statystyki

Za poprawianie matury trzeba zapłacić

autor: Urszula Mirowska-Łoskot10.10.2017, 17:00
W przyszłym roku egzaminy dojrzałości rozpoczną się 4 maja, w piątek.

W przyszłym roku egzaminy dojrzałości rozpoczną się 4 maja, w piątek.źródło: ShutterStock

Osoby, które w przyszłym roku mają zamiar przystąpić do egzaminu dojrzałości, mogą jeszcze zmienić listę przedmiotów, które zamierzają zdawać.

Pierwszy termin – na złożenie deklaracji maturalnej do dyrektora szkoły (trzeba w niej m.in. określić poziom – podstawowy czy rozszerzony) – upłynął 30 września. Kto jednak nie jest pewny swojej decyzji – może jeszcze zmienić zdanie co do przedmiotu dodatkowego. Jest na to czas do 7 lutego 2018 r. Aby zdać maturę, trzeba obowiązkowo podejść do egzaminów z języka polskiego, obcego i matematyki.

Ważna wiadomość dla tych, którym coś pójdzie (lub poszło) nie tak. Jeśli ktoś po raz trzeci przystępuje do egzaminu z tego samego przedmiotu (nie zdał bądź chce poprawić wynik), będzie musiał uiścić kwotę 50 zł. Zapłacą także absolwenci, którzy deklarują przystąpienie do sprawdzianu z tego samego przedmiotu dodatkowego, który w poprzednich latach zgłaszali, ale nie podeszli do niego (bo np. nie przyszli). Uiścić należność można w terminie od 1 stycznia do 7 lutego 2018 r. Kto tego nie zrobi, nie będzie mógł przystąpić do egzaminu.


Pozostało 41% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane