statystyki

Resort zdrowia szykuje zmiany w pakiecie onkologicznym: Uproszczona dokumentacja i sprawniejsze finansowanie

19.02.2016, 16:21
Wiceminister zdrowia Piotr Warczyński powiedział IAR, że chodzi przede wszystkim o uproszczenie karty diagnostyki i leczenia onkologicznego, tzw. karty DILO.

Wiceminister zdrowia Piotr Warczyński powiedział IAR, że chodzi przede wszystkim o uproszczenie karty diagnostyki i leczenia onkologicznego, tzw. karty DILO. źródło: ShutterStock

Wiceminister zdrowia Piotr Warczyński powiedział IAR, że chodzi przede wszystkim o uproszczenie karty diagnostyki i leczenia onkologicznego, tzw. karty DILO. Według niego, nie będzie powielania informacji medycznych w karcie, gdyż do niej dołączana jest cała dokumentacja.

Reklama


Reklama


Wiceminister chciałby, aby karta była dokumentem elektronicznym, tzn. żeby lekarze nie wypełniali jej ręcznie. Zaznaczył, że będzie można ją wydrukować, jeśli będzie taka potrzeba. Uproszczony będzie również sposób funkcjonowania konsyliów tak, aby łatwiej można było je zwoływać.

Leczenie paliatywne oraz hospicyjne będzie zwolnione z obowiązujących obecnie limitów. Podkreślił, że nieuleczalnie chorzy nie powinni czekać na opiekę medyczną, dlatego leczenie powinno być finansowane od razu, tak jak onkologiczne, które jest bezlimitowe.

Pakiet onkologiczny wprowadzono 1 stycznia 2015 roku. Miał on poprawić sytuację chorych na raka i przyspieszyć ich leczenie. Jest krytykowany przez lekarzy onkologów.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Polecane

Reklama