Prezes ZNP: Jeśli nie dojdzie do porozumienia, w styczniu zapadnie decyzja o strajku nauczycieli

20.12.2018, 09:04; Aktualizacja: 20.12.2018, 09:24
nauczycielka

W rozmowie z prowadzącym Broniarz zaznaczył również, że pomysł powrotu do gimnazjów "nie ma sensu", nawet gdyby w przyszłym roku doszło do zmiany władzy.źródło: ShutterStock

Jeśli negocjacje z rządem nie przyniosą rezultatów, to najprawdopodobniej 10 stycznia zapadnie decyzja o organizacji strajku – zapowiedział w czwartek prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • Azra (2019-01-19 15:25) Zgłoś naruszenie 00

    To bardzo proste Mamo 😃 Ponieważ nauczyciel na etacie przepracowuje 18 godzin tygodniowo a normalny etat to 40 godzin w tygodniu . Miesięcznie to jest 72 godziny nauczyciela na 160 normalnego etatu. Czyli nauczyciel nie przepracowuje nawet połowy normalnego etatu!!! O płatnych wakacjach i feriach nie wspomnę, w sumie uzbiera się tego ze 3 miesiące w roku!!! Czemu nikt nie mówi stosunku pensji nauczycieli do liczby przepracowanych faktycznie godzin ? Wtedy okaże się że ich pensje są skandaliczne wręcz wysokie 😃

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Piotr(2019-01-02 11:04) Zgłoś naruszenie 120

    Tak. Nauczyciele zmieniają pracę, na lepiej płatne i mniej wycięczające psychicznie. Tylko jedno pytanie do społeczeństwa. Kto za kilka lat będzie uczył Dżesiki i Brajanków?

    Odpowiedz
  • sas(2018-12-22 23:03) Zgłoś naruszenie 50

    HURRRRRRRRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAAAAAA, ZNP BUDZI SIĘ ZE SNU? TYLKO JAKIEGO? Z ZIMOWEGO TO NIE PASUJE, ALE MOŻE Z PARALIŻU UMYSŁOWEGO. ŻENADA. O sprawy zawodowe nauczycieli (swoich członków) powinien związek dbać na co dzień, a nie o wielkiego dzwonu.

    Odpowiedz
  • Byu (2018-12-20 16:51) Zgłoś naruszenie 121

    Tytuł następnego ARTYKUŁU NA CO DOKŁADNIE PRZEZNACZONA JEST SUBWRNCJA NA Ucznia. Mam 2 dzieci i płace składki na papier ksero, cukier, herbatę kupuje ręczniki papierowe papier toaletowy do klas 1-3.Jezeli bym nie kupiła musiałby kupić wychowawca. SUBWRNCJA NA 1 UCZNIA TO KWOTA 5 tyš. Dwoje dzieci 10 000. Kto Rozlicza na co idą pieniądze z subwencji. Gdzie można obejrzeć mieć wgląd do wydatkowania? Nie dziwię się że nauczyciele strajkują bo pieniądze leżą a ich się wykorzystuje. A kasę przeznacza na inne cele. Kto normalny kupowałby popier za swoje i ksero wal na swojej drukarce prace jeździl na własnym paliwie do domów chorych dzieci,?

    Odpowiedz
  • gość234(2018-12-20 14:33) Zgłoś naruszenie 200

    Pieniądze na podwyżki można łatwo znaleźć: wypasione emerytury nadzwyczajnej kasty - często ponad 10000 dziesiątki tysięcy Czeczenów na naszym utrzymaniu - wojny już tam nie ma dziesiątki tysięcy stypendiów wypłacanych ukraińskim studentom. Wolę aby za moje podatki lepiej dofinansować oświatę i dać podwyżki nauczycielom, bo już jest ich coraz mniej, szczególnie dotyczy to informatyków, matematyków i nauczycieli zawodu

    Odpowiedz
  • komuch(2018-12-20 14:31) Zgłoś naruszenie 543

    Dwa miesiące wakacji + 2 tygodnie ferii zimowych + urlop zdrowotny + 18 godzin tygodniowo pracy .Czego jeszcze chcą .Jak nie pasuje to zmienić zawód.

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • rob(2018-12-20 10:16) Zgłoś naruszenie 633

    Zlikwidować 100 tyś etatów (aktualnie 720 tyś) i podnieść pensum do 26 godzin, uwolnić nauczycieli od zbędnej biurokracji i wyjdzie ponad 1000 zł netto podwyżki. To takie proste

    Odpowiedz