statystyki

„Dostępność plus” dla uczelni wystartowała

autor: Paulina Szewioła04.04.2019, 19:00
Student

To jedno z działań podejmowanych w ramach rządowego programu „Dostępność plus”, który ma poprawić sytuację osób niepełnosprawnych.źródło: ShutterStock

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs „Uczelnia dostępna”. To jedno z działań podejmowanych w ramach rządowego programu „Dostępność plus”, który ma poprawić sytuację osób niepełnosprawnych.

Z ostatniego, zeszłorocznego raportu NIK wynika, że na wielu uczelniach wciąż występują bariery, które uniemożliwiają takim studentom funkcjonowanie na równi z osobami sprawnymi. Problemem są niedostosowane budynki, nieprzyjazne dla niepełnosprawnych rozwiązania techniczne oraz utrudnienia w dostępie do pełnej oferty dydaktycznej.

Budżet „Uczelni dostępnej” wynosi 200 mln zł, a o dofinansowanie w wysokości do 15 mln zł będą mogły się ubiegać uczelnie publiczne i niepubliczne, niezależnie od liczby studentów.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane