W Warszawie będzie dodatkowa podwyżka dla części nauczycieli mianowanych

14.02.2019, 13:18; Aktualizacja: 14.02.2019, 13:40
Płace nauczycieli z tytułem licencjata i przygotowaniem pedagogicznym wzrosną od 109 do 144 zł brutto, a nauczycieli z tytułem licencjata bez przygotowania pedagogicznego od 457 do 108 zł. O 108 zł ma wzrosnąć wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli mianowanych z licencjatem, ale bez przygotowania - to właśnie tym nauczycielom warszawski samorząd chce przyznać dodatkową podwyżkę.

Płace nauczycieli z tytułem licencjata i przygotowaniem pedagogicznym wzrosną od 109 do 144 zł brutto, a nauczycieli z tytułem licencjata bez przygotowania pedagogicznego od 457 do 108 zł. O 108 zł ma wzrosnąć wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli mianowanych z licencjatem, ale bez przygotowania - to właśnie tym nauczycielom warszawski samorząd chce przyznać dodatkową podwyżkę.źródło: ShutterStock

Podwyżkę o 220 złotych brutto miasto chce przyznać nauczycielom mianowanym z tytułem licencjata bez przygotowania pedagogicznego. To grupa nauczycieli mianowanych o najniższym wynagrodzeniu zasadniczym.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • xawer(2019-02-14 16:04) Zgłoś naruszenie 111

    Dlaczego tylko w Warszawie a w innych miastach Polski nie?I tak wieczyste użytkowanie w Warszawie tylko 2 % a w innych miastach 40%.Reprywatyzacja tylko w Warszawie a w innych miastach nawet o niej nie mówi się..Za śmieci podobnie itd.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Demoralizacja Uczniów(2019-02-14 18:21) Zgłoś naruszenie 81

    Po co robić awans zawodowy i zdobywać kwalifikacje pedagogiczne? Nie warto się uczyć, rozwijać, kształcić skoro wszyscy nauczyciele niezależnie od stopnia awansu zawodowego czy posiadanych kwalifikacji do pracy pedagogicznej będą zarabiać tyle samo. Długo ktoś "mądry" musiał myśleć nad tym jak zniechęcić uczniów do nauki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marko(2019-02-14 20:35) Zgłoś naruszenie 62

    Jaki przyzwoity człowiek chce dziś uczyć potomstwo zdegenerowanego narodu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Miko(2019-02-14 20:32) Zgłoś naruszenie 61

    Nauczyciele uciekają od kilku lat z zawodu, a Warszawie nowa władza dopiero się zorientowała. Brawo. Jak lekarze dziękowali państwowym posadą, to też byli ślepi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mural(2019-02-14 20:42) Zgłoś naruszenie 53

    A gdzie podwyżki dla mianowanych z przygotowaniem pedagogicznym, czyli z kompletem kwalifikacji????

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Paweł (2019-02-14 19:38) Zgłoś naruszenie 45

    A ja czekam kiedy pensje nauczyciel zaczną zależeć od przedmiotu, który uczy... znalezienie dobrego Informatyka, Matematyka nie jest raczej tym samym co znalezienie Polonisty, Etyka, czy nawet Historyka.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Piter(2019-02-14 16:32) Zgłoś naruszenie 42

    Ja pier...le jaka żenada.

    Odpowiedz