Uniwersytety Warszawski i Jagielloński kolejny raz znalazły się w czołówce najlepszych uczelni publicznych w Polsce. W grupie niepublicznych na pierwszych miejscach uplasowały się – również kolejny rok z rzędu – stołeczne: Akademia Leona Koźmińskiego oraz SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny.
Ranking szkół / Dziennik Gazeta Prawna
Uniwersytety Warszawski i Jagielloński kolejny raz znalazły się w czołówce najlepszych uczelni publicznych w Polsce.
W grupie niepublicznych na pierwszych miejscach uplasowały się – również kolejny rok z rzędu – stołeczne: Akademia Leona Koźmińskiego oraz SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny. To wyniki 18. Rankingu Szkół Wyższych Fundacji Perspektywy. Oceniono 168 uczelni i rekordową liczbę 68 kierunków studiów.
Autorzy zestawienia wzięli pod lupę 29 kryteriów – od poziomu nauczania przez poziom innowacyjności, po losy absolwentów na rynku pracy.
W grupie najlepszych kierunków nie ma jednoznacznego podziału na uczelnie, na przykład w kierunkach humanistycznych choć na pierwszym miejscu znalazła się archeologia na UW, to już w pierwszej dziesiątce jest także teologia na KUL w Lublinie. Wśród kierunków społecznych na trzecim miejscu figuruje gospodarka przestrzenna na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tylko przy kierunkach medycznych i o zdrowiu Collegium Medicum UJ nie ma konkurencji.