Wynagrodzenia nauczycieli pod znakiem zapytania. Zbiórka nie starczyła nawet na dniówkę

autor: Klara Klinger, Patrycja Otto15.04.2019, 07:15; Aktualizacja: 15.04.2019, 07:23
Polacy zebrali 3 mln zł, a potrzeba 60 mln. I to dziennie!

Polacy zebrali 3 mln zł, a potrzeba 60 mln. I to dziennie!źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Grzegorz Skowronek AG

Niektórzy nauczyciele, którzy mieli otrzymać rekompensatę za strajk, są zdani na łaskę samorządów i swoich dyrektorów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (79)

  • Gość (2019-04-18 00:14) Zgłoś naruszenie 00

    Do Aga. To jest bardzo prymitywne rozumowanie. Ktoś musi uczyć. Problem jest i trzeba go rozwiązać, a nie klepać bzdury. Jedni leczą, drudzy uczą, inni handluja. Wszyscy są potrzebni, i każdy pracując powinien godnie żyć. Jak pół miliona nauczycieli odejdzie z zawodu kim ich zastapisz. Pomysl realnie, a nie pisz bzdur.

    Odpowiedz
  • Robol(2019-04-16 16:24) Zgłoś naruszenie 00

    JESTEM ROBOLEM SZANUJ MOJA GODNOSC

    Odpowiedz
  • bekass(2019-04-16 15:27) Zgłoś naruszenie 10

    Żaden dyrektor nie zapłaci, bo popełni przestępstwo. I każdy dobrze o tym wie. tak samo ZNP doskonale wiedziało, że za okres strajku wynagrodzenie się nie należy. Po to na wypadek strajku ze składek wpłacanych do ZNP wypłaca się ekwiwalent wynagrodzenia. To nie możliwe, żeby za okres 20 lat Broniarz i ZNP przejedli składki.

    Odpowiedz
  • Sceptyk(2019-04-16 14:45) Zgłoś naruszenie 00

    Darowizna na rzecz osoby niespokrewnionej ,podlego opodatkowaniu 2o%. US.juz licżą ile wpadnie dodatkowo łatwych pieniędzy do budżetu. Dla US nie jest ważne kto zapłaci ,dorczyńca,czy obdarowan.

    Odpowiedz
  • Sabina(2019-04-16 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego mają dostać pieniądze za strajk, przecież dzieci nie przyjmują!

    Odpowiedz
  • Rodzic(2019-04-16 09:53) Zgłoś naruszenie 10

    A w naszej małym miasteczku żadna szkoła nie strajkuje, nauczyciele boją się, że mogą stracić pracę. Gdybym był nauczycielem, też bym nie podskakiwał, bo ludzie pracują tutaj za dużo mniejsze pieniądze. Gdyby strajkowali, to by ich miejscowi na wozie ***** wywieźli za miasto. Brawo PIS, nie poddawajcie się tej presji płacowej, bo naród tego nie popiera !!!!

    Odpowiedz
  • T1000(2019-04-16 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    To co się dzieje w Polsce od kilku lat może ostatecznie doprowadzi do podziału Polski na dwa osobne państwa. Polacy nie mogą żyć w jednym państwie, bo nie potrafią się porozumieć w żadnej sprawie.

    Odpowiedz
  • Rodzice (2019-04-15 19:23) Zgłoś naruszenie 31

    Pozwolenie na przeprowadzenie zbiórki publicznej p. Broniarz posiada? Pamiętać należy o pamietac o podatku od darowizn.

    Odpowiedz
  • emeryt(2019-04-15 15:03) Zgłoś naruszenie 31

    Pracowałem w MPK jako motorniczy,praca ciężka,stresująca.Wstaje człowiek o 3-ciej rano albo wczesniej pracuje swiątek piątek i niedziela i wcale kokosów nie zarabia.Brutto też jest ok 3500 -3600 i też mają strajkować - bo na ręke mają też ok.2900 po 35 latach pracy.Takie sa realne polskie zarobki.Nauczyciele moze i maja malo ale ich praca nie jest taka ciezka i zarobki są takie jak są na dzień dzisiejszy.

    Odpowiedz
  • 60+(2019-04-15 13:56) Zgłoś naruszenie 21

    Niech nauczyciele pokaża pity. Dodatowo 13, nagroda w dniu nauczyciela , święta BN i urlop płaty roczny raz na 10 lat

    Odpowiedz
  • Kz(2019-04-15 13:51) Zgłoś naruszenie 03

    1.5mln zl Zalewska wydala na nagrody w tym dla siebie. 44mln zl na nagrody wydali w 2018r w ministerstwach. Na to sa pieniadze i nikogo nie pytaja o zgode

    Odpowiedz
  • Pracownik(2019-04-15 13:03) Zgłoś naruszenie 21

    Nic dodać nic ująć jaki strajk takie nauczanie. Nauczyciele sami wystawiliście sobie opinię. Zawsze można się przekwalifikować i zmienić zawód. Za strajk odpowiada dyrektor szkoły o tym mówi regulamin więc rodzice możecie występować z powództwa cywilnego za wyrządzone szkody moralne waszym dzieciom.

    Odpowiedz
  • wpr(2019-04-15 13:02) Zgłoś naruszenie 30

    Nie pojmuję. Jeszcze 2-3 dni temu otwierając niektóre portale informacyjne natykałem się na duże tytuły m.in " konto puchnie dla nauczycieli". To znowu ktoś coś ukradł czy co się podziało z tą masą pieniędzy???

    Odpowiedz
  • Nenia(2019-04-15 11:55) Zgłoś naruszenie 5614

    Od ponad 30. lat jestem pracodawcą. Przeprowadziłem w tym czasie setki rozmów z kandydatami do pracy - absolwentami różnych typów szkół (licea, technika, różne szkoły wyższe). Niewielu zostało zatrudnionych. Dziesiątki uczniów i studentów odbyło w naszej firmie praktyki. Nauczyciele mówią o niskich zarobkach i walczą o swoją godność. Pytam więc kogo wy wypuszczacie na rynek. Gdzie ta jakość "produktu", za który zapłacę godziwą cenę. Czy ty nauczycielu zapłacisz na rynku dużo za produkt o bardzo niskiej wartości i jakości? Nie. Poszukasz innego, lepszego. W gospodarce płacimy za jakość wykonanej pracy, a za bylejakość płacimy byle jak, albo wcale.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • wolnościowiec(2019-04-15 11:36) Zgłoś naruszenie 5514

    Wszyscy pracownicy wynagradzani z budżetu powinni mieć zakaz strajkowania ponieważ rząd nie jest ich płatnikiem, tylko podatnicy i to tylko oni powinni mieć wpływ na ich wynagrodzenia, np przez bon oświatowy dla szkół.

    Odpowiedz
  • Natan(2019-04-15 11:21) Zgłoś naruszenie 4419

    Niech Oni się wezmą do pracy a jak się nie podoba to na zmywak !!! Rząd dał część podwyżki a o resztę się negocjuje a nie biedne dzieciaki zostawią się na pastwę losu !!! Oby dzieci w przyszłości nie odpłaciły się tym Pelikanom którzy udają tylko nauczycieli którzy dziś sa politykami bo dali się wciągnąć tow. Broniarzowi w strajk o zabarwieniu politycznym !!! A występy z krową ośmiesza nauczycieli !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Keraj(2019-04-15 11:02) Zgłoś naruszenie 1634

    W budynku Ministerstw MEN działa stołówka, wiec warunki do protestu są! Panie Broniarz czas zebrać wszystkich i ruszyć do Warszawy!!!! Co zrobią jak pojawi się powiedzmy 200000tys nauczycieli!? Nie przed świętami, w wtorek po świętach. Proszę zapoznać się z historią protestów w latach 80tych wtedy też byli tacy co mówili - to się nie uda! To się uda - tylko trzeba chcieć. Co jeśli odpuscicie? Żyć za glodowe pensje? I udawać że nic się nie stało?! Poradzili sobie z garstka niepełnosprawnych, ale z wami nie poradzą sobie! Powodzenia.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Aga(2019-04-15 11:01) Zgłoś naruszenie 7218

    Zwolnić wszystkich strajkujących! Szkoła to nie ich prywatny folwark rynek pracy się przed nimi otworzy... niech szukają super zarobków ... wspaniali specjaliści.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • czytelnik(2019-04-15 10:50) Zgłoś naruszenie 5813

    dziwne, tylu popiera strajk nauczycieli, a tak mało zebrali, chyba uznali, że nauczycielom nie jest tak źle z finansami

    Odpowiedz