statystyki

„Dostępność plus” dla uczelni wystartowała

autor: Paulina Szewioła04.04.2019, 19:00
Student

To jedno z działań podejmowanych w ramach rządowego programu „Dostępność plus”, który ma poprawić sytuację osób niepełnosprawnych.źródło: ShutterStock

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs „Uczelnia dostępna”. To jedno z działań podejmowanych w ramach rządowego programu „Dostępność plus”, który ma poprawić sytuację osób niepełnosprawnych.

Z ostatniego, zeszłorocznego raportu NIK wynika, że na wielu uczelniach wciąż występują bariery, które uniemożliwiają takim studentom funkcjonowanie na równi z osobami sprawnymi. Problemem są niedostosowane budynki, nieprzyjazne dla niepełnosprawnych rozwiązania techniczne oraz utrudnienia w dostępie do pełnej oferty dydaktycznej.

Budżet „Uczelni dostępnej” wynosi 200 mln zł, a o dofinansowanie w wysokości do 15 mln zł będą mogły się ubiegać uczelnie publiczne i niepubliczne, niezależnie od liczby studentów.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane