a już oceny wystawione i fajrant. Pani od angielskiego nie uczy tak jak trzeba bo obok szkoły jest prywatna szkoła do której chodzi 2/3 uczniów bo inaczej dzieci nic nie będą umiały. I znowu rodzic płać bo nie chcesz mieć dziecka matoła a nauczyciel powie że nie poswiecasz czasu swoim pociechom tylko kiedy jak trzeba zarobić na korepetycje. W głowie się nie mieści jak słyszę że nauczyciele z sercem podchodzą do zawodu może z 10% się takich znajdzie. Może dać podwyżki tym nauczycielom którzy mają jakieś osiągnięcia z pracą z uczniami a rząd poprosić o więcej urlopu dla rodziców bo jak ogarnąć dwa miesiące wakacji jak się ma 26 dni urlopu na cały rok?

    Odpowiedz
  • NT(2019-04-15 14:54) Zgłoś naruszenie 628

    Prezes wogole nic nie mowi o strajku nauczycieli i nie obchodzi go glod nauczycieli czy powodem jest to ze jeden z Kaczynskich nie otrzymał promocji do klasy maturalnej z języka polskiego i nie ukonczyl LO powiedzial Tomasz Raczek ktory chodzil z nimi do zoliborskiego LO? Zalewska jezdzi limuzyna rzadowa i pobiera kilometrowki do auta prywatnego juz ponad 21tys zl wziela prawnie dozwolone ale czy ktos taki moze uczyc nauczycieli etyki i moralnosci?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ZNP w Sanoku zawiesiło strajk w szkołach średnich(2019-04-17 11:17) Zgłoś naruszenie 60

    rozsądek nad Polityką ??????

    Odpowiedz
  • Eurofan(2019-04-15 19:26) Zgłoś naruszenie 62

    Gdyby poprosili Timmermansa do negocjacji to w sondażach Pisowi na pewno wzrośnie .

    Odpowiedz
  • Dobrze zarabiający Nauczyciel.(2019-04-15 20:05) Zgłoś naruszenie 512

    Trolle PiS ja tu piszę od dekady i był taki czas kiedy uwiodła mnie pani minister Zalewska.Nie szanujcie dalej pracy Nauczycieli to obudzicie się w świecie ,w którym dobre wykształcenie będzie solidnie kosztowało,a przypominam,że statystycznie polski Nauczyciel ma 55 lat i dzieci swoje już wykształcił i widząc mizerię finansową tego zawodu w innych dziedzinach,jego wnuki będą z racji dobrej pozycji zawodowej rodziców otrzymają dobre wykształcenie.A dzieci tych ludzi pracujących w przysłowiowych marketach,będzie stać na szkołę,w której Nauczycielami będą Pakistańczycy i Ukraińcy..Chociaż jak trollujecie dojnej zmianie to chociaż przewidujcie konsekwencje likwidacji dobrej dla wszystkich.

    Odpowiedz
  • pozdro(2019-04-15 18:45) Zgłoś naruszenie 511

    Co robi Maduro, gdy upada Wenezuela? NIC. Utrzymuje aparat władzy (władza sama się wyżywi) i ignoruje wszystkie problemy Narodu. Może ignorować, bo władza potrafi utrzymać ludzi na odległość strzału. Tak samo, na mniejszą skalę, reaguje rząd na protesty w Polsce. Sądy przestają działać na skutek braku sekretarzy? Nic to. Szkoła staje się... bardzo ta refleksja kluje tych wszystkich co na tym zbijaja na tym dramacie profity

    Odpowiedz