Minister Sprawiedliwości wskazał termin przeprowadzenia egzaminów wstępnych na aplikację adwokacką, radcowską, notarialną oraz egzaminu konkursowego na aplikację komorniczą na rok 2017. Kandydaci zmierzą się z testem liczącym 150 pytań 30 września 2017 r.

Kandydaci na aplikantów w czasie 150 minut mają do rozwiązania testy jednokrotnego wyboru, liczące po 150 pytań, zawierające po trzy propozycje odpowiedzi. Do uzyskania pozytywnego wyniku konieczne jest udzielenie poprawnych odpowiedzi co najmniej na 100 pytań.

W związku ze zmianami, które zaczęły obowiązywać w 2016 roku, osoby z niepełnosprawnością mają prawo do wydłużenia o połowę czasu na rozwiązanie testu. Co więcej, mogą oni ubiegać się o przygotowanie specjalny testów dostosowanych do konkretnego rodzaju niepełnosprawności. Podczas ostatniego egzaminu 1 osoba skorzystała z możliwości szczególnego sposobu rozwiązywania zestawu pytań testowych, a dla 4 osób egzemplarze testu i karty odpowiedzi wydrukowane zostały większą czcionką.

24 września 2016 łącznie do egzaminów wstępnych na aplikacje przystąpiło prawie 8 390 osób, spośród których na aplikację adwokacką – ok. 2 960 osób, na aplikację radcowską – ok. 4 350 osób, na aplikację notarialną – ok. 730 osób, a na aplikację komorniczą – ok. 350 osób. Pozytywny wynik z egzaminów uzyskało ok. 3 420 osób, czyli ponad 40% wszystkich zdających.

Chcesz sprawdzić swoją wiedzę? Rozwiąż oficjalne egzaminy wstępne na aplikacje z ubiegłych lat. Kliknij, by przejść do sekcji QUIZY >>