Ocena pracy nauczycieli po nowemu. Rozporządzenie podpisane

04.06.2018, 15:21; Aktualizacja: 04.06.2018, 15:41
Kryteria oceny pracy nauczyciela na kolejnych stopniach awansu obejmują także stopień realizacji planu rozwoju zawodowego.

Kryteria oceny pracy nauczyciela na kolejnych stopniach awansu obejmują także stopień realizacji planu rozwoju zawodowego.źródło: ShutterStock

Rozporządzenie w sprawie szczegółowych kryteriów i trybu dokonywania oceny pracy nauczycieli zostało podpisane przez minister edukacji narodowej Annę Zalewską - poinformowało w poniedziałek MEN. Rozporządzenie wejdzie w życie od 1 września 2018 r.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (53)

  • Ewa(2018-06-04 20:32) Zgłoś naruszenie 1665

    Pracuję w zawodzie 28 lat... Jeszcze muszę popracować z 8....i ani jednego dnia dłużej... Absurd goni absurd. Może kryteria oceny polityków należałoby wprowadzić?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Chemik(2018-06-04 19:35) Zgłoś naruszenie 1352

    Za rok do szkół średnich trzeba przyjąć nauczycieli, szczególnie przedmiotów ścisłych. Już widzę tych chętnych przy TAKICH wymaganiach za TAKIE pieniądze. Śmichu warte..........

    Odpowiedz
  • Ed(2018-06-05 04:42) Zgłoś naruszenie 1193

    Durni nauczyciele godzą się z tym. Jaka inną grupą zawodową pozwoliłaby sobie na to? Jeśli już, to dyrektor mnie ocenia, a ja jego. Dyrektorzy nie mają pojęcia jak pracuje uczciwy nauczyciel, bo słuchają donosicieli i podlizuchow, których w tym zawodzie pełno. Zalewska zniszczyła i tak już słabego nauczyciela. Zniszczyła oświatę.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • WojoPa(2018-06-05 00:59) Zgłoś naruszenie 1113

    Ja już mam ciarki na plecach, gdy przeczytałem te wszystkie punkty-jestem n. mianowanym i pytam siebie: czy po to do ch...ery studiowałem na nauczyciela tyle lat, czy po to robiłem stopnie awansu?, żeby teraz do usr...nej, jeśli dożyję emerytury (mógłbym obecnie jeszcze bardziej w to wątpić) nadal i wciąż być pod nieustannym obstrzałem dyrektora szkoły i jakiś b.mądrych urzędasów, ktorzy chyba z nudów wymyślają takie steki bzdur. Kto i jaką kasę wziął za te kolejne badziewne i durnowate pomysły? Ja znowu jestem zawiedziony. Już brak na to słów-to kolejny raz robienie z nauczycieli idiotów i parobków do spełniania pomysłów polityków, którzy raczej niewiele wiedzą o pracy w oświacie. Za tę kasę, którą zarabiam obecnie po 20 latach (2.500 netto po ostatniej kiepskiej podwyżce załatwionej ze str.naszej "super, fajnej, przemądrej" minister, to są jakieś nieodpowiednie żarty i kpiny). Szanowna pani minister: mnie jest wstyd pójść do banku po kredyt, który chętnie bym wziął, ale wyśmiany zostałbym w progu. Żaden Bank mi go nie przyzna. Czy wreszcie ktoś z istotnie mądrych polityków zrozumie w tym kraju, że obecnie po 20 latach każdy z nauczycieli powinienem zarabiać najmarniej, powtarzam najmarniej 4 tys.netto? Powiem szczerze, od 1989 r. nie znam ministra oświaty, który zadbałby o ład i porządek pod każdym wzgl.w oświacie. Każdy kolejny rozwala i doprowadza do coraz większego bałaganu oraz coraz większej biurokracji. Praca nauczyciela jest coraz bardziej obciążana nowymi, głupimi wymaganiami, co przekłada się niestety na coraz gorszą jej jakość, nie wykluczając przy tym ciągłych stresów i obaw o dalsze jutro. Wprowadzane przepisy doprowadzą do niezdrowej rywalizacji wśród nauczycieli i wygryzania się oraz tego, że wielu z nich b.dobrych odejdzie z zawodu-pytanie tylko: gdzie odejdą, do jakiej innej roboty? Na koniec mam pytanie: może właśnie o to w tym wszystko chodzi, żeby zniszczyć i zdeptać całkowicie oświatę, zniszczyć jakiekolwiek resztki dobra jeszcze w niej zachowane. Koniec, bo ja mógłbym tak non stop. Jestem całkowicie zdegustowany i zniesmaczony do dalszej swojej pracy. APELUJĘ O KOLEJNY I OGÓLNOPOLSKI STRAJK NAUCZYCIELI W TEJ KWESTII I W INNYCH NAGLĄCYCH SPRAWACH W OŚWIACIE. TE NIEODPOWIEDNIE ŻARTY I KPINY MUSZĄ SIĘ WRESZCIE RAZ NA ZAWSZE SKOŃCZYĆ, BO ILE JESZCZE MAMY MIEĆ DO TEGO TYPU POSUNIĘĆ ZE STRONY MINISTERSTWA CIERPLIWOŚCI. DOŚĆ ROBIENIA Z NAUCZYCIELI POTULNYCH SŁUGASÓW. Z TEGO, CO WIEM TO MINISTER (chodzi o znaczenie słowa) POWINIEN SŁUŻYĆ TYM, DLA KTÓRYCH NIM JEST, A NIE SZKODZIĆ I PODKŁADAĆ KOLEJNE KŁODY POD ICH NOGI.

