statystyki

Tylko farmaceuta daje gwarancję prawidłowej pracy apteki

autor: Patryk Słowik04.11.2014, 08:10; Aktualizacja: 04.11.2014, 08:11
Alina Fornal, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej

Alina Fornal, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiejźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Państwo musi stworzyć warunki, aby aptekarze mogli wykonywać swój zawód w sposób wolny od nacisków właściciela apteki. Dla którego najważniejszy jest zysk - mówi w wywiadzie dla DGP Alina Fornal, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Niedawno rozgorzał spór o to, czy apteki powinny kserować recepty, aby dostarczać je firmom farmaceutycznym. Główny Inspektorat Farmaceutyczny dostrzega problem, lecz zarazem podkreśla, że to próba przeciwdziałania wywożeniu leków z kraju. Pani się z tym stanowiskiem nie zgadza?

Faktycznie, skala wywozu jest ogromna. W ubiegłym roku wartość wywiezionych samych leków refundowanych to ok. 3,5–4 mld zł. Nie można jednak tym uzasadniać niezgodnego z prawem wprowadzania karkołomnych zasad zamawiania dla wszystkich aptek. Niedopuszczalne jest, aby apteka przekazywała dane z recept, ale niedopuszczalne jest również, aby farmaceuta musiał przez kilka godzin zamawiać kolejne leki u kolejnych producentów.

W jaki więc sposób rozwiązać ten problem?


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane