Zalewska: Trzeba tak organizować pracę, aby dzieci nie nosiły ciężkiego tornistra

01.10.2018, 13:11; Aktualizacja: 01.10.2018, 14:11
Ogólnopolski Dzień Tornistra inauguruje miesięczne ważenie tornistrów uczniów w całej Polsce. Zostanie na stałe wpisane w kalendarz roku szkolnego.

Ogólnopolski Dzień Tornistra inauguruje miesięczne ważenie tornistrów uczniów w całej Polsce. Zostanie na stałe wpisane w kalendarz roku szkolnego.źródło: ShutterStock

Mamy tak organizować pracę szkoły, aby dziecko nie nosiło ciężkiego tornistra. W 90 proc. szkół są szafki, a za półtora roku będziemy mogli przenieść podręczniki do e-zasobów - powiedziała minister edukacji Anna Zalewska podczas briefingu z okazji Ogólnopolskiego Dnia Tornistra.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • prawnik(2018-10-01 14:49) Zgłoś naruszenie 90

  O tym, że TRZEBA mówił chyba jeszcze minister Wiatr z czasów rządów SLD-PSL. Cośtam próbował realizować rząd PO i rzeczywiście nawet pojawiły się szafki. A teraz jesteśmy już prawie całą kadencję później, a Pani Minister mówi, że "trzeba zorganizować". No "trzeba", "trzeba". Kolejna kadencja mija i nadal "trzeba".

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • matka(2018-10-01 18:07) Zgłoś naruszenie 70

  U nas, w nowiutkiej szkole ( śmiech na sali) dzieci tzw. specjalnej troski do tej pory nie mają szafek, porządnego zaplecza sal lekcyjnych, a o auli lub sali gimnastycznej to mogą tylko pomarzyć...Najlepsi nauczyciele odchodzą do innych szkół i pracy ,bo znowu obcięto im dodatki ( a praca z naszymi dziećmi to nie bułka z masłem).Pani minister ma tak nierealny obraz rzeczywistości panującej w polskiej szkole ,że zaczynam się o nią martwić...

  Odpowiedz
 • Ja(2018-10-02 00:01) Zgłoś naruszenie 26

  Moje dziecko książek ma mało ale co z tego jak codziennie musi nosić wode, kubek na herbate, kredki, nozyczki itd. To wszystko razem sporo wazy. Dzieci nie maja się gdzie przebrać na w-f.

  Odpowiedz
 • sdf(2018-10-02 14:04) Zgłoś naruszenie 70

  czy ktoś sprawdzał ile waży pusty tornister? Przecież to już jest spory ciężar!

  Odpowiedz
 • Hrud(2018-10-02 16:25) Zgłoś naruszenie 70

  Minister zaakceptowała podręczniki i ich wagę, a potem wsciek na nauczycieli, że torby ciężkie i radzcie sobie jakoś. Minister nie zapewnia kasy na szafki- wsciek na nauczycieli, że dzieci nożyczki i blok muszą nosić. Może rodzice z łaski swojej zaczną wymagać od odpowiedzialnej za wszystko osoby, a nie od trybików?

  Odpowiedz
 • Dorotea(2018-10-11 19:50) Zgłoś naruszenie 00

  U mojego syna są szafki w szkole tylko ci z tego jak po każdej lekcji ma zadane ćwiczenia z zeszytu ćwiczeń i jakieś zadanie z podręcznika do zeszytu - musi to wszystko przynieść do domu żeby odrobić pracę domową, a potem znów zanieść do szkoły.... i tak w kółko... Strój na wf też musi przynieść do prania a na plastykę praktycznie każdą musi brać nowev rzeczy i przynosić do domu żeby skończyć... Więc w szafkach które stoją w piwnicy mają tylko syf i bałagan

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane