Krezusi i nędzarze w białych fartuchach, czyli ile zarabiają lekarze

autor: Patryk Słowik04.01.2018, 07:37; Aktualizacja: 04.01.2018, 09:49
Olesno oferuje lekarzom 15 tys. zł, a chętnych do pracy i tak brakuje.

Olesno oferuje lekarzom 15 tys. zł, a chętnych do pracy i tak brakuje.źródło: ShutterStock

Specjalista w stolicy z tytułem doktora, 15 lat doświadczenia, pełny etat, trzy dyżury w miesiącu. Pensja: 5,2 tys. zł. Asystenci w Oleśnie: od 12,5 do 22 tys. zł. Nie ma jednej prostej prawdy o zarobkach lekarzy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (108)

  • ja(2018-01-10 20:46) Zgłoś naruszenie 22

    Powiem tak. 1. Zakazać pracy na dziesięciu etatach. Pracują albo w szpitalu albo w przychodni albo prowadzą swoją prywatną praktykę, to tylko to. Nie pracują w szpitalu dorabiając w przychodni i poprawiając prywatną praktyką. 2. Zakazać pracy ponad 48h w tygodniu. 3. Opracować ustawę o wynagradzaniu pracowników służby zdrowia, która ułożyłaby choć trochę ich pensje. 4. Jak nie chce się robić rezydentury to niech zapłacą za studnia i jada za granicę. A chwila trzeba nostryfikować dyplom. Chyba, że mamy podpisane jakieś śmieszne umowy którymi strzelamy sobie w kolano ułatwiając jako kraj wyjazd ludziom którym zafundowaliśmy mega drogie studia.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Artek12350(2018-01-10 09:04) Zgłoś naruszenie 11

    Ludzie mam dość pisania głupot i spierania się o takie czy inne dodatki proszę jak to jest na zachodzie mówić o dochodach z PITA a wtedy może się okazać się że w biednej Polsce lekarz legalnie można zarobić ponad milon miesięcznie!!!!!

    Odpowiedz
  • Insidetrader(2018-01-09 09:35) Zgłoś naruszenie 20

    Autor miesza różne formy zatrudnienia (etat, kontrakt) co świadczy o bałaganie w głowie autora i nieogarnianiu tematu .

    Odpowiedz
  • lolo(2018-01-09 06:02) Zgłoś naruszenie 00

    wszystko gra. w małych miastach lekarze mają ********** co zrobi dyrektor szpitala jak kadra się zbierze i wypowie umowę, i kto się do pracy weźmie ? duże aglomeracje są jak koszy z jabłkami. sięgam ręką i coś znajdę, jak zepsute to biorę następne.

    Odpowiedz
  • sa(2018-01-08 10:31) Zgłoś naruszenie 50

    kom.z DGP . Wiele podobnych zawodów jest z 4-5 tys. brutto np. inż. ,dr, mgr nie mogą sobie pozwolić na takie luksusy zarobki 20 tys., nawet , gdyby zasuwali codziennie po 16 h . Jakby w firmie zaczął tak mówić strajkować szefowi (jeździć na fuchy ) , że chce zarabiać 20 tys. to za parę dni ,go nie byłoby wcale, szukałby pracy. Takie są realia, a podnosić kwalifikacje ( ciągle nowe wymagania, nowe przepisy,normy PN EN ,wiedza techniczna, zasady w RP i UE) i płacić ZUS , PDOF musi każdy ,bo lekarze nie mieli by gdzie pracować a pacjenci leczyć , z braku finansowania przez NFZ. Widać z tego ,że wiele w MZ ,NFZ ,ZUS wymaga naprawy ,mądrej zmiany ,bo system jest rozhuśtany, lekarze przemęczeni ,byle jakość wtedy pracy (udawanie pracy na tych dyżurach, błędy, znieczulica itp), płace są b. rozbieżne( za tą sama pracę) , a przecież my za to bulimy w postaci składek i podatków. Nowa Zmiano czas najwyższy wziąć się do roboty , kolejki w przychodniach rosną ,do wielu specjalistów w ZOZ W-wa ul. Szajnochy już teraz 8.01.18r nie ma nr. do końca 2018r czy tak miało być???.

    Odpowiedz
  • Tomasz(2018-01-07 19:43) Zgłoś naruszenie 10

    Lekarze chcą podwyżek,często pracują w szpitalu i dorabiają w prywatnych przychodniach a jak pacjent poprosi o skierowanie na badanie krwi raz na rok to lekarz wypisuje w karcie, tu cytat"pacjent przychodzi z listą życzeń".Czy to jest normalne?To właśnie owoc Pana Doktora z Olesna.

    Odpowiedz
  • re(2018-01-07 16:53) Zgłoś naruszenie 11

    dyżur lekarza to są godziny pracy ponad etat , proszę więc nie porównywać ich do dyżurów strażaków , które są godzinami etatowymi. Po dyżurze nocnym strażak ma 48 h wolnego , a lekarz nie , musi pracować dalej bo jego etat to codzienna praca w ciągu dnia. . Skoro lekarze śpią na dyżurach i nic nie robią to zapraszam np. na SOR , co ci pacjenci tam robią? , skąd się biorą? , na co czekają? , po co przyszli ? , kto ich leczy ? Przecież lekarze śpią...

    Odpowiedz
  • Jola(2018-01-07 11:28) Zgłoś naruszenie 11

    Wszystko z pracy na kontrakcie. Kwoty podane nalezy pomniejszyc o ubezpieczenie zdrowotne, NW, skladki emerytalno - rentowe, skladke na izby lekarskie, podatek, itp. Po za tym glowny problem interny Oleskiej to brak chetnych do pracy za malo asystentow, brak rezydentow srednia wieku lekarza 50 l. Na chirurgii i ortopedii 60l

    Odpowiedz
  • x(2018-01-06 21:46) Zgłoś naruszenie 01

    2400 złotych to pensja netto , 12,500 to faktura prawdopodobnie za pracę na kontrakcie czyli -1000 zł ZUS minimum =11,500 - 20 % podatku to około 9 tysięcy , ubezpieczenie dodatkowe i brak urlopu czyli 1 miesiac bez dochodów = około 7.5 tysiaca - , do tego pełna odpowiedzialność prawna - czyli dodatkowa polisa ,

    Odpowiedz
  • E.K(2018-01-06 21:45) Zgłoś naruszenie 01

    Dziwne rzeczy w tym Oleśnie. Kilka miesięcy temu pytałam o stawki dyżurowe - dyrektor poinformował, że płacą 50zł za godzinę brutto ( na działalność) . A teraz niby piszą że takie wielkie sumy płacili , ciekawe kiedy?

    Odpowiedz
  • Wiecej solidaryzmu w ochronie zdrowia(2018-01-06 19:36) Zgłoś naruszenie 20

    Zniesc limit 30- krotnosci wynagrodzenia przecietnego przy pobieraniu skladki zdrowotnej. Wiecej solidaryzmu w ochronie zdrowia. ---- Utrzymac limit 30-krotnosco przy placeniu skladki emerytalnej do ZUS. Bogaci niech dodatkowo oszczedzaja w PPK i prywatnych ubezpiecalniach emerytalnych typu IKE itp.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Alek(2018-01-06 17:38) Zgłoś naruszenie 294

    5,2 tyś. zł, 4,7 tys. zł? To całkiem dobre pensje! Mojemu koledze patomorfologowi z kilkuletnim stażem zaproponowano szpitalny etat za 2,2tys. netto bez żadnych dodatków i bez możliwości dorobienia dyżurami, bo patomorfolog z natury rzeczy nie dyżuruje. Wychodzi ok.13 zeta za h pracy!

    Odpowiedz
  • JK(2018-01-05 21:17) Zgłoś naruszenie 71

    Tylko zapomnieli panowie dodac,że te ogromne kwoty zarobione w Kluczborku lub Oleśnie zarabiają lekarze zatrudnieni na tzw.KONTRAKCIE:nie podlegają więc kodeksowi pracy,sami płacą pełny ZUS,podatek,a w nagrodę nie maja prawa do płatnego urlopu, czy chorobowego.

    Odpowiedz
  • zs(2018-01-05 15:04) Zgłoś naruszenie 70

    No widać ,że pensje lekarzy są rozhuśtane niebotycznie, jeden zarabia 3-4 tys. inny 26 tys.za podobną pracę. To są nasze pieniądze mldy z ZUS i podatków , czy RP nie jest w stanie tego opanować,totalny bałagan !!!!. Ustanowić tabele(widełki) wynagrodzeń na cały kraj w zależności od wykształcenia, specjalizacji ,lat pracy stażu, doświadczenia ,jakości pracy ( nie widać skutecznej oceny w tym narosłym bałaganie) ,rejonu Polski itp. Nie było by ganiania po szpitalach i przeskakiwania , na wyższe fuchy itp. Cały czas karuzela i nic dobrego to pacjentom podatnikom nie przychodzi, bo aktualnie ok. 5 .01.2018r w ZOZ W-wa ul. Szajnochy 8 ,nie ma nr. już do wielu specjalistów na cały rok 2018r -tak informują w okienku. Ekolejkowanie ,e portal nie działa od miesięcy ,a ktoś wziął grube milny za modernizację systemu(interwencje nic nie dają, tak Szanowne NFZ i MZ.). Czy CBA, CBS tu zaglądało , dlaczego kasa nasza została utopiona !!! ?.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Joe(2018-01-05 10:09) Zgłoś naruszenie 41

    Nikogo w tym artykule i w komentarzach nie obchodzi prawda Tylko mącenie w głowach ludziom idźcie na 3 etaty na prywatnej działalności i Chwalcie się wtedy fakturami

    Odpowiedz
  • leon(2018-01-05 08:58) Zgłoś naruszenie 21

    Kiedys lekarze skladali slubowanie ze beda leczyc a dzisiaj sie nie leczy tylko dba sie o interes aptekarzy i swoja kieszen.Za obecna sytuacje w sluzbie ? zdrowia odpowiedzialnosc ponosi Pani Kopacz i Pan Arlukowicz od ich czasu powstal najwiekszy balagan Dlugie oczekiwanie na specjalistyczne badania pomimo zwiekszenia sprzetu do badan tylko gdzie on jest skoro na kase chorych na badania oczekuje sie nawet do roku a prywatnie 1 d 7 dni Ta sprawa powinna trafic do Pana Ziobro To skandal w calej UE takiego problemu nie ma pomimo braku lekarzy .

    Odpowiedz
  • Kamil(2018-01-05 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    "oleśnieńskiej placówki" - powalająca rzetelność dziennikarska, bez komentarza

    Odpowiedz
  • emeryt(2018-01-04 23:11) Zgłoś naruszenie 11

    powołać lekarzy do wojska dać pensję 5000 zł netto za 10 godzin pracy w szpitalu powiatowym a za dodatkowe godziny 50 zł a w przychodniach lekarskich dać pensje 3000 zł netto za 8 godzin pracy i skończyć z tym bałaganem. Im ciągle mało za nic nie odpowiadają w razie czegoś błąd w sztuce lekarskiej.Lekarze-profesorowie,doktorzy nauk med. w klinikach specjalistycznych specjaliści wysokiej klasy przeprowadzający poważne operacje niech zarabiają nawet i 100 tys.zł miesięcznie

    Odpowiedz
  • emeryt(2018-01-04 22:47) Zgłoś naruszenie 03

    powołać lekarzy do wojska dać pensję 5000 zł netto za 10 godzin pracy a za dodatkowe godziny 50 zł i skończyć z tym bałaganem. Im ciągle mało za nic nie odpowiadają w razie czegoś błąd w sztuce lekarskiej.

    Odpowiedz
  • Jak zaoszczędzić miliardy złoty w Budżecie (2018-01-04 19:31) Zgłoś naruszenie 30

    ..... Każdy z Nas kupując zapisany lek, kupuje w paczce po kilka „blistrów” leku jako komplet. Brak innej możliwości!---Często ,bardzo, bardzo często, wielu z pacjentów po tzw. początkowej dawce ,musi odstawić taki lek lub go zmienić po konsultacji z lekarzem ,gdyż nie toleruje przepisanego/tak zaleconego leku. Wystarczy wprowadzić obowiązek sprzedaży dawek pilotażowych (próbnych) – dopiero po ich zażyciu pacjent decydował by się/ był obowiązany do kupna leku w pełnym opakowaniu. Miliony zaoszczędzonych dopłat z budżetu . Brak zbędnych zalegających opakowań w apteczkach ,domowych -same ,same zyski!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz