Strajk nauczycieli: Podwyżka za dodatkową pracę? Rząd twardo idzie na zwarcie

autor: Klara Klinger, Grzegorz Osiecki11.04.2019, 07:35; Aktualizacja: 11.04.2019, 08:59
Prezes ZNP Sławomir Broniarz

Prezes ZNP Sławomir Broniarzźródło: PAP
autor zdjęcia: Jakub Kamiński

„Abolicja” dla maturzystów oraz podwyżka, ale tylko za dodatkową pracę – w ten sposób premier chce przełamać protest w szkołach.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (128)

  • podatnik(2019-04-13 20:28) Zgłoś naruszenie 30

    Nie popieram strajku nauczycieli łącznie z p. Broniarzem. W którym kraju nauczyciele mają tyle dodatków i tyle wolnego jeszcze urlop zdrowotny do tego. Wszystko jeszcze za czasów PRL. Trzy miesiące wolnego / wakacje zaczynające się od 22.06 plus ferie i prawie tydzień wolnego w maju/. Rząd powinien zająć jakością pracy nauczycieli. Każdy z rodziców doskonale wie ile dzieci korzysta z korepetycji. Niektórzy nauczyciele sami nawet narzucają. U niektórych po południu co godzinę drzwi zamykają.Ciekawę czy rozliczją się z US. ZNP jest bardzo bogate łacznie z p. Broniarzem

    Odpowiedz
  • Dobra Zmiana(2019-04-11 10:41) Zgłoś naruszenie 30

    Nauczycielki co mają mężów np. górników , lekarzy nie muszą strajkować ? Tylko te samotne wyzwolone , chcą zarabiać tyle co tow . przewodniczący ZNP ! Nie chcą uczyć nasze dzieci , bo PO i PSL chce rządzić analfabetami i patologią ?

    Odpowiedz
  • omega(2019-04-11 16:40) Zgłoś naruszenie 32

    Podwyżki dla nauczycieli !. To nie z pisem. Dla nich i ich suwerena, nauczyciel, to elita, ktoś mądrzejszy od nich , ktoś kogo nie da się kupić byle bajkami, a takich pis nie lubi, oj nie lubi. Zresztą co się dziwić, skoro sam JK w swoich wspomnieniach, przyznał się, że nie zaliczył X klasy, ale i tak w nowej już szkole rozpoczął XI, pewnie mamusia załatwiła.

    Odpowiedz
  • AVE(2019-04-11 10:38) Zgłoś naruszenie 24

    Dzisiaj p. Broniarz powiedział ze będzie zawieszony strajk od świąt do maja. Jaki to strajk ? Albo się strajkuje albo nie. Poza tym organizują tzw. fundusz strajkowy. Myślałam że fundusz będzie ze składek ZNP a okazuje się że będzie zbiórka wśród ludzi ich datków. Jakoś dziwny ten strajk. Niby nie jest przeciwko uczniom ale dodatkowy stres przed egzaminami, nie wiadomo co z dziećmi zrobić, młodzież szwendająca się po mieście. Mam nadzieję że nic złego się nie stanie bo nigdy nie wiadomo co może młodzieży strzelić do głowy.Nie popieram tego strajku.

    Odpowiedz
  • stażysta(2019-04-12 00:41) Zgłoś naruszenie 21

    "Z wyliczeń urzędników kancelarii premiera wynika jednak, że ... Średnia wieku wynosi 54 lata" - Jeśli jest ponad 160tys nauczycieli stażystów i kontraktowych (do 6 lat pracy w zawodzie), czyli w wieku około 30, maksymalnie 32, i 375tyś nauczycieli dyplomowanych (w wieku od ok. 40-65) to w uproszczeniu wychodzi: [160 000 * 30 (wiek) + 375 000 * X (wiek) ] / [160 000 + 375 000] = 54 [ 4 800 000 + 375 000 *X ] / 535 000 = 54 375 000 *X = 54 * 535 000 - 4 800 000 X = 64.24 --> czyli 375 tyś nauczycieli powinno być obecnie w takim wieku A PRZECIEŻ NAUCZYCIEL STAŻYSTA ZACZYNA PRACE NP W WIEKU 24 LAT czy w taki sam sposób jak te 54 lata średnie, jest liczone wynagrodzenie nauczycieli ŚREDNIE ?

    Odpowiedz
  • czesław niemen(2019-04-11 14:49) Zgłoś naruszenie 21

    bo ludzi dobrej woli jest więcej

    Odpowiedz
  • Virgill(2019-04-11 11:13) Zgłoś naruszenie 24

    Odnośnie "niskich pensji" nauczycieli, proponuję przeprowadzić mały eksperyment. Co ważne, może to zrobić każdy. Poszukajcie w sieci JAWNYCH oświadczeń majątkowych kandydatów na radnych - jest tego masa w sieci. Wśród radnych jest sporo nauczycieli (nawiasem, ciekawe, jak to możliwe, skoro mają tak mało czasu i pracuja tysiąc godzin tygodniowo ;P Póżniej zobaczcie w tych oświadczeniach wysokości ROCZNYCH dochodów z tytuły pracy w szkole. Najczęściej są to przedziały 80 - 120 tysięcy rocznie... Ma się to nijak to słow pana Broniarza i ZNP. Przykładowe oświadczenie szeregowego nauczyciela: http://kiszkowo.nowoczesnagmina.pl/?p=document&action=show&id=6861&bar_id=7283&fbclid=IwAR3yt_-MMncRbeBXKTScGoUQpkoo0_bMAf8P0ooA4YE_d8F8LP0INRvigA0 140 tys. rocznie. Skromnie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Belfer... (2019-04-12 14:30) Zgłoś naruszenie 25

    Brawo nauczyciele. Wspierajmy się. Nie czytajmy hejtu. Kto wrażliwy niech nie ogląda publicznej telewizji.mnie akurat te wszystkie kłamstwa w TVP wzmacniają. I czuję każdego kolejnego dnia więcej motywacji do działania. Mam przekonanie, że to co robimy jest słuszne. A ródzice? Wspierają nas I dzieci też. Będzie dobrze!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jola(2019-04-16 11:09) Zgłoś naruszenie 20

    Nauczyciel powinien pracować 18 godzin tygodniowo z dziećmi. Różnicę pomiędzy 40 a tymi 18 godzinami powinien spędzić w szkole , gdzie mógłby sprawdzać klasówki i przygotowywać się do następnych zajęć, planować wycieczki itp. Wg mnie potrzebne są normalne pokoje biurowe z komputerami, gdzie nauczyciele mogliby te pozostałe 22 godziny tygodniowo dopracować. I wtedy mogliby udzielać korepetycji ( w większości nieopodatkowanych he he) po 8 godzinnym dniu pracy.

    Odpowiedz
  • Nowa emerytka(2019-04-18 09:36) Zgłoś naruszenie 10

    Uważam, że to najlepszy moment na likwidację karty nauczyciela. Po ogłoszeniu, że nauczyciele nie wystawią ocen dla absolwentów szkół średnich uważam, że wśród strajkujących nauczycieli nie ma już osób z tzw powołania. A więc i nie powinni być uprzywilejowani bo na to nie zasługują. Normalna praca w oparciu o kodeks pracy

    Odpowiedz
  • Witek(2019-04-16 14:40) Zgłoś naruszenie 10

    Rząd naprawdę ma dobre propozycje dla nauczycieli. Gdyby nie osoba Broniarza dawno byłoby porozumienie.

    Odpowiedz
  • sam(2019-04-11 12:10) Zgłoś naruszenie 14

    jak znajomy nauczyciel mi powiedział że on pracuje 210 godzin ………..ale rocznie to myślałem że ja spadnę z krzesła, ja to obrabiam w miesiąc za ok 3500 zł

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • o(2019-04-13 09:35) Zgłoś naruszenie 10

    a DGP twardo idzie na podjudzanie

    Odpowiedz
  • Nimfa(2019-04-13 10:31) Zgłoś naruszenie 01

    Problem dla socjalobiorcow z socjalu żyjących:dadzą ludziom kasę za ciężka pracę może zabraknie na sfinansowanie rozbudowanego programu 500+.Boicie się? Bo ja nie. Ciężko pracuje w innym zawodzie niż belfer mam dzieci i chce aby nauczyciel zarabiał więcej niż wy macie z socjalu...

    Odpowiedz
  • Dobrze zarabiający Nauczyciel.(2019-04-12 22:23) Zgłoś naruszenie 01

    To właściwie można nowy kalendarz stworzyć i nową erę od urodzin genialnej Zalewskiej zacząć liczyć.Poniedziałek nazwać imieniem premiera,wtorek będzie nosił imię kota Prezesa,środa imieniem pani Szydło,czwartek imieniem Proksy piątek będzie nosił nazwę As,sobota Ala a niedzieli nie będzie.

    Odpowiedz
  • kujon(2019-04-11 11:29) Zgłoś naruszenie 06

    Jest rozwiązanie. Zabrać 500 + ,podnieść wiek emerytalny jak było do 67 lat , i dać 1000 zł nauczycielom Wtedy starczy kasy w budżecie. Nauczyciele idą na emeryturę od 55 la

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dobra Zmiana(2019-04-21 07:58) Zgłoś naruszenie 00

    Nie popieram strajku nauczycieli ! Popieram nauczycieli , którzy kochają dzieci i polską młodzież ! A co z tymi co uczą religii , też strajkują ?

    Odpowiedz