statystyki

Nowelizacja ustawy o zawodach lekarza. Nie będzie zmian w liczbie specjalizacji

autor: Klara Klinger, Agata Szczepańska04.04.2019, 08:19; Aktualizacja: 04.04.2019, 08:19
Projekt wprowadzić ma też m.in. ogólnopolski system kwalifikacji na szkolenie specjalizacyjne, możliwość zapisu na egzaminy jeszcze podczas nauki, zwiększenie roli kierownika specjalizacji.

Projekt wprowadzić ma też m.in. ogólnopolski system kwalifikacji na szkolenie specjalizacyjne, możliwość zapisu na egzaminy jeszcze podczas nauki, zwiększenie roli kierownika specjalizacji.źródło: ShutterStock

Jeszcze w kwietniu do konsultacji trafić ma projekt nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Minister zdrowia zapowiada jednak, że nie będzie w nim wszystkich zmian zaproponowanych przez zespół, który go przygotował. Jedną z nich miało być zredukowanie lekarskich specjalizacji.

Propozycja realizuje część ustaleń zeszłorocznego porozumienia, które zakończyło protest rezydentów. I to przedstawiciele tego środowiska stanęli na czele powołanego przez ministra zespołu. Przekazując mu efekt swoich prac, podkreślali, że powinien być przyjęty w całości.

Zespół zaproponował m.in. zmniejszenie liczby specjalizacji. Resort również deklarował, że planuje takie zmiany. Teraz minister Łukasz Szumowski zapowiada, że najpierw należy uregulować, jak mają wyglądać specjalizacje, a dopiero potem rozważyć, ile ich będzie.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane