10 argumentów ZNP za odwołaniem Zalewskiej. Szefowa MEN: Mam kontrargumenty

27.03.2018, 15:22; Aktualizacja: 27.03.2018, 16:43
Anna Zalewska

Anna Zalewskaźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Michal Walczak Agencja Gazeta

Na argumenty ZNP mamy kontrargumenty poparte faktami, dowodami i wyliczeniami - powiedziała minister edukacji Anna Zalewska, komentując pismo ZNP do premiera, w którym związek domaga się jej odwołania ze stanowiska szefowej MEN.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (24)

  • nauczyciel(2018-03-27 17:26) Zgłoś naruszenie 513

    W naszej gminie horror! Ludzie rozpaczają, bo tracą pracę, albo muszą jeździć po 3, 4 szkołach. Dyrektorzy podstawówek nie chcą zatrudniać nauczycieli z wygaszanego gimnazjum, bo mają swoich. Przepychanki, batalie, pisma do prokuratury i kuratorium, wzajemne oskarżenia i nienawiść, dramat dzieci, które zamiast przyjść do nowoczesnego świetnie wyposażonego gimnazjum, siedzą w swoich małych szkółkach, gdzie nawet wycieczki nie można zorganizować, gdzie nie ma mowy o wszechstronnym rozwoju ani o wyborze języka (w gimnazjum były 4 jęz. obce, w tym 3 do wyboru, w szkołach podstawowych jest narzucony 1 język) Rozbite grono pedagogiczne, które świetnie ze sobą pracowało, młodzi, ambitni, młodzi rezygnują z zawodu (np. nasza anglistka, jedyny w gminie magister filologii angielskiej po UW w wyniku reformy dostała godziny w klasach 1-3 szkoły podstawowej, więc postanowiła zrezygnować i szukać pracy w Warszawie). Tak, cudowna reforma ministro!!! Nie ma dnia, byśmy nie mówili o Tobie jak o najgorszej zarazie. My rozpaczamy, cierpimy, klniemy z bezsilności i frustracji, że tracimy dorobek 18 lat, a ty powtarzasz, że jest pięknie i cudownie! Jak ty sobie możesz w lustro spojrzeć??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zet(2018-03-27 19:48) Zgłoś naruszenie 421

    My chcemy godnych podwyżek a nie ochłapów. Na podwyżki lekarzy o 3000, pielęgniarek stypendia 500 zl dla ratowników medycznych 2 razy po 400 zl. pieniądze się znalazły. Teraz wołają podwyżek mundurowi i tez się dla nich znajdą tylko Pani mi9nister Zalewska nie umie znaleźć pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli. Reformę wprowadziła od września a podwyżki od kwietnia 2018 roku godne pożałowania.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nauczyciel(2018-03-27 18:22) Zgłoś naruszenie 391

    Tak, najlepiej tych, którzy protestują i nie zgadzają się na demolkę w oświacie wyzywać od schizofreników.

    Odpowiedz
  • Obywatel(2018-03-27 18:00) Zgłoś naruszenie 352

    Moja kobieta dostala od wrzesnia ofertę nie do odrzucenia. 1/2 etatu. Podziekuje przy urnie. Dramat

    Odpowiedz
  • nauczyciel(2018-03-27 18:54) Zgłoś naruszenie 251

    do "dodatek wiejski". Jakich głupot? Przecież jest napisane konkretnie, jakie u nas są skutki dereformy. Tak, nauczyciele podstawówek wiejskich byli zachwyceni reformą, bo liczyli właśnie na godziny nauczycieli gimnazjalnych. (przynajmniej u nas w gminie) I dlatego mamy teraz w gminie wyrzut pism do kuratoriów i prokuratury. Jedna z nauczycielek z podstawówki napisała skargę do wszystkich możliwych instytucji, jakim prawem nauczyciele gimnazjów dostają godziny w podstawówce. Była święcie przekonana, że w wyniku reformy nauczyciele gimnazjalni rozpływają się w powietrzu, ewentualnie grzecznie idą na bezrobocie a nauczyciele podstawówek dostają nadgodziny. Głupoty??? Proszę bardzo, kolejny fakt: podstawówki u nas w gminie są malutkie, nie ma w nich miejscach na dodatkowe roczniki, bo po reformie w 1999 stworzono tam przedszkola. Muszą pracować na dwie zmiany. Szczęście ma podstawówka w miejscowości, gdzie jest też gimnazjum, bo przejmują nasz budynek. Głupoty? Niemal wszyscy nauczyciele wygaszanego gimnazjum objeżdżają 3, 4 szkoły. I to są głupoty? Ta, to są głupoty i absurdy, ale wprowadzanej przez zalewską deformy!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • xyz1(2018-03-28 08:31) Zgłoś naruszenie 1211

    Przedtem był raban, że nauczyciele są przepracowani teraz biją się o nadgodziny. Czas na prawdziwą reformę. Sprawdzić kwalifikacje i dobrym płacić dużo, miernoty zwolnić. Pieniądze po zwolnionych oddać dobrym, A nie czy się stoi, czy....

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Juznic(2018-03-28 16:39) Zgłoś naruszenie 104

    Dramat. Nauczyciele sami sobie zgotowali to co mają. Pani minister śmiało możecie zabrać dodatek wiejski. Miastowi nie będą strjkowali, a sama wieś nic nie zdziała. Broniarz. To jego powinno się zdymisjonować... człowiek głupa klei i wysyła jakieś pisma o dymisji Zalewskiej... Już się przejęli, ale Broniarz prężnie działa. Ktoś tam płacze, że grono rozbite...będzie coraz gorzej, bo taka to jest słaba grupa zawodowa, że słabymi związkami i każdy związek sobie rzepke skropie

    Odpowiedz
  • roj(2018-03-29 21:47) Zgłoś naruszenie 50

    gdzie zz? Jest ostania szansa na zwrocenie praw nabytych. Nie bedzie problemu z etatami. To niebywałe, zeby wszystkie grupy zawodowe nie mogly miec zabranych tylko nauczyciele!!. Gdzie był Broniarz !! Gdzie jest teraz?!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • upadek oświaty(2018-04-02 13:07) Zgłoś naruszenie 40

    Z założenia nauczyciel po 3 latach i tak mniej zarobi niz przewidywany wzrost pensji. Pani Minister chwali się kolejna planowaną obniżką pensji nauczycieli (15,8%)w stosunku do innych grup społecznych (15,9%). Czy ta pani sama rozumie co mówi? To jakaś kpina 6 lat bez podwyzek, a podwyzka 100 zł brutto rosnie w opowiesciach do 200 zł średniego wzrostu nauczycieli - skąd i dla kogo? Może Pani Minister dolicza swoją premię i premie ministrów kilkasiesiat tysiecy złotych raz na kwartał.

    Odpowiedz
  • hana b.(2018-04-04 23:28) Zgłoś naruszenie 40

    Odebrali nam prawo do wcześniejszej emerytury ze względu na wiek po 30 latach pracy. To są prawa nabyte. Poszłam do tej pracy na określonych warunkach i dlatego głosowałam na PiS, bo obiecywali przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego .I co? I podziękuję w następnych wyborach. Gdyby przywrócili możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę po 30 latach pracy bez względu na wiek, problem z brakiem pracy by się rozwiązał. Ja poszłabym w tej chwili i w mojej szkole co najmniej 5 koleżanek by poszło, bo już jesteśmy wykończone, a co jeszcze nam szykują.

    Odpowiedz
  • Mmmmmm(2018-03-27 18:00) Zgłoś naruszenie 326

    Pan broniarz lepiej niech się nie odzywa za poparcie reformy hal za czasów po teraz nauczyciele tracą pracę. Przykład fizyki 1 godzina teraz będą 4 w szkole średniej to samo z biologia chemia geografia. Godziny z gimnazjum przechodzą do podstawówki. Statystyki są nie ublagalne nie ma dzieci i nic się na to nie poradzi

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • xyz1(2018-03-28 12:43) Zgłoś naruszenie 111

    Chyba od sprzątaczek w Mariocie. Czasem dobrze by było wyjrzeć z poza kart Karty Nauczyciela i rozejrzeć wokół. Zmienił się ustrój, wolny rynek i realia inne niż z 1982r. Przywileje odebrano pracownikom, których zakłady zostały sprywatyzowane, przywileje jedynie w budżetówce i spółkach akcyjnych( z udziałem skarbu państwa). Reszta płaca za pracę a nie za to, że się jest (np. nauczycielem). Myślenie nie boli a jak jest z tym problem, to można skorzystać z ROCZNEGO urlopu na podratowanie zdrowia.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Niki73(2018-04-14 17:08) Zgłoś naruszenie 10

    Drodzy Państwo, buta Pani Zalewskiej kroczy przed upadkiem .Liczby mowia wszystko. 600 tys nauczycieli i ich rodzin, to duzo ponad milion wyborcow .Przy okazji wyborow samorzadowych i parlamentarnych oni podziekuja przy urnach.Czy polityka obłudy, kłamstw i sarkastycznego usmiechu Zalewskiej to dobra zmiana?

    Odpowiedz
  • Borsa(2018-03-28 21:44) Zgłoś naruszenie 00

    Kto, w Polsce, jest winien, gdy nastolatka porzuca lub morduje swoje nowo narodzone dziecko, szkoła, kościół, otoczenie czy rodzice? Ja uważam, że oprócz wymienionych, to głównymi winowajcami są wszyscy kolejni ministrowie oświaty, od stu lat, i to oni powinni „wisieć”!

    Odpowiedz