    Odpowiedz
  • Miki81(2018-06-04 23:07) Zgłoś naruszenie 882

    Zalewska wpadła we własne sidła. Brakuje nauczycieli przedmiotow scislych. Jak ona chce ściągnąć specjalistów przy tych wymaganiach za te grosze? Co za syf.

    Odpowiedz
  • aga(2018-06-04 18:20) Zgłoś naruszenie 882

    bzdury i jeszcze raz bzdury

    Odpowiedz
  • xyz(2018-06-05 12:40) Zgłoś naruszenie 851

    Nauczyciele powinni się szanować i za swoją pracę żądać godziwego wynagradzania. Powinni pójść w ślady lekarzy i innych grup zawodowych i ogłosić strajk generalny do skutku.W zawodzie musi być jedność bo bez niej będą pracować za najniższą krajową i będą pomiatani i ignorowani.Nauczyciele powinni wypisać się z solidarności ,która doprowadziła,że brak jest dla nich szacunku.To solidarność nauczycielska dała i dalej daje zgodę rządowi na niszczenie edukacji.To jest ostatni moment na obudzenie się ,na drugi rok będzie za póżno..Potem już nikt tego bałaganu po Zalewskiej nie da rady posprzątać z braku funduszy.. Nauczyciele z rodzinami to ogromna grupa społeczna,która ma realny wpływ na wynik wyborów, ale potrzebna jest jedność i determinacja..To rząd powinien bać się tej ogromnej grupy zawodowej.. Należy mu to uświadomić.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • pit(2018-06-04 18:40) Zgłoś naruszenie 792

    Straszne .... ale papierologia .... Kto to będzie oceniał ???? Aby rzetelnie ocenić jednego nauczyciela trzeba by tygodnia tak minimum .... A jak w szkole 50 nauczycieli ? A gdzie czas na nauczanie i wychowanie dzieci ?

    Odpowiedz
  • dyrektor ma fajnie(2018-06-04 18:45) Zgłoś naruszenie 763

    Cytat ..... Krytycznie na te rozwiązania patrzy też oświatowa Solidarność. – W mojej szkole jest 100 nauczycieli. A to oznacza, że dyrektor musi w ciągu roku ocenić około 30 z nich i musi to znaleźć potwierdzenie w dokumentach, bo jeśli ocena będzie nieudokumentowana, posypią się pozwy sądowe. To będzie morze biurokracji. A przecież dyrektor powinien się skupić na właściwym funkcjonowaniu placówki i kontroli pracy nauczycieli – mówi Andrzej Antolak z Solidarności.

    Odpowiedz
  • Lidka 79(2018-06-05 08:55) Zgłoś naruszenie 711

    Przecież i bez tej ustawy nauczyciele wdrażają innowacje pedagogiczne, dokonują ewaluacji swojej pracy i wyników egzaminów, a przede wszystkim poświęcają czas, aby zapewnić opiekę i wykształcenie dzieciom. Za jakie pieniądze? Wstyd się przyznawać przed znajomymi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zet(2018-06-05 08:38) Zgłoś naruszenie 711

    Ta Pani narobiła bałaganu w szkołach. Teraz szykuje się do europarlamentu, żeby zrobić kolejny bałagan. Pani minister najwyższa pora wrócić do szkoły odczuć skutki reformy na własnej skórze.Pracować za te kokosy , które zafundowała Pani nauczycielom, czekac 3 lata na 500+ jeśli Pani dostanie i być oceniana co 3 lata. Gratuluje tupetu.

    Odpowiedz
  • nina(2018-06-05 08:09) Zgłoś naruszenie 602

    Super, jeszcze więcej absurdalnych wymagań dla n-li i nie będzie chętnych do pracy w szkole.

    Odpowiedz
  • Garbaty nauczyciel(2018-06-05 06:58) Zgłoś naruszenie 472

    Monister do oceny!!

    Odpowiedz
  • Miki(2018-06-05 22:05) Zgłoś naruszenie 471

    Zapraszam tych, co zazdroszczą do pracy w szkole i przedszkolu.

    Odpowiedz
  • Dorota (2018-06-06 07:40) Zgłoś naruszenie 441

    Finlandia - bogaci spełnieni nauczyciele, Polska - wyzyskiwani i biedni. Którym chce się uczyć?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zet(2018-06-05 16:35) Zgłoś naruszenie 392

    ZNP i Solidarność nauczycielska powinny być rozwiązane ponieważ są nieskuteczne czyli żadne. Istnieją po to by utrzymać własne posadki i zamiast reprezentować nauczycieli reprezentują stanowisko MEN. Takich związków nie potrzebują nauczyciele. NIBY rozmowy z minister Zalewską nie doprowadziły do niczego . Dalej wodzi ich za nos i robi co chce. Rozwiązać oba związki jak najszybciej a nie patrzeć i utrzymywać za nieudolność.

    Odpowiedz
  • nauczyciel przedszkola(2018-06-04 20:25) Zgłoś naruszenie 391

    Skoro są stopnie awansu to i ocena powinna być adekwatna do posiadanego stopnia. Teraz nie wiadomo czy dodatek motywacyjny to nagroda za zaangażowanie w pracę czy to zaangazowanie to nie jest spełnianiem podstawowych obowiązków wynikajacych z posiadanego stopia awansu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • filipek11(2018-06-05 22:16) Zgłoś naruszenie 362

    Całe szczęście, że jestem emerytem. Pracowałem 45 lat ale w NORMALNEJ SZKOLE... To co wyprawia ta ministerka spowoduje, że w szkołach będą uczyły zakonnice w tramach umartwiania ciała i duszy...

    Odpowiedz
  • 123 belfer(2018-06-04 20:32) Zgłoś naruszenie 192

    Kto jest autorem tego tekstu ?

    Odpowiedz
  • Jfii(2018-06-05 19:44) Zgłoś naruszenie 1216

    1. W znienawidzonej karcie stoi, że nauczyciel pracuje40 h, w tym 18 przy tablicy. Tłumacząc durniowi: sklepowa 20h jest na kasie, a resztę zadań ma na sklepie, np. rozkładanie towaru. 2. Nikt nie broni dawać korepetycji, bierz 100 za godzine, 5h w tygodniu i masz 2800 na rękę na miesiąc po opłaceniu zusu. Wolna droga! Atakuj! Z twojej wypowiedzi wynika, że tylko ostatni ciolek nie chce tak łatwo pracować...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz