Znamy pierwsze wyniki z egzaminów wstępnych na aplikacje! [AKTUALIZACJA]

autor: Anna Krzyżanowska25.09.2016, 10:09; Aktualizacja: 04.10.2016, 13:41
prawo

prawoźródło: ShutterStock

 W tym roku dopuszczono do nich prawie 8 660 osób. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku na aplikację dostanie się więcej osób niż w roku ubiegłym. (Aktualizacja wyników z godziny 16.45)

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (25)

  • dzikuuuu(2016-09-25 10:58) Zgłoś naruszenie 384

    ja pisałem w tym roku egzamin wstępny na aplikację adwokacką i muszę stwierdzić że egzamin był trudniejszy niż rok wcześniej.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Pytająca (2016-09-25 11:32) Zgłoś naruszenie 52

    Skąd informacja o wynikach egzaminu wstępnego na aplikacje radcowską w Toruniu? OIRP nie podała jeszcze wyników.

    Odpowiedz
  • Sonia(2016-09-25 11:58) Zgłoś naruszenie 61

    Warszawa też nie podała jeszcze wyników...

    Odpowiedz
  • Abc(2016-09-25 12:14) Zgłoś naruszenie 62

    Kielce rowniez bez wyników

    Odpowiedz
  • logika - coś co prawnicy nie używają(2016-09-25 12:57) Zgłoś naruszenie 1610

    Przez 3 lata konkurencja będzie was uczyła zawodu :))))))))))). Pomyślcie logicznie, bo logika jest podobno na I roku prawa, czy im się będzie opłacać, żeby was kształcić. Przecież zabierzecie im klientów. Im was będzie więcej i im lepiej was wykształcą - tym gorzej będą mieli. System aplikacyjny sprawdza się tylko kiedy zawody dziedziczy się w rodzinie. Ojciec czy wujek może przekazać zawdowoe know how swojemu krewnemu, ewentualnie dziecku znajomego. Ale obcy się przecież z wami nie będzie dzielił, zakładając w ogóle, że ma czym.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Kuba(2016-09-25 14:05) Zgłoś naruszenie 02

    Wie ktoś może kiedy izby udostępnia wyniki?

    Odpowiedz
  • Małgosia(2016-09-25 15:02) Zgłoś naruszenie 12

    Też się zastanawiam. Mojej komisji nr 4 z WWy nie podali. A skąd w ogóle są te informacje?

    Odpowiedz
  • blabla(2016-09-25 17:53) Zgłoś naruszenie 20

    też nie znam wyników a autor zna - ciekawe (wrocław)

    Odpowiedz
  • norman(2016-09-25 18:31) Zgłoś naruszenie 66

    Aplikacje - to jest jakaś edukacyjna farsa. Po pierwsze nikt nie sprawdza czy nauczyciel-patron prezentuje sobą jakikolwiek poziom. Po drugie nawet jak wam się trafi patron mający wiedzę, to się nią z wami dzielił nie będzie, bo w imię czego miałby się dzielić tym z czego żyje z konkurencją. Śmieszne, że akurat prawnicy tego nie widzą. Ciekawe jak będą chronić klientów przez pułapkami prawnymi, skoro sami nie potrafią zauważyć tak oczywistej bzdury.

    Odpowiedz
  • 1 raz zdawałałam(2016-09-25 18:46) Zgłoś naruszenie 10

    A jak oceniacie egzamin na aplikację notarialną? Trudniejszy niż rok wcześniej? Ja miałam wrażenie, że dużo było szczegółowch pytań z ustaw,a mało z kodeksów.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • ewelina(2016-09-25 20:18) Zgłoś naruszenie 40

    heh oirp w krakowie ma podac wyniki we wtorek, skad wiec wiedza ze polowa zaliczyla egzamin?

    Odpowiedz
  • Alek(2016-09-26 08:09) Zgłoś naruszenie 111

    Wyniki żenujące - w wiekszosci IZB to 30% zdawalności...i to jeszcze 100 odpowiedzi na 150 pytan - poziom oceny: 3+ zeby przejsc prog. Ja zdawalem jeszcze egzamin z 250 pytan i 180 odp.było potrzebne na minimum - zdawało 25-30%... patrzac ze głownie sa to osoby swiezo po studiach to kiepsko widze ich wiedze.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • M. Kar(2016-09-26 15:46) Zgłoś naruszenie 51

    ciekawi mnie jedno co młodzi będą robić, z praktyki wiem, że notariat jest zapchany - piszę o trójmieście, młodzi nie zarabiają, albo jeżeli coś robią, robią prawie za darmo, tak naprawdę panie które stoją przy drodze lepiej się "szanują"... w izbie jest dużo asesorów którzy wejdą na rynek, za nimi w kolejce aplikanci....i teraz kolejna partia... Nie piszę tego by kogoś straszyć, ale sama widzę - a jestem po aplikacji, i już pracuję jako notariusz, że tej pracy nie ma. Gdzie Ci ludzie mają wejść? co mają robić? Niewiele osób wie, że stare wydry mają w garści klientów, młody zlizuje resztki, i niewiele osób wie, że taki notariusz czasami może zarobi 2 tysie, czasami w ogóle...Problem jest w tym że wszyscy się pchają w jedno miejsce,,, ja postanowiłem wyjechać z rodzinnego miasta żeby być w innym miejscu, gdzie notariuszy jest mało przez to wychodzę na swoje, tylko takich miejsc już nie ma... prawo już dawno przestało być na topie....

    Odpowiedz
  • ona(2016-09-28 14:53) Zgłoś naruszenie 10

    Kochani! Zdawalam teraz pierwszy raz na aplikacje radcowska. I zdalam! Niestety uczylam sie CODZIENNIE KILKA GODZIN OD STYCZNIA. Oplacalo sie :-) 10 lat temu podchodzilam (jeszcze na innych zasadach) do egzaminu na aplikacje notariala. Wtedy sie nie udalo. Przez ten czas nigdy nie startowalam az do tego momentu. Tak potoczylo mi sie zycie, ze od stycznia 2016 mialam duzo wolnego czasu. Postanowilam go nie zmarnowac. Dzis niczego nie zaluje. Aczkolwiek potwierdzam, ze test byl trudny i wyjatkowo szczegolowy.

    Odpowiedz