Krowa plus zaostrzyła strajk. Egzaminy tuż tuż a MEN unika odpowiedzi, co zrobi

autor: Klara Klinger, Artur Radwan09.04.2019, 07:00; Aktualizacja: 09.04.2019, 07:21

źródło: DGP

Ministerstwo Edukacji unika odpowiedzi, co zrobi, jeżeli nie wszystkie szkoły będą gotowe na przeprowadzenie egzaminów dla klas ósmych i kończących gimnazjum. Pierwsze z nich rozpoczynają się już jutro.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (88)

  • Prywata zniszczyla publiczna oswiate(2019-04-09 07:59) Zgłoś naruszenie 3213

    Od nauczycieli wycenionych porównywalnie do **** więcej władza wymagaAle nic w zamian nie chce dać. Folwark zwierzęcy to nic w porównaniu do tego jak decydenci od lat traktują nauczyciel. Systemowa zmiana dotyczaca oświaty powinna polegać na wzmocnieniu oświaty państwowej. Rządy celowo obniżały poziom szkół i zarobków nauczycieli, żeby dorabiali się na dotacjach wszyscy kolesie, którzy pozakładali szkoły niepubliczne. A teraz wielkie zdziwienie i próba nagonki na nauczycieli. Przerzucanie odpowiedzialności na system to zachowanie przedszkolaka. Władza tworzy system. Ale szkoda, że bezmyślność nie pozwala na zrozumienie problemu nauczycieli - stworzonego przez decydentów. System to ludzie pani wice premier a premier posyla swoje dzieci do szkoly prywatnej bo tak ufa publicznej oswiacie

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • robotnik(2019-04-09 08:21) Zgłoś naruszenie 3435

    A gdzie ci nauczyciele strajkują?W domach czy siedzą w szkołach?Uważam,że powinni być w szkołach i tam protestować.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • czytelnik(2019-04-09 08:42) Zgłoś naruszenie 3050

    cokolwiek by rząd nie zaoferował to i tak Broniarz nie przyjmie, on ma swój plan polityczny, musi go wykonać, to ani krowa ani pies ani ****** nie zawinili tylko rozgrywki poltyczne, aby dopiec rządowi, przecież totala zaczęła te rozgrywki jeszcze przed tym, gdy się rząd ukonstytuował, dziwne, że nauczyciele zaliczają się do elity inteligencji i tego nie zauważają, tylko dali się podpuścić i to kosztem dzieci

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • annaw(2019-04-09 08:44) Zgłoś naruszenie 4728

    Propozycja rządu z podniesieniem pensum to bezczelność. W myśl przysłowia"nie kijem go to pałą". Podwyżki w zamian za zwolnienie z pracy. Kto przyjdzie do szkoły,to mówi"O k.....a, ani 5 minut bym tu nie wytrzymał", a nam próbują wmówić,ze mamy za małe pensum. Po wyjściu ze szkoły pragnę tylko jednego:CISZY.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • belfer(2019-04-09 09:14) Zgłoś naruszenie 1820

    Bądź pozdrowiony chory pisuarze.............( podpisujący się jako "czytelnik")

    Odpowiedz
  • obywatel(2019-04-09 09:23) Zgłoś naruszenie 419

    Nareszcie koniec z darmową edukacją! Nauczycieli pozwalniać, albo poczekać aż sami odejdą nie chcąc pracować za miskę ryżu. Szkoły będzie można pozamykać, a rodzice będą musieli posłać dzieci do szkól prywatnych. Dla biedoty zostanie marne i niskobudżetowe szkolnictwo państwowe jak w USA. Budżet odetchnie.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Zuzia(2019-04-09 09:31) Zgłoś naruszenie 2710

    Egzaminy może się gdzieś odbędą ale trzeba je jeszcze sprawdzić .Strajkujący nauczyciele -egzaminatorzy chyba nie będą tego robić, ale co tam matma , obce języki albo rozprawka z polskiego...Chętni posłowie i urzędnicy i to ogarną. Przecież to pikuś

    Odpowiedz
  • rzeczywistość(2019-04-09 09:33) Zgłoś naruszenie 5313

    1. Tak! Dla pracownika zarabiającego 1860zł liczy się kasa! Tak trudno to pojąć, że garnek trzeba wypełnić?! 2. Nie! Nauczycielowi zarabiającej 1860zł nie da się obniżyć pensji za złe efekty - bo następuje zderzenie z najniższą krajową! 3. Tak! Nauczyciela można zwolnić i może odejść. W Warszawie jest 6200 wakatów na stanowiskach nauczycieli, bo odeszli, a młodzi za 1860zł nie garną się do zawodu.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • dotacje na prywate(2019-04-09 09:38) Zgłoś naruszenie 184

    Kontrole przeprowadzane przez różne jednostki samorządowe wskazują, że działania szkół niepublicznych w wielu wypadkach mają na celu wyłudzenie pieniędzy publicznych – twierdzi Zarząd Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • teraz wielkie zdziwienie i nagonka na nauczycieli(2019-04-09 09:44) Zgłoś naruszenie 1911

    Minister oswiaty wspiera uczelnię należącą do adwokata w przeszłości związanego z PiS - donosi poniedziałkowa "Rzeczpospolita". Rządy celowo obniżały poziom szkół i zarobków nauczycieli, żeby dorabiali się na dotacjach wszyscy kolesie

