Zajęcia pozalekcyjne: Jest wymóg, ale nauczyciele pracują za darmo

autor: Artur Radwan07.11.2018, 07:00; Aktualizacja: 07.11.2018, 10:16
Kontrole PIP w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i średnich

Kontrole PIP w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i średnichźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Kuratoria oczekują lekcji wyrównawczych. Nauczyciele nie muszą już prowadzić ich w ramach etatu, a dyrektorzy nie mają na nie pieniędzy. Pracują więc za darmo, bo bez dodatkowej aktywności nie dostaną dobrej oceny. A PIP zapowiada kontrole

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (54)

  • Wicek(2018-11-13 15:35) Zgłoś naruszenie 10

    Należałoby jeszcze wynagrodzić kadrę kierowniczą tak, żeby nie zarabiała mniej niż podwładni bo 10%dodatku motywacyjnego przyznanego przez organ + dodatek funkcyjny jest conajmniej deprymujace...A raczej upokarzajace, nadgodzin mieć nie możemy, dyspozycyjność 24h/7dni, autonomii brak

    Odpowiedz
  • Doris(2018-11-09 20:19) Zgłoś naruszenie 320

    Koleżanka kupiła sobie biurko do szkoły z wyprzedaży, co prawda za 50 zł. Ja kupiłam sobie laptopa i przejściówkę do rzutnika wydałam ok 1500 zł. Organizując akademię kupuję kwiaty, dekoracje. To wszystko płacą nauczyciele ze swoich kieszeni czy ktoś z Państwa nosi swój prywatny komputer do pracy bądź kupuje biurko??????????????????

    Odpowiedz
  • anka(2018-11-09 07:21) Zgłoś naruszenie 280

    Podwyzka o 655 zł brutto w 2019 r. oraz o 500 zł brutto w 2020 r. dla policji... Super mozna dostac od razu i duzo. Tylko nauczycielski motłch dostaje trzy razy po maksymalnie ok 168 zlotych w ciagu trzech lat. I jeszcze zanim dostana te ochlapy wypomina sie im prawie pol roku ze dostaną. Jestem glupa bo zamiast robic abslolutne minimum to targam tony cwiczen i zeszytow do sprawdzania Od dzis koniec. W ciagu polrocza trzy cztery oceny wystarcza... Trzeba zacząć sie szanować.

    Odpowiedz
  • Szczęśliwa (2018-11-09 00:27) Zgłoś naruszenie 441

    To co Wy w tych szkołach jeszcze robicie ??....może pora pomyśleć nad zmianą pracy. No , ale jak zmienić pracę kiedy nic innego nie umie się robić... kiedy komuś coś nie pasuje to powinien to zmienić A Wy nie potraficie widocznie wyjść z tej swojej strefy komfortu .

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Alf(2018-11-09 00:25) Zgłoś naruszenie 10

    Zmuszanie do pracy za darmo chyba jest karalne? Tak, czy nie?

    Odpowiedz
  • MONA(2018-11-08 21:19) Zgłoś naruszenie 190

    Szkoda gadać, ktoś, kto nie pracował w szkole, nigdy nie zrozumie sytuacji.... marzę o 40 godzinnym tygodniu pracy, w tym roku robię dyplomowanie i chyba olewam ten miód... jestem zwyczajnie zmęczona... tak po ludzku. Wybieram tłumaczenie:-)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Libris (2018-11-08 10:11) Zgłoś naruszenie 263

    Każdy etat to 40 godz tyg. Nauczyciele pracują połowę z tego, więc o co chodzi ....wszystko co robią "poza" powinno być wliczane w etat tak żeby wyszło 40. Póki co pracują na pół A płacone Maja za cały etat.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • nauczyciel(2018-11-08 09:49) Zgłoś naruszenie 160

    dodatkowy kwiatek to uśrednienie pensum z nowelizacji karty nauczyciela masz 18 godzin etatowych i 3 nadgodziny to pracujesz 21 ale zapłacone za 20 .....warto tym problemem się zainteresować może PIP

    Odpowiedz
  • Na(2018-11-08 06:32) Zgłoś naruszenie 420

    A może też na L4. Szkoły zamknąć.

    Odpowiedz
  • zwykła nauczycielka(2018-11-07 22:26) Zgłoś naruszenie 521

    Zgadzam się z poprzednikami. Mogę pracować 40 godzin w odpowiednich warunkach ale wszystko ponad MUSI być zapłacone. Nikt nam nie liczy godzin spędzonych na konferencjach, wycieczkach, zebraniach, itp. Nikt nam nie daje narzędzi i materiałów do pracy. Wszystko kupuję sama czyli jestem sponsorem polskiej edukacji. Budżet tego nie udźwignie. Tak właśnie pracują nauczyciele. Ale ja kocham moją pracę i moje dzieciaki i dlatego jeszcze to robię.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Nauczycielka(2018-11-07 20:19) Zgłoś naruszenie 560

    Nie zależy mi na ocenie. Nie będę pracować za darmo.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • nauczyciel dyplomowany(2018-11-07 18:26) Zgłoś naruszenie 401

    popieram 40 godz. w tygodniu

    Odpowiedz
  • dyrektor szkoły(2018-11-07 17:37) Zgłoś naruszenie 640

    40 g w tygodniu (8-16) i 26 dni urlopu . Tak. Tego chcemy. I to nie jest sarkazm.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • anka(2018-11-07 15:16) Zgłoś naruszenie 770

    To może urzędnicyw urzędach miejskich i gninnych popracują za darmo... bo powinnoim zależeć, żęby obywatele mieli szybko i dobrze załatwione sprawy. Nauczyciel wykonuje prace - nauczyciel powinien dostać zapłatę. Jak w każdym zawodzie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • iza(2018-11-07 14:50) Zgłoś naruszenie 831

    Jednym rozdają pieniądze za darmo /500+/ , a innym każą pracować darmo.

    Odpowiedz
  • Ogrodnik(2018-11-07 12:30) Zgłoś naruszenie 430

    Zgadzam się, że pedagodzy, zwłaszcza ci początkujący, zarabiają słabo, ale chyba powinno zależeć im na tym, by wspomóc uczniów – zarówno tych zdolnych, jak i tych z trudnościami w nauce? – pyta retorycznie. Co za palant!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Tymon(2018-11-07 12:13) Zgłoś naruszenie 954

    Czekam na postulat nauczycieli, że chcą 40 godzinnego tygodnia pracy, albo rozliczania godzinowego. Wtedy wreszcie zyskają szacunek społeczeństwa. Prace domowe sprawdzamy w szkole, po lekcjach. Prowadzimy kółka zainteresowań. Rady i zebrania placone jako nadgodziny albo odbierane wolne. Prosto i przejrzyście. No, nauczyciele, co wy na to?

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • nn(2018-11-07 11:27) Zgłoś naruszenie 772

    "Nie rozumiem postawy: skoro nie zapłacą mi za dodatkowe zajęcia, to nie będę ich prowadz" nie rozumiem postawy lekarzy, skoro nie zapłacą mi za wizyty to nie przyjmę pacjentów a ni mechaników samochodowych, skoro nie zapłacą mi za naprawę to nie będę naprawiał nawet śmieciarzy, że skoro nie zapłacą mi za wywóz odpadów to nie będę wywoził

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zuzia(2018-11-07 10:33) Zgłoś naruszenie 921

    No oczywiście! W naszym kraju nieustanne zdziwienie że nauczycielom trzeba zapłacić za pracę. W świecie to usługa jak wymiana uszczelki czy malowanie ścian a u nas misja.Wybraliśmy taki zawód dla przysłowiowych jaj. Takie poczucie humoru mamy....

    Odpowiedz
  • kolo(2018-11-07 10:28) Zgłoś naruszenie 971

    Panie Wójcik, pan też pracuje za darmo ? Dziwi pana, że nauczcyciele chcą mieć zapłacone za pracę i nazywa ich pan roszczeniowymi ?

    Odpowiedz