statystyki

Obszerniejsze sprawozdania z działalności żłobka

autor: Michalina Topolewska11.10.2018, 07:50; Aktualizacja: 11.10.2018, 07:51
Obecnie przepisy ustawy z 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 603 ze zm.) nie przewidują żadnych środków dla pracowników podległych im urzędów za wykonywanie zadań związanych z realizacją wspomnianego programu.

Obecnie przepisy ustawy z 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 603 ze zm.) nie przewidują żadnych środków dla pracowników podległych im urzędów za wykonywanie zadań związanych z realizacją wspomnianego programu.źródło: ShutterStock

Wojewodowie otrzymają pieniądze na pokrycie kosztów obsługi programu „Maluch+”. Na ten cel ma być przeznaczone do pół miliona złotych rocznie.

Obecnie przepisy ustawy z 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 603 ze zm.) nie przewidują żadnych środków dla pracowników podległych im urzędów za wykonywanie zadań związanych z realizacją wspomnianego programu. A tych wcale nie jest mało, bo zajmują się m.in. przyjmowaniem wniosków o dofinansowanie, ich wstępną weryfikacją, podpisywaniem umów o udzielenie dotacji oraz kontrolą ich wykonywania. W związku z tym, że „Maluch+” stale się rozwija i cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gmin oraz podmiotów prywatnych, jego obsługa wymaga więcej czasu i zaangażowania dodatkowych pracowników. Jednocześnie co roku pojawiają się zwroty z tytułu niewykorzystanej dotacji, np. z powodu rezygnacji z udziału w programie czy zmniejszenia jej wysokości (z uwagi na powstanie mniejszej liczby miejsc, niż wynikało to z wniosku).


Pozostało jeszcze 62% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • właśnie Płock jest tego przykładem.(2018-10-12 08:57) Zgłoś naruszenie 10

    otóż oczekuje na miejsce w płockich żłobkach 300 dzieci i nic nie robi prezydent miasta w tym kierunku.Przez zgrzyty POlityczne cierpią dzieci i ich rodzice.

    Odpowiedz
  • mm(2018-10-12 12:35) Zgłoś naruszenie 01

    Do 3 r.ż. dziecko powinno być w domu a nie w żłobku.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane