Machałek: Odbudowujemy prestiż zawodu nauczyciela

22.03.2019, 14:38; Aktualizacja: 22.03.2019, 14:39
Oznacza to, że jego termin może się zbiec z zaplanowanymi na kwiecień egzaminami zewnętrznymi: 10, 11 i 12 kwietnia ma się odbyć egzamin gimnazjalny, a 15, 16 i 17 kwietnia – egzamin ósmoklasistów. Matury mają się rozpocząć 6 maja.

Oznacza to, że jego termin może się zbiec z zaplanowanymi na kwiecień egzaminami zewnętrznymi: 10, 11 i 12 kwietnia ma się odbyć egzamin gimnazjalny, a 15, 16 i 17 kwietnia – egzamin ósmoklasistów. Matury mają się rozpocząć 6 maja.źródło: ShutterStock

Odbudowujemy prestiż zawodu nauczyciela – powiedziała w piątek wiceminister edukacji Marzena Machałek. Zapewniła, że MEN przygotuje plan poprawy sytuacji finansowej nauczycieli, który będzie uzgadniany ze związkami zawodowymi i z samorządami.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • Mural(2019-03-22 15:31) Zgłoś naruszenie 214

    Malowana Pani, jest pani z tego samego rocznika, co ja. Powie mi pani, do kiedy mam pracować, aby tego wszystkiego co pani obiecuje doczekać!!!!. Ja rocznik 1959, kobieta po 35 latach pracy. I czterech latach studiów dziennych.

    Odpowiedz
  • Seba(2019-03-22 15:51) Zgłoś naruszenie 275

    najpierw doprowadzili do ruiny, a teraz odbudowa. Skandal

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • anna(2019-03-22 16:10) Zgłoś naruszenie 235

    Nie życzę sobie, żeby pani minister zwracała się do mnie per " koleżanko" !!! Nie mam i nie mam za koleżanki patologicznych kłamczuch.

    Odpowiedz
  • Z.O.(2019-03-22 16:27) Zgłoś naruszenie 337

    Co ta pani wygaduje. One budują prestiż zawodu nauczycielskiego? Po wypowiedziach Morawieckiego, Szczerskiego, Suskiego? Wolne żarty. Jakieś enigmatyczne dodatki, premie. Kto się na to nabierze? Dlaczego te panie uważają się za nauczycielki? Kiedy przeprowadziły ostanie lekcje, wystawiły ostatnie oceny, doprowadziły uczniów do sukcesów w olimpiadach przedmiotowych, zawodach, konkursach, rozwiązały problemy wychowawcze? Nauczycielkami to one były, kiedyś. Proszę nie przypisywać sobie takiej roli. Bo to rzeczywiście obniża rangę naszego zawodu.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Odbudowują(2019-03-22 16:35) Zgłoś naruszenie 135

    ... prestiż nauczyciela, żołnierza, policjanta .... i z księżmi nie najlepiej. Do czego ten PiS doprowadził ???

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • sas(2019-03-22 17:35) Zgłoś naruszenie 244

    Coraz bardziej się MEN pogrąża takimi wypowiedziami. Zaczyna im brakować instynktu samozachowawczego.

    Odpowiedz
  • Nauczyciel(2019-03-22 18:01) Zgłoś naruszenie 434

    Teraz? Najpierw zrównaliście nauczycieli z ziemią i podeptali. Doprowadziliście do tego, że uczniowie i ich rodzice od trzech lat bezkarnie plują nam w twarz. Jak teraz chcecie odbudowywać prestiż zawodu? Hipokryci!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zet(2019-03-22 20:59) Zgłoś naruszenie 204

    My nauczyciele apelujemy do Pań Machałek i Zalewskiej żeby miały odwagę wrócić do pracy w szkole podstawowej skoro są nauczycielkami, za te pieniądze za jakie pracują nauczyciele a nie siedzą w Sejmie , ba i wybierają się do Brukseli.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz