Krowa plus zaostrzyła strajk. Egzaminy tuż tuż a MEN unika odpowiedzi, co zrobi

autor: Klara Klinger, Artur Radwan09.04.2019, 07:00; Aktualizacja: 09.04.2019, 07:21

źródło: DGP

Ministerstwo Edukacji unika odpowiedzi, co zrobi, jeżeli nie wszystkie szkoły będą gotowe na przeprowadzenie egzaminów dla klas ósmych i kończących gimnazjum. Pierwsze z nich rozpoczynają się już jutro.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (88)

  • realizm czy emocja(2019-04-10 20:38) Zgłoś naruszenie 00

    Praca w szkole (praca z uczniem) to nieustanne napięcia wewnętrzne, wieczna kontrola emocji , udawanie, że jest wszystko ok, gdy usprawiedliwiają swoją o wiele za częstą nieobecność ( czy kłamią...). Przygotowywanie ciągle nowych sprawdzianów ( gdy parę osób nie przyjdzie- pisz nową wersję, i znów na nowo - bo coś wypadło). Wieczne sprawdzanie, aż do zawrotów głowy ( teraz muszę ciągle robić przerwy, bo nie jestem w stanie poprawnie sprawdzić). Musisz pisać wymagania indywidualne dla ucznia z dostosowaniami i pamiętać aby je stosować ( teraz przypadnie mi ok 280 uczniów, bo przedmiot w podstawie jest w wymiarze 1 godz. tygodniowo, w rozszerzeniu więcej godzin). Wyjścia z klasą - najpierw wszystko załatw, wypełnij szereg formalności i weź za nich odpowiedzialność prawną . Nie chcę by moje dziecko, przyjaciel, droga mi osoba została nauczycielem. Nigdy, przenigdy

    Odpowiedz
  • Jola(2019-04-10 11:03) Zgłoś naruszenie 12

    W urzędach miast i gmin wrze..Urzędnicy działów płac i naliczeń wiedzą ile sami zarabiają, a ile i jak naliczane są wynagrodzenia dla strajkujących! Dyskusja i zniesmaczenie rośnie...

    Odpowiedz
  • Polak(2019-04-09 21:53) Zgłoś naruszenie 21

    Prezes wie co robi, z krów i **** jest pożytek, z ruskiego dziadostwa nie ma

    Odpowiedz
  • IB(2019-04-09 20:39) Zgłoś naruszenie 20

    Co ma krowa czy ****** do nauczyciela?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Janusz(2019-04-09 20:03) Zgłoś naruszenie 31

    Wolą krowom dać niż nauczycielom takich wybraliście p[osłów]

    Odpowiedz
  • aga273(2019-04-09 19:15) Zgłoś naruszenie 30

    Pani Premier od niczego i wszystkiego, bez emocji z zabetonowaną propozycją rządu.Jak długo? Niedługo.Wytrwamy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • amber(2019-04-09 18:08) Zgłoś naruszenie 12

    co za PELO PSL robili nieroby

    Odpowiedz
  • xxxxxx(2019-04-09 18:03) Zgłoś naruszenie 31

    Rząd twierdzi, że nie ma pieniędzy dla nauczycieli ale dopiero co Kaczyński pstryknął palcami i zarządził rozdawnictwo na poziomie 58 mld, których nie ma w budżecie i ministrowie muszą je wyciągnąć z kapelusza. Tuż przed nogecjacjami w sprawie strajku kolejny raz Kaczyński ogłosił rozdawnictwo na krowy i ******* Ogłosił to ostentacyjnie żeby pokazać nauczycielom, że są traktowani taniej niż bydło. W zasadzie zaognił sytuację i zrobił to absolutnie celowo.

    Odpowiedz
  • Mareks(2019-04-09 16:39) Zgłoś naruszenie 15

    Dlaczego akurat nauczyciel ma pracować 18 godzi tygodniowo a nie wszyscy ?????

    Odpowiedz
  • Mareks(2019-04-09 16:33) Zgłoś naruszenie 05

    ilu trzeba by było zwolnić nauczycieli,gdyby wprowadzono 40 godzin pracy tygodniowo, zamiast 18 .......300 tysięcy czy więcej ????Czas na likwidacje archaicznych przewieli,bo w dzisiejszych czasach nie jest to ekonomicznie uzasadnione i nie ma takiej potrzeby,ponieważ posiadamy nadwyżkę osób z wyższym wykształceniem ,dla których nie ma pracy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • myślący(2019-04-09 16:24) Zgłoś naruszenie 11

    Czas skończyć z populizmem, Zapraszamy do polubienia strony: www.facebook.com/populizm.minus/

