Zagraniczni studenci bardziej opłacalni dla szkół wyższych

autor: Urszula Mirowska-Łoskot22.12.2016, 07:46; Aktualizacja: 22.12.2016, 07:48
studia książki

Eksperci oraz same uczelnie do pomysłu resortu podchodzą sceptycznie.źródło: ShutterStock

Więcej pieniędzy na naukę obcokrajowców będzie premiować, ale słabsze ośrodki akademickie. Nie przełoży się to na jakość kształcenia. Pytanie, czy uczelniom w walce o lepsze miejsca w rankingach pomoże specjalna agencja?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • Różyczka(2017-12-10 16:26) Zgłoś naruszenie 04

    Uczelnie dostają więcej pieniędzy na studentów zagraniczych ponieważ ich asymilacja oraz koszta związane z edukacją są wyższe. Gdy Polacy wyjeżdżają na Erasmusy czy Nawy to nikt z Was nie krzyczy, że koszta związane z nauką naszych studentów są wyższe niż lokalsów? No błagam :)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jj(2017-03-18 00:48) Zgłoś naruszenie 60

    Czy wreszcie po tylu latach niby wolności może nami rządzić naprawde polski rząd.Myślałem ,że będzie to Pis ale ich zachowanie wobec Ukrów to porażka.W imię nienawiści do Rosji ukochali sobie Ukraińców ( Po tak samo ich kochało).Myślą ,że wróg mojego wroga jest moim rzyjacielem,ale w tym przypadku to się nie sprawdza,bo nie słyszałem o pretensjach terytorialnych Rosji wobec Polski,a o ukraińskich słyszę non stop.Pozatym nie widzę w Polsce 2 milionów Rosjan ( w większości nastawionych wrogo wobec mnie) ,natomiast widzę 2 mln Ukrów ( przyjmowanych na preferencyjnych warunkach ,częściowo zbanderyzowanych)

    Odpowiedz
  • Dydaktyczne Oxfordy(2016-12-27 14:13) Zgłoś naruszenie 70

    Studnci zagraniczni w ramach wskaznika umiedzynarodowienia uczelni powinni placic 100% cene i z tych oplat powinny sie utrzymac te "dydaktyczne Oxfordy".

    Odpowiedz
  • Dotowanie slabych...(2016-12-27 13:46) Zgłoś naruszenie 40

    Dotowanie slabych uczelni i tylko o profilu dydaktycznym to utrzymywanie miejsc pracy dla 2-etetowcow. Kazda placowka akademicka , ktora chce nosic taka nazwe powinna obok prowadzenia dydaktyki rozwijac badania naukowe.--- Lepiej te pieniadze przeznaczyc na zwiekszona liczbe godzin nauki pierwszego jezyka obcego w szkole podstawowej i sredniej.

    Odpowiedz
  • pistols(2016-12-26 23:24) Zgłoś naruszenie 23

    Pochodze z Ukrainy, zdecydowałam sie kilka lat temu na studia w polsce, i dzis mge napisać ze z przyszłością to te które zapewnia pracę. ja skończyłam pedagogikę na wyższej szkole bezpieczeńśtwa, jako, że było tam dużo praktyki nie miała problemów ze znalezieniem pracy. Polecam

    Odpowiedz
  • Oo(2016-12-22 22:46) Zgłoś naruszenie 111

    Bo u nas to nie Polak ale kto inny ma mieć dobrze, dlatego firmy zagraniczne mają zwolnienia z podatków i dotacje. Nasze firmy z kolei się tępi - np nasz sfinks dostał 500.000 PLN kary za posiadanie takiej samej ceny jedzenia w różnych lokalach.

    Odpowiedz
  • ms(2016-12-22 16:51) Zgłoś naruszenie 161

    To my płacący podatki mamy dopłacać do zagranicznych studentów? Chore państwo i rządzący nim.Nasze dzieci mają się wyprowadzać za granicę bo u siebie nie znajdują jakiejkolwiek pomocy i zrozumienia ich potrzeb także w zakresie kształcenia . A gdzie doplacają 3 krotnie do naszych studentów? Paranoja!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • KL(2016-12-22 09:03) Zgłoś naruszenie 282

    To chyba żart?! Mamy płacić podatki i ... kształcić innym inteligencję - Ukraińcom, Gruzinom, Turkom? Czy może jest to zachęta do tworzenia multi-kulti? Kto to wymyśla? Tytuł jest fałszywy - uczelnie nie zarobią, ale dostaną wyższą administracyjną dotację. Absurdów urzędniczych w nauce cdn!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz