Spór o wynagrodzenia nauczycieli. "Bez dodatkowych pieniędzy negocjacje będą bezsensowną biurokracją"

autor: Artur Radwan21.01.2019, 07:22; Aktualizacja: 21.01.2019, 07:48
Do jutra związkowcy mają się pisemnie odnieść do propozycji MEN w sprawie nowych dodatków i innych rozwiązań płacowych

Do jutra związkowcy mają się pisemnie odnieść do propozycji MEN w sprawie nowych dodatków i innych rozwiązań płacowychźródło: ShutterStock

Do jutra związkowcy mają się pisemnie odnieść do propozycji MEN w sprawie nowych dodatków i innych rozwiązań płacowych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (28)

 • anka(2019-01-21 08:28) Zgłoś naruszenie 469

  Jak powiedział w rozmowie moj znajomy. "Nie obraź się, ale zrobili z nauczycieli dziadostwo". Tak właśnie czuje kiedy dostaje wypłatę. Po 23 latach pracy czuje sie oszukana, sfrustrowana, poniżana. Jestem w pułapce. W tym wieku i z taką specjalnością trudno zmienić pracę. Zreszta lubię mój zawód. Właściwie to lubie już coraz mniej, przez te hektolitry pomyj jakie wylewaja na nas ministerstwo, media, ludzie w necie. Poseł pięta nazwał mnie "lumpenproletariatem", ludzie wyzywają od leni, nierobów i darmozjadów. Każdy jest ekspertem w temacie nauczycieli... A wystarczy zamieszkać z nauczycielem, żeby szybko zmienić zdanie. Moje sąsiadki strasznie sie dziwiły, gdzie ja pracuje bo ciągle mnie nie ma? Że często dwa razy w ciągu dnia jadę do pracy. I że do poźna swiatło się pali, bo pracuje w domu. Dziwiąsię, że urlop spedzam w domu, a ja na wyjazd nie mam pieniędzy... Po 23 latach pracy, z najwyzszym stopniem zawodowej specjalizacji, studiach i dwóch podyplomówkach musze dorabiac sprzątająć obce domy. "Dziękuje" ci Polsko. Powinnaś się wstydzić.

  Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
 • kotek(2019-01-21 09:40) Zgłoś naruszenie 365

  Nauczyciele traktowani są jak mało rozgarnięte opiekunki do dzieci. Mają zapewnić opiekę na czas pracy rodziców a przy okazji czegoś nauczyć. Takie jest podejście władz od lat. Potrzebne rządzącym profesje to jedynie policja (ochrona władzy), prawnicy i lekarze. Cała reszta się nie liczy. Władzę stac na prywatne szkoly, czesto zagraniczne i to juz od liceum. Im nauczyciele nie sa niepotrzebni.

  Odpowiedz
 • wszedzie liczy sie koles(2019-01-21 16:36) Zgłoś naruszenie 192

  Zawód nauczyciela spada po prostej w dół w tempie błyskawicznym. Dzieje się to pod kontrolą i zgodnie z założeniami polityki państwa. Kształcenie w uczelniach krzak, gdzie każdy może ukończyć studia za pieniądze to element tego procesu. Negatywna selekcja do zawodu połączona z niskim wynagrodzeniem i coraz większa dysproporcja z bogaceniem się wyżej od nauczycieli wykształconego społeczeństwa plus reforma przeprowadzona przez polonistkę ze Świebodzic doprowadziła do załamania systemu edukacji. Niezbędne jest wymaganie od nauczycieli uniwersyteckiego/politechnicznego poziomu wykształcenia na cenionych uczelniach. Ale za wysoką jakość wykształcenia podwójne wynagrodzenie. Pozostałych pseudonaukowców, którzy nie mieli szans na uzyskanie prawdziwie wyższego wykształcenia (nigdy nie byli w elitarnych szkołach, na elitarnych uczelniach) odsunąć od nauczania dzieci i młodzieży. Taki poziom edukacji jak poziom nauczycieli i dyrektorów Dyrektorzy szkół z nadania PO (popierani przez układ władzy) zatrudniają protegowanych i kolesi. Kryteria nie są związane z potencjałem zatrudnianego tylko z tym kto i jak go popiera. I tak w szkołach warszawskich często uczą zdolnych uczniów nauczyciele, którzy ukończyli uczelnie krzak i nie dorównują poziomem do swoich wychowanków. A rodzice nie mają argumentów dla nastolatków buntujących się wobec takiej edukacji. Spirala głupoty rośnie popierana polityką rządu. Wszędzie liczy się koleś.

  Odpowiedz
 • Seba(2019-01-21 18:56) Zgłoś naruszenie 132

  Nie sądziłem, że pracując w jednostce budżetowej/szkoła/, będę błagał o podwyżki jak u prywaciarza!

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • sas(2019-01-21 20:16) Zgłoś naruszenie 120

  Pani ministra jak mantrę powtarza dodatek za wyróżniającą pracę. Wystarczy się wczytać w rozporządzenie i przy tak ustalonych procentach, kto go dostanie? KTO ZE ZWIĄZKOWCÓW TO OPINIOWAŁ, ŻE SIĘ NA TO ZGODZIŁ? Władze związkowe śpią i klepią wszystko co im podrzuci ministerstwo. OBUDZIĆ SIĘ!!!!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • zet(2019-01-21 19:38) Zgłoś naruszenie 122

  My nauczyciele chcemy godne podwyżki a nie kolejne dodatki dla kilku nauczycieli a reszta to co ma się obejść smakiem.

  Odpowiedz
 • Komu sluzy prezes ZNP?(2019-01-21 10:41) Zgłoś naruszenie 117

  Prezes ZNP od kilkudziesieciu lat zarabia 6 krotnosc pensji stazysty. Zawod nauczyciela w tym czasie zostal doprowadzony do ruiny finansowej. Polska oswiata przezywa dramat jak za czasow zaborow.

  Odpowiedz
 • Zmartwiony(2019-01-21 08:59) Zgłoś naruszenie 96

  U nas wygasa gimnazjum. Spora grupa nauczycieli może trafić na bruk. A miało nie być zwolnień.

  Odpowiedz
 • Mały Jaś(2019-01-21 08:15) Zgłoś naruszenie 56

  "... organ prowadzący szkołę będący jednostką samorządu terytorialnego, [...] określa dla nauczycieli poszczególnych stopni awansu zawodowego, w drodze regulaminu, m.in. wysokość dodatków do pensji w taki sposób, aby zapewnić średnie płace." No i co? Kto ponosi za to odpowiedzialność? Nie obecny rząd, to nasze lokalne orły. "Klub Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska zaproponował poprawkę do budżetu, która miała zwiększyć subwencję o dodatkowe 4 mld zł." A ci tylko żeby rząd płacił za zobowiązania samorządu, które sami 10 lat temu zdjęli.

  Odpowiedz
 • elita(2019-01-22 08:11) Zgłoś naruszenie 40

  Gdyby nauczyciele mieli wyzsze emerytury i przestali pracowac to powiekszylby sie problem z kadra. Niestety glodowe pensje i jeszcze bardziej glodowe emerytury to dramat tego srodowiska podarowany przez komunistow i ich kontynuatorow. Zawsze zaborcy walczyli z elita a co sie dzieje w pseudo wolnej Polsce i dlaczego?

  Odpowiedz
 • Byly belfer(2019-01-21 12:18) Zgłoś naruszenie 429

  Nauczyciele nie maja prawa narzekac. To przeciez oni sami a nie,tzw "hydraulicy" rzadza oswiata. Pokazcie grupe zawodowa, ktora nie chce zarabiac wiecej? Nikt nauczyciela nie trzma na sile w szkole.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • ekspedient(2019-01-21 08:51) Zgłoś naruszenie 318

  pracuja pare godzin w soboty ,niedziele do biedri tes ald dorobic potrzebuja ludzi jak mało maja lub ochrony umowa zlecenie

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • OJCIEC DWOJGA(2019-01-21 20:41) Zgłoś naruszenie 114

  Nauczycieli jest za dużo i pracują tylko 18 godzin przy tablicy- to za mało.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane