Egzamin adwokacki i radcowski: Ponad 5 tys. osób przystąpi do rozwiązywania kazusów

28.03.2017, 09:15; Aktualizacja: 28.03.2017, 13:47
egzamin

Podczas rozwiązywania zadań w trakcie egzaminu radcowskiego, zdający mogą korzystać z tekstów aktów prawnych i komentarzy oraz orzecznictwa.źródło: ShutterStock

W dniach 28-31 marca 2017 r. na terenie całego kraju przeprowadzone zostaną zawodowe egzaminy prawnicze: egzamin adwokacki i egzamin radcowski.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

 • Sukazus(2017-06-10 12:43) Zgłoś naruszenie 00

  Co ma przypisana wina w sprawie rozwodu do majątku czy alimentów? Nic, to tylko wina i w wyniku decyzja rozstania dwojga obywateli, a czegóż jeden z obywateli jest okradany bezprawnie? Przecież cała wykładnia ustawowa przepisów o wspólnotach ustawowych małżeńskich jest przestępcza całkowicie, bo narzucanie własności w połowie w stosunku do dwóch osób dorosłych pracujących w różnym stopniu i zarabiających, to wymuszenie haraczu, okradanie jednego z obywateli i powoływanie się na przestępcze w takich sprawach przepisy prawne. Przecież małżeństwa na ogól są najczęściej zawierane właśnie dla łatwiejszego życia z wyzysku i okradania mężczyzn, jako że dorosłe małżonki najczęściej nie pracują w ogóle, wykorzystując ciężki dorobek mężczyzny żeby się wzbogacić w ten sposób z całą pewnością przestępczo i coraz częściej rozwieść się okradając także z wypracowanego majątku, dorobku życia w pracy mężczyzn, żyjąc wygodnie z alimentów przyznawanych z funduszu alimentacyjnego i zasądzanych byłym mężom w poczet bezrobotnych i przestępczych dorosłych obywatelek, które żyją z tego krwawego dorobku nagminnie, doprowadzając w ten sposób świadomie i z premedytacją do morderczego wyzysku obywatela z wszelkich wartości życia i pracy, odpoczynku i czasu własnego życia, jak i dorobku i majątku, doprowadzając do bezdomności i śmierci, co z łatwością uzyskują wnosząc o zakaz widywania się z dzieckiem, wspólnego mieszkania i alimenty, po bezlitosnym wieloletnim wyzysku okradając i dobijając obywateli bezwzględnie i śmiertelnie, wykorzystując i odbierając rzeczywiście wszystko w czym zbrodnicze przestępczynie masowo wspomagane są przez administrację, także sądową w zmowie przestępczej osiągającej zyski z takich praktyk.

  Odpowiedz
 • pytanie(2017-03-28 13:54) Zgłoś naruszenie 811

  PIS miał uwalniać usługi prawnicze. Czemu obietnica nie została jeszcze spełniona? Sędziowie to jest temat zastępczy. Brak swobody w wyborze pełnomocnika uderza w podstawowe wolności obywatelskie. Osoba, która nie może wybrać takiego pełnomocnika jakiego chce, szczególnie w sytuacji opresji państwowej, jest de facto osobą ubezwłasnowolnioną. Jedynymi osobami nieubezwłasnowolnionymi przez przepisy są osoby przynależące do korporacji. Gdzie tu równość wobec prawa? Gdzie wolności konstytucyjne.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Tadeusz(2017-03-28 11:51) Zgłoś naruszenie 255

  I po co to wszystko... Lata nauki, aplikacje, egzaminy, a na koniec Patyk Taki bez szkoły będzie decydował o Waszym życiu...

  Odpowiedz
 • Zdzicho(2017-03-28 10:19) Zgłoś naruszenie 172

  szkoda czasu na nauke i na egzamin i koszty aplikacji - oponiarz po podstawowce zarobi wiecej niz Pani/Pan mgr prawa z uprawnieniami.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane