Dzieci gorszego Boga: Polska stworzy getta edukacyjne dla uchodźców

autor: Tomasz Żółciak26.02.2018, 07:26; Aktualizacja: 26.02.2018, 12:57
Część samorządowców uważa, że duża liczba obcokrajowców w klasie szkodzi edukacji polskich dzieci

Część samorządowców uważa, że duża liczba obcokrajowców w klasie szkodzi edukacji polskich dzieciźródło: ShutterStock

Małoletni obcokrajowcy, zamiast się uczyć w szkołach z polskimi dziećmi, będą mogli zdobywać wiedzę... w ośrodkach dla cudzoziemców. - Makabryczny pomysł. Już na starcie wykluczamy ich z naszego społeczeństwa - alarmują eksperci.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

 • EWA(2018-02-26 08:09) Zgłoś naruszenie 229

  O co tu chodzi? Jak dzieci, które nie znają polskiego mają się "uczyć" po polsku? Czy to jest dobre dla polskich dzieci?

  Odpowiedz
 • ka9q(2018-02-26 08:56) Zgłoś naruszenie 44

  Biorąc pod uwagę to co się działo w Lininie to absolutna konieczność, nawet nie opcja. Tak na marginesie słowa tolerancja to dla nie wtajemniczonych w odróżnieniu dla akceptacji zakłada granicę, której nie można przekroczyć i toleruje się kogoś lub coś ze względu na wartość trzecią. Jak widać po Lininie tą granice goście przekroczyli.

  Odpowiedz
 • xxx(2018-02-26 08:57) Zgłoś naruszenie 144

  Pomyślunku trzeba i zdrowego rozsądku, siłą rzeczy zaraz po przyjeździe do Polski te dzieci przez jakiś czas muszą się solidnie nauczyć języka polskiego w osobnej szkole.

  Odpowiedz
 • Marcin z Pacanowa(2018-02-26 08:58) Zgłoś naruszenie 98

  Syn koleżanki po przyjeździe do Holandii od razu zaczął chodzić do holenderskiej szkoły z innymi dziećmi, żadnej dyskryminacji, szybko się zasymilował, szybko nauczył mówić po holendersku. To najlepszy sposób. Jeśli dzieci azylantów mają problemy z językiem lub leki potrzebna jest dodatkowa pomoc psychologa, pedagoga lub dodatkowe lekcje polskiego, a nie dyskryminacja rasowa !

  Odpowiedz
 • czytelnik(2018-02-26 09:02) Zgłoś naruszenie 53

  kto tych z opozycji wybrał, czyżby to była sehregacja pod względem głupoty

  Odpowiedz
 • zeus89(2018-02-26 09:47) Zgłoś naruszenie 161

  Mój kolega uczy angielskiego w jednej z szkół na północy anglii i ma właśnie taką wielokulturową klasę. Po prostu obraz nędzy i rozpaczy bo ma w klasie dzieci, które nie umieją nic po angielsku. Co innego uczyć języka obcego mogąc porozmawiać po polsku, a co innego jak nauczyciel nie może w ogóle się porozumieć z uczniem. To nie jest to, że on uczy w jakiejś specjalnej szkole ze specjalnym programem. On jest zwykłym nauczycielem angielskiego i po prostu dostał takich uczniów. Poziom tej szkoły jest bardzo niski z tego powodu bo bardzo cierpią na poziomie nauczania dzieci angielskie i żadne gadanie, że nauczą się tolerancji nie zmienia faktu, że po prostu program jest nierealizowany.

  Odpowiedz
 • annawro777(2018-02-26 10:01) Zgłoś naruszenie 61

  Tak jak obcojęzyczni studenci, którzy mają rok na naukę j.polskiego ! Trzeba tym dzieciom pomóc, bo nauka w Polsce jest w j. polskim ! Jak się nauczą j.polskiego, to do każdego w normalnej szkole już powiedzą KOLEGO !!!

  Odpowiedz
 • Rodzic(2018-02-26 10:14) Zgłoś naruszenie 91

  W szkole do której chodziły moje dzieci, były tez dzieci z Czeczeni. Był to czas kiedy prawie wszyscy byli przyjaźni lub chociaż tolerancyjni. Niestety był to niewypał. Rodzice tych dzieci byli tylko przejazdem, więc nie mieli motywacji do nauki języka oni i ich dzieci. I to jest problem, oni nie chcą poznać Polski, jej język i kulturę, tylko wykorzystać furtkę do lepszego świata. Dlatego wszystko co opisane w artykule jest prawdą. Dzieci jak to dzieci, ani lepsze ani gorsze. Tylko nie rozumiejąc ani w ząb nudziły się i rozrabiały, nauczyciele nie mieli jak się z nimi porozumieć. Nie mam nic przeciwko posyłaniu dzieci cudzoziemskich do szkół ale muszą rozumieć co się do nich mówi.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2018-02-26 10:27) Zgłoś naruszenie 32

  Jakich uchodźców , Kaczyński ??? - przecież my już mamy swoich uchodźców ... Aha , i czekamy na podanie dokładnej ich liczby ; tzn ilu jest banderowców i ilu jest tych obcokrajowców , co to ich nazwy nie wolno wymieniać , bo zaraz oskarżą o antysemityzm . I faszyzm . I terroryzm . I trockizm . I jeszcze - gdzie się podziało 5 mln Polaków , bo jak się tak rozglądam , to w ogóle ich nie widzę .

  Odpowiedz
 • piniusz(2018-02-26 11:52) Zgłoś naruszenie 21

  segregacja rasowa oraz izolowanie cudzoziemskich dzieci mamy w Niemczech,bo to się już dzieje.Najpierw uchodzców zapraszano a dziś odmawiają im darmowych posiłków

  Odpowiedz
 • Lex(2018-02-26 15:50) Zgłoś naruszenie 63

  Chorzy ludzie a nie eksperci. Kto chodzil z cyganami do szkoly ten wie o czym mowie. Jesli chcecie zanizac poziom nauki swoim dzieciom, wasza sprawa, dzieci nie mowiace po polsku nie moga sie uczyc z tymi, co mowia po polsku, bo traca tylko te drugie. Eksperymenty prosz przeprowadzac na wlasnej skorze a nie na skorze naszych dzieci. Jak to wyglada w praktyce widzialem, kiedy moje dzieci mowiace plynnie po angielsku dostaly w Londynie takiego "uchodzce". Cala uwaga nauczyciela skierowana na niego, bo nic nie potrafil po angielsku powiedziec. Kurs przygotowawczy w osrodku dobrze by mu zrobil, a tak tylko rozwalal cala klase. Wielka ulga byla, kiedy rodzice zdecydowali sie przeprowadzic, "bo wszyscy byli rasistami". Uczcie sie na bledach innych

  Odpowiedz
 • Gniewomira(2018-02-26 18:40) Zgłoś naruszenie 10

  Jaki jest sens takich dyskusji, po co wyważać otwarte drzwi? Zobaczcie, co dzieje się we Francji, Niemczech czy Szwecji. Nie tylko spada gwałtownie poziom nauczania, ale i wzrasta liczba konfliktów, agresji i zachowań, których my nie znamy. Ostatnio np. w Austrii została pobita nauczycielka przez mamusię, która zna tylko taki sposób rozwiązywania konfliktów. Tolerancja? To jakiś żart... Tolerancja ma obowiązywać w jedną stronę, to znaczy my mamy dostosować się do gości, a nie odwrotnie. Spójrzcie, jakie spustoszenie w Niemczech choćby czyni multikultyralizm i uczcie się choć raz na błędach innych!!!

  Odpowiedz
 • x(2018-02-27 10:39) Zgłoś naruszenie 22

  Myślę że wszystkie kraje europejskie które przyjęły Polaków z rodzinami i dziećmi powinny zastosować to co wymyślił PIS - byłoby fajnie ,ludzie brakuje wam EMPATII!

  Odpowiedz
 • Marta G(2018-03-04 18:44) Zgłoś naruszenie 00

  Bardzo ciekawy artykuł i dobrze dowiedzieć się o stanie rzeczy/nowościach w obszarze polskiej polityki integracji. Tylko proszę nie mylić pokrewnych, ale nie równoznacznych pojęć "cudzoziemiec" i uchodźca.. Rozumiem, że pomysł przeniesienia edukacji dzieci do "ośrodków dla cudzoziemców" dotyczy dzieci uchodźców lub osób, które ubiegają się w PL o azyl, tak? Mieszanie pojęć działa dalejnie niekorzyść jeszcze innego wątku w polskiej debacie nt. wielokulturowości&migracji tj. demonizowanie tego zjawiska. pozdrawiam

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane