Strajk nauczycieli: Matury pod znakiem zapytania. Rozporządzenie Zalewskiej może nie wystarczyć do przeprowadzenia egzaminów

autor: Karolina Nowakowska07.04.2019, 13:00; Aktualizacja: 07.04.2019, 13:30
Przepisy nie przewidują innego zatwierdzenia ocen niż przez radę pedagogiczną.

Przepisy nie przewidują innego zatwierdzenia ocen niż przez radę pedagogiczną.źródło: ShutterStock

Im bliżej rozpoczęcia strajku przez nauczycieli, tym więcej wątpliwości rodzi się w głowach rodziców i uczniów, którzy w najbliższym czasie mają przystąpić do egzaminu gimnazjalnego, ósmoklasisty i matury. W przypadku tych ostatnich występuje problem, z którego minister Zalewska chyba nie zdaje sobie sprawy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (84)

  • rita(2019-04-25 20:03) Zgłoś naruszenie 00

    Pewnie,pewnie niech sobie strajkują mam nadzieję że PIS poradzi sobie z tą szopką zaplanowaną przez Broniarza i jego elitę.Dowiedzieliśmy się przy okazji jakich mamy nauczycieli.....ja bynajmniej po tym co widziałam i słyszałam ZERO wielkie 0 szacunku.

    Odpowiedz
  • PIS mnie mnie(2019-04-16 09:57) Zgłoś naruszenie 11

    PIS ma ponoć 10 000 wolontariuszy na egzaminy. Taki wolontariat to raj dla pedofili, no ale może P. Zal..ej to nie przeszkadza.

    Odpowiedz
  • nioplka(2019-04-12 10:40) Zgłoś naruszenie 11

    Do wszystkich hejterów i plujących jadem na nauczycieli - znacie powiedzenie " psy szczekają...." ?

    Odpowiedz
  • Piotr z XXX(2019-04-10 22:02) Zgłoś naruszenie 11

    PIS- owski rząd nie liczy się z niczym i nikim. Krytykują strajk pielęgniarek, lekarzy,, pracowników sadu. Dlaczego sami nie chcą pracować za przysłowiową złotówkę. Twierdzą, że ich praca jest odpowiedzialna, Wszyscy staramy się o dobro Polski i chcemy żyć za godne pensje. Dali emerytom, krowom i ******* to teraz czas na wszystkie grupy zawodowe. Poseł do pracy za złotówkę!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dawid Dawidowski(2019-04-10 21:55) Zgłoś naruszenie 11

    Każdy ma prawo do strajku. Skoro strona rządowa jest głucha na argumenty nauczycieli - a uczniowie ich popierają to chyba wiedzą, że ich belfrowie ich krzywdy nie chcą. Nauczyciele walczą o nowoczesną szkołę a nie o zaściankową - młodzież ich popiera, bo właśnie chcą szkoły XXI w. Klasy są przeładowane a od nauczycieli wymaga się indywidualnego podejścia do każdego ucznia - tak powtarza mój syn - maturzysta, który się z tym nie zgadza. Do matury jest gotowy i może ją zdać w każdej chwili - bo ma mądrych nauczycieli:)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Walczymy dalej(2019-04-10 08:59) Zgłoś naruszenie 12

    Wreszcie przejrzałem na oczy PiS pokazał swoje prawdziwe oblicze. Nie cofną się przed niczym opluwają nas mimo że Strajk jest legalny. Propaganda urabianie opinii przez TVP1 dzielą społeczeństwo na lepszych i gorszych kłamią I obrażają. Czy to jest polski rząd to tak wygląda inwestycja w przyszłość!

    Odpowiedz
  • Maturzystka(2019-04-09 16:44) Zgłoś naruszenie 64

    Jestem mturzystką. Przyznaje są niektórzy nauczyciele którzy w pełni zasługują na podwyżkę ale jest masa ludzi którzy nie potrafią przekazać wiedzy. I nie. Nie jestem ułomem, który nie zdaje z klasy do klasy. Jeśli teraz bedzie problem z maturą to bedziemy musieli powtarzać klase. Jeśli do tego dojdzie to niech nauczyciele sie nie zdziwią jak już w ogóle nie będą mieli poszanowania. Napewno niech nie oczekują tego od najwiekszych ofiar tego strajku czyli maturzystów. Dziekujęmy, że rząd i nauczyciele decydują o naszej przyszłości. A niby to wolny kraj i wszystko zależy od nas. Taaak mamy teraz tego przykład jak niszczycie nam plany i perspektywy. Dziękujemy dojrzałym krajanom.

    Odpowiedz
  • nina(2019-04-09 09:42) Zgłoś naruszenie 40

    zwolnić wszystkich umowa o pracę na góra 3 mieś i traktować jak resztę społeczeństwa 1600zł za 200godzin przepracowanych w miesiącu bez prawa do strajku bez wolnych weekendów świąt bo sieją tylko zamęt i pokazują jak to oni mają źle otóż wcale nie mają źle bo pracują góra 15 godzin w tygodniu za 3500zł miesięcznie i to jest zła wypłata jest cała masa ludzi lepiej wykształconych a opłacani i gorzej traktowani w pracy niż murzyni

    Odpowiedz
  • Ataga(2019-04-08 15:51) Zgłoś naruszenie 22

    Jeżeli tak strasznie nam nauczycielom zazdrościcie tych godzin pracy i tych cudownych wakacji to serdecznie zapraszamy do zawodu , przecież każdy może zostać n-lem. W każdym wieku można zacząć studia jeżeli ktoś ich nie ma.

    Odpowiedz
  • PO-wtórka z roku 2006 o egzaminach maturalnych(2019-04-08 09:40) Zgłoś naruszenie 40

    tak wówczas zakodowano testy,że 70% maturzystów oblało z biologii.Uratował tą hućpę minister oświaty w rządzie PIS.Obecnie też uratują polską edukację,zakłóconą przez opozycję.

    Odpowiedz
  • Prawdziwe słoea(2019-04-08 07:04) Zgłoś naruszenie 64

    Jestem nauczycielem i widzę leserstwo w mojej szkole jak to przemęczeni nauczyciele po zajęciach biegną do szkół prywatnych uczyć jak na korki śpieszą w szkole tylko ZUS przykład nauczyciele wf do szkoły przychodzą po to tylko żeby ZUS mieć a 18 godz aby było a późnej w własnym biznesie od 13:00. Jeszcze bym mógł wiele pisać ale po co przecież wszyscy wiedzą jak jest a kto u mnie w szkole strajkuje ci co krzyczą że TVN to prawda TVP to kłamstwo. Jastem nauczycielm matematyki i fizyki w szkole średniej i nie zgadzam się z tym strajkiem to powinna być inna forma. I uważam że strajk jest polityczny.

    Odpowiedz
  • Veriu(2019-04-08 07:03) Zgłoś naruszenie 31

    Nauczyciel za 1800!!!! Czego on ma uczyć i nauczyć? Jak zatrudniam pracownika wykwalifikowanego i nie dam mu 3000 netto to zamyka za sobą drzwi i tyle go widziałem. Aby nauczyciele mieli szacunek muszą też mieć odpowiednie dochody. Bo przecież faceta w Audi i Mercedesów to szanujemy, bo widzimy że ma kasę, czyli to jest Ktoś.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Brawoooooooooooooo(2019-04-08 06:25) Zgłoś naruszenie 31

    Kolejny krok do amnestii .....niech idą w świat ....tylko rzadko kto chce z nimi już mieć do czynienia...

    Odpowiedz
  • aasd77(2019-04-08 01:34) Zgłoś naruszenie 14

    bardzo proszę o pomoc Wystarczy udostępnienie b.link/andrzej65

    Odpowiedz
  • C(2019-04-08 00:24) Zgłoś naruszenie 113

    No u nas już wystawili bo chcieli przed strajkiem mieć to z glowy żebyśmy dostali świadectwa i raczej w większości szkół to tak zostało rozegrane xD

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • taxi(2019-04-07 23:47) Zgłoś naruszenie 1830

    Jestem z nauczycielami. Razem naprawimy Polskę.

    Odpowiedz
  • Bumtralal(2019-04-07 23:39) Zgłoś naruszenie 2320

    Biedni uczniowie i ich rodzice. Nauczyciele nie zdają sobie sprawy jaka krzywde wyrzadza. Im chodzi tylko i wyłącznie o kasę Natomiast przywileje chcą zachować.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Baca z Oki(2019-04-07 23:35) Zgłoś naruszenie 1110

    Nauczyciele w większości wypadków wystawili oceny jeszcze przed strajkiem i nie będzie problemu z wystawianiem świadectw. Tak jest przynajmniej w mojej szkole ;)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Meg(2019-04-07 22:28) Zgłoś naruszenie 3030

    Pracuje w szkole 12 lat i chcialabym choć raz mieć urlop w terminie który mi odpowiada a nie w wakacje kiedy ceny wycieczek są najwyższe. Chętnie wezmę 26 dni urlopu ale w przeze mnie wybranym terminie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Oiuy(2019-04-07 21:46) Zgłoś naruszenie 117

    Zmienia przepisy, tak ze do matury bedzie sie podchodzic bez tych wymagan, ale matura bedzie wazna dopiero po uzyskaniu ocen koncowych, albo wyjatkowo matura zastapi oceny koncowe.

    Odpowiedz