    Odpowiedz
  • Norbert(2019-04-09 10:13) Zgłoś naruszenie 1813

    MEN jak zwykle odleciał. Wyszło im, że strajkuje 49% szkól. Pewnie wynika to z SMS-ów partyjnych pijarowców. W Toruniu w którym dwoje moich dzieci chodzi do szkoły nie strajkują tylko 2 szkoły. W szkole syna (technikum) podobno są jacyś nauczyciele którzy nie strajkują ale nie wiadomo jacy? kogo uczą? jakie to są klasy? więc pewnie siedzą w pustych salach. W szkole córki (podstawówka) nie strajkuje tylko dyrektorka ale z wpisów na dzienniku elektronicznym wynika, że też ma dosyć. To ze statystyki wynikało by, że są całe województwa gdzie nie strajkują żadne szkoły. Ciekawe które? A jeśli chodzi o egzaminy rację ma Zuzia bo do pilnowania przy egzaminach może kogoś się znajdzie ale do sprawdzania to byłby to już cud.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nn(2019-04-09 10:16) Zgłoś naruszenie 1611

    Jak już, to rolnik+ a nie krowa+, bo krowa tych pieniędzy nie zobaczy (i nie potrzebuje). Więc retoryka pozbawiona logiki.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Natan(2019-04-09 10:20) Zgłoś naruszenie 1810

    Lepiej krowa + niż afery typu Amber Gold + !!!!.

    Odpowiedz
  • a jednak mozna(2019-04-09 10:20) Zgłoś naruszenie 132

    Samorządom trudno weryfikować pieniądze, które przeznaczają w niepubliczne placówki. Ministra oswiaty zauważyła, że jedną z największych bolączek systemu są m.in. policealne szkoły dla dorosłych. Chodzi o to, że we wrześniu w klasie jest np. 30 osób i dla tylu właśnie samorząd przyznaje dotacje. Jednak w kolejnych miesiącach liczebność klas się zmniejsza i w rezultacie szkołę kończy kilka osób, ale dotacja jest ciągle na początkowym poziomie.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2019-04-09 10:33) Zgłoś naruszenie 2816

    Opinia która sama za siebie mówi...::pisze Ada.:"..Pracowałam kiedyś jako nauczyciel. Wydawało mi się że to bardzo ciężka praca. Wszystkie "panie" w pokoju nauczycielskim też tak uważały i namawiały mnie na zmianę zawodu ("Jesteś jeszcze młoda, uciekaj stąd, tu jest ciężko i mało płacą".) Posłuchałam... Skończyłam podyplomowe i trafiłam do sektora przedsiębiorstw prywatnych. Dziennie 8 godzin pracy i ustawy do czytania w domu, PO PRACY. Żadnej opieki socjalnej, żadnych "wczasów pod gruszą", żadnej trzynastki... Goła pensja. Urlop... z wielką ła ską a najlepiej chodzić do pracy, ale wpisać że był urlop... Żadna z tych osób, które namawiały mnie na zmianę zawodu nie znała innej pracy... Wiele z nich trafiło do szkolnictwa, bo coś im w życiu nie wyszło. Pracują bez pasji i bez zaangażowania. Tylko nieliczni powinni dostać podwyżkę. --Ada

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Robotnik(2019-04-09 10:34) Zgłoś naruszenie 2424

    ..Dzisiaj w pracy rozmawialiśmy w trakcie przerwy śniadaniowej o strajku nauczycieli. Grupa była naprawde wielka i reprezentatywna .Wszyscy pracownicy , starsi i młodsi byli zgodni , żaden nie miał innego zdania., "Najpierw zmusić Ich do pracy przez 42h tygodniowo jak co najmniej my pracujemy ,często z sobotami i świętami na wszystkich zmianach -płacić nadgodziny jeżeli je wykonują-,ale rozliczać potrzebe- to nie muszą być lekcje, niech dyktanda też sprawdzają w szkołach ,Obecność na podstawie listy obecności wejść i wyjść a potem można rozmawiać o Ich godnych placach. Konferencje sympozja ,szkolenia i uprawnienia tak jak u nas.z uzasadnieniem obecności każdego a jak nie jest to potrzebne to do pracy. Nic gorzej ,nic lepiej art 151 KP ze znaczkiem3.., Nauczyciele maja szacunek ale są zbyt rozpuszczeni. Czy matury są potrzebne ,głownie Im --dodatkowy pieniądz. Chcesz studiować i płacić ,Twój uczniu problem.. Przeczytałem oświadczenia. Fakt że to może być hipokryzja. 80 czy 100 tys rocznie to małe zarobki? A mówi się że mają 1,7-2 tys. Oj nieładnie nauczyciele. Wszyscy popierajacy strajk powinni się zrzucić na Ich Podwyżki.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Rodzic - podatnik(2019-04-09 10:48) Zgłoś naruszenie 1212

    Nie dziwne, że MEN nic nie mówi. Z pistoletem przystawionym do skroni trochę niekomfortowo się rozmawia. Niech odpalą tego kapiszona, będą mieli przeciw sobie rodziców i trochę pieniędzy budżetowych się zaoszczędzi,

    Odpowiedz
  • widz(2019-04-09 11:38) Zgłoś naruszenie 1518

    Lepiej krowom niż nierobom

    Odpowiedz
  • czytelnik(2019-04-09 11:53) Zgłoś naruszenie 20

    Autorze artykułu! Z kim jest ta druga rozmowa??? Z panem Proksą ? W tekście nie ma tej podstawowej informacji.

    Odpowiedz
  • cd1(2019-04-09 12:01) Zgłoś naruszenie 11

    Bardzo dobra decyzja dla Rolników ponieważ dotychczasowe dopłaty preferowały wręcz ugorowanie ziemi i ekstensywną produkcję rolniczą . To konieczne aby utrzymać stada podstawowe i biologiczną reprodukcję zwierząt hodowlanych, rządzący dotąd tego nie pojmowali. Nie wolno jednak dopłacać do **** głosujących przeciwko Polsce w Unii Europejskiej.

    Odpowiedz