    Odpowiedz
  • konrad(2019-04-09 15:02) Zgłoś naruszenie 32

    Sorry ale co ma piernik do wiatraka czyli krowa do nauczyciela. To że chcemy w nowej perspektywie dopłat unijnych tak je zreformować żeby nie do ugorowanych hektarów ale do efektywnej produkcji czyli krów czy **** się rolnikowi dopłata należała to chyba dobrze. A jak tej oczywistości nauczyciel nie jest w stanie zrozumieć to za żadna kasę lepiej żeby nie kształcił naszych dzieci.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • usa(2019-04-09 13:24) Zgłoś naruszenie 21

    Jak można nie rozumieć, że dopłaty dla rolników mają pochodzić z dotacji unijnych a nie z budżetu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • poszłam_amciu(2019-04-09 13:01) Zgłoś naruszenie 41

    W TVPiS jedynie rozmowy tyczą się jak zemścić się na nauczycielach (zlikwidować Kartę Nauczyciela, zrobić podwyżki by ostatecznie były obniżkami, egzaminy sprawdzające nauczycieli itd.). A ja zadaję proste pytanie - kto będzie starał się o pracę na stanowisko nauczyciela jeśli wdrożycie swoje wizje? Przecież wiadomo jak mało ludzi idzie studiować kierunki pedagogiczne bo dobrze wiedzą, że w szkole zarobią połowę tego co szeregowy w wojsku czy sprzedawca na kasie. Dajcie na początek wyższe płace a w gronie nauczycieli samoistnie wzrośnie konkurencja, co ostatecznie podniesie poziom nauczania bo gorsi nauczyciele z czasem się po prostu wykruszą.

    Odpowiedz
  • czekam na jutrzejsze egazminy (2019-04-09 12:50) Zgłoś naruszenie 24

    Pan Broniarz jest niezły, nieważne są dzieci, nieważne jest ile osób strajkuje, grunt, że będzie strajkować bo mu się to chyba spodobało, że jest w mediach. strasznie to przykre. strasznie szkoda mi dzieci, które nie wiedzą czy jutro piszą czy nie, jakoś o nich się chyba nie myśli Ale chyba od tych statystyk nie uzależniacie kontynuacji strajku w dniu egzaminów? Jaka jest skala poparcia dla strajku, wiemy od dawna. Pokazały to wyniki referendum. Mobilizacja jest ogromna. Nigdy dotychczas takiej nie było.

    Odpowiedz
  • cogito(2019-04-09 12:45) Zgłoś naruszenie 1424

    Krowy i ****** nigdy nie uderzyłyby w dzieci, nie terroryzowałyby ich, straszyły, że nie będzie egzaminów i nie przepuszczą ich do następnej klasy. Smutne ale prawdziwe

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • zenek(2019-04-09 12:33) Zgłoś naruszenie 12

    A może to dobrze że Broniarz & ZNP strajkują,gdyż jest to niezaprzeczalna okazja ,by zreformować kartę nauczyciela i wprowadzić zasady-proste,przejrzyste, bo wyłącznie nauczyciele mają rozeznanie,jak mają obliczaną pensję.A może o to chodzi,gdyż wychodzi przedstawicieli strajku i mówi-pchi,8 tys. p.Szydło proponuje a to tylko 250 zł.podwyżki do obecnej pensji-ile zarabia nauczyciel,powinno być pytaniem w milionerach, za 1 000 000 zł.

    Odpowiedz
  • emeryt(2019-04-09 12:12) Zgłoś naruszenie 2315

    Szydło !!! "te pieniądze nauczycielom po prostu się należą " !!!!!!!!!!!!!!!!!...............Niech odda Rydzyk i inni pieniądze które dostali od funkcjonariuszy PIS i pieniądze się znajdą, łącznie z nagrodami i premiami rządu w tym Szydło !.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • cd1(2019-04-09 12:01) Zgłoś naruszenie 11

    Bardzo dobra decyzja dla Rolników ponieważ dotychczasowe dopłaty preferowały wręcz ugorowanie ziemi i ekstensywną produkcję rolniczą . To konieczne aby utrzymać stada podstawowe i biologiczną reprodukcję zwierząt hodowlanych, rządzący dotąd tego nie pojmowali. Nie wolno jednak dopłacać do **** głosujących przeciwko Polsce w Unii Europejskiej.

    Odpowiedz
  • czytelnik(2019-04-09 11:53) Zgłoś naruszenie 20

    Autorze artykułu! Z kim jest ta druga rozmowa??? Z panem Proksą ? W tekście nie ma tej podstawowej informacji.

    Odpowiedz