Pensje nauczycieli wzrosną w ciągu trzech lat o 15 proc.- zapowiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło. Pierwsza podwyżka ma nastąpić 1 kwietnia 2018, druga - 1 stycznia 2019, trzecia 1 stycznia 2020.

Minister wskazała, że "reforma rusza, ale jej domknięcie będzie jeszcze trwało przez jakiś czas".

Szefowa rządu oceniła, że reforma jest dobrze przygotowana – organizacyjnie i programowo. "Nie ma żadnych zagrożeń i to jest dla nas wszystkich największa wartość" – powiedziała premier.

Szydło zapewniła, że rząd wywiążę się ze wszystkich zobowiązań, które zostały złożone przy przygotowaniu reformy. Wśród nich wymieniła m.in. wprowadzenie opieki medycznej w szkołach i wzrost wynagrodzeń nauczycieli.

"Chcemy, by w szkołach była pełna opieka medyczna dla polskich dzieci" - podkreśliła szefowa rządu.

Nauczyciele, jak mówiła, muszą wiedzieć, że trudna misja, która wypełniają jest doceniana i że w ich zawodzie można realizować swoje plany, marzenia i ambicje.

"Zostały zaplanowane podwyżki wynagrodzeń – w ciągu trzech lat wynagrodzenia nauczycieli wzrosną o 15 proc."- zapowiedziała Beata Szydło. "Pierwsza podwyżka będzie na początku drugiego kwartału 2018 r., 1 kwiecień pierwsza transza 5 proc. podwyżki; kolejna 1 styczeń 2019 i ostatni etap 1 styczeń 2020" – podała.