Czy szpital może zniszczyć dokumentację

Pacjentka na drodze sądowej dochodzi odszkodowania i zadośćuczynienia za błąd medyczny sprzed kilku lat. Żeby udowodnić winę lekarza, potrzebowała dokumentacji medycznej. Szpital odmówił jej wydania, argumentując, że upłynęło zbyt wiele czasu i prawdopodobnie została zniszczona. Czy placówka ma do tego prawo?

Czy osoba trzecia wyda dokumentację medyczną

Pół roku temu zmarł mój lekarz rodzinny, który był zarazem właścicielem przychodni. Od kilku miesięcy placówka nie działa. Niedawno zapisałam się do innego lekarza, a ten w ramach kontynuacji leczenia poprosił o przedstawienie wcześniejszej dokumentacji medycznej. Jak mam ustalić, gdzie ona się obecnie znajduje, i czy ma obowiązek wydać mi ją np. rodzina zmarłego lekarza?

Czy zamknięta przychodnia wyda dokumenty

Placówka POZ, do której byłam zapisana, została zlikwidowana. Chcę odzyskać moją dokumentację medyczną, ale nie wiem, gdzie jej szukać. Siedziba przychodni została zlikwidowana. Czy placówka ma obowiązek przechowywać i udostępnić mi te dokumenty?

Czy szpital zawsze wyda rodzinie kartę chorego

Moja mama, która jest starszą osobą, niedawno przebywała w szpitalu. Niestety zapomniała zabrać ze szpitala karty informacyjnej, którą wystawił lekarz, wypisując ją do domu w dniu zakończenia leczenia. Jej stan zdrowia nie pozwala na to, żeby zgłosiła się po nią osobiście. Czy szpital wyda mi ten dokument?

Czy jest kara za zgubienie dokumentacji

Prywatna placówka, w której dwa lata temu przeszedłem operację kolana, twierdzi, że zgubiła moją historię choroby. Jest mi ona potrzebna, ponieważ niedługo będę przechodził ponowny zabieg. Czy placówka może być ukarana za niestaranne przechowywanie moich dokumentów?

Czy trzeba płacić za wydanie dokumentacji

Chcę się zapoznać z przebiegiem leczenia w szpitalu mojego zmarłego męża. Lekarz zaproponował zapoznanie się z dokumentacją na miejscu. Ja wolałabym wystąpić o sporządzenie kopii. Czy mam do tego prawo i czy muszę za to zapłacić?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak odzyskać dokumentację medyczną

W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania