Publiczny szpital przyjmie prywatnie

autor: Aleksanda Kurowska14.06.2017, 08:10; Aktualizacja: 14.06.2017, 08:36
Organizacje pacjenckie chciałyby zobaczyć symulację, jak wprowadzenie odpłatności wpłynie na kolejki do świadczeń finansowanych przez NFZ

Organizacje pacjenckie chciałyby zobaczyć symulację, jak wprowadzenie odpłatności wpłynie na kolejki do świadczeń finansowanych przez NFZźródło: ShutterStock

To może być rewolucja. Resort zdrowia zaproponował przepisy, które pozwolą publicznym placówkom badać i leczyć za pieniądze.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (20)

  • ogłupianie Polaków trwa(2017-06-14 09:23) Zgłoś naruszenie 283

    Niech żyje nasz min. zdrowia o słynnym nazwisku K. R.. Dojna i kant zmiana w akcji. Sprzęt będzie publiczny, generowane są niesamowite kolejki w publicznej służbie zdrowia, przez sprytny rodzaj rejestracji. Wszyscy płacą składki zdrowotne, budżet płaci niesamowite kwoty na tzw. publiczną służbę zdrowia. A mafia biała pod przewodem prawych i sprawiedliwych i z błogosławieństwem czarnej mafii - okradnie lege artis chorych ludzi. Lekarze naśladują ludzi z agencji rzymskiej. Chazan będzie błogosławił i reszta lekarzy będzie powoływać się na klauzule sumienia. No chyba, ze zapłacisz chory człowieku za dobrą opieką w publicznym ośrodku zdrowia.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 007KAL(2017-06-14 10:06) Zgłoś naruszenie 171

    Takim sposobem tzw. służba zdrowia zbliża się do stanu (dla NIEJ) idealnego. Pan Minister właśnie robi wyłom, który w końcu doprowadzi do stanu, w którym ci, co płacą składki - za pośrednictwem NFZ - sfinansują wszystkie koszty, w tym koszty etatów dla personelu, a jak już zachorują (np. na boreliozę), to na NFZ do specjalisty od chrób zakaźnych będą mogli (w ostatni poniedziałek) zarejestować na 28 sierpnia, albo odpłatnie na 21 czerwca. Wybiorą odpłatnie, mino, że w ubiegłym roku w PIT, w pozycja "dla NFZ" pojawiła się kwota ponad 9000 zł. Czyli w końcu lekarze będą mogli mieć tyle, co na Zachodzi !? Mam dla Pana Ministra inny pomysł. Proponuję wprowadzić pogłówną opłatę na NFZ - aby było jasne dla wszystkich taką samą i racjonalną z punktu widzenia dochodów przeciętnego Kowalskiego. Zmienić NFZ w takiego, co niczego nie kontraktuje i niczym nie steruje, a tylko płaci za poszczególne usługi, które wykonała taka, czy inna firma zajmująca się serwisowaniem i naprawianiem ludzi. Taki NFZ będzię mógł się pozbyć fachowców od leczenia, a zostawić księgowych (nie sadystów). Warto też dokładnie policzyć ile w "tzw. służbę zdrowia i system pomocy społecznej" ładują pieniędzy marszałkowie, starostowie, prezydenci miast i wójtowie i co Polacy z tego mają ? Przykład pierwszy z brzegu ile milionów kosztował PSIM (Podkarpacki System Informacji Medycznej), ilu klientów z niego korzysta i co można z jego pomocą skutecznie załatwić. PSIM na pewno był/jest kurą znoszącą złote jajka firmom, które go przygotowały i (niby) wdrożyły. Może się mylę, ale kosztował ponad 100 milionów, obsługuje mniej niż 1000 klientów i przy jego pomocy prawie nic nie można załatwić, bo nie jest na bieżąco aktualizowany, a napisali go praktykanci (?) .... . Koszt na klienta to (pi razy oko) 100 000 zł.

    Odpowiedz
  • pamietający dobrostan przed 1939(2017-06-14 12:19) Zgłoś naruszenie 151

    @zeus89 - nie wolno leczyć prywatnie i państwowo jednocześnie. Niech powstaną prywatne kliniki, przychodnie np dla naszych przy żłobie. Jak jelity zarabiają po 30 tys. miesięcznie np. ferajna z parlamentu, ustosunkowani rządowi po 90 tys. to niech się leczą prywatnie. Nie da się siedzieć na dwóch stołkach jednocześnie. Dla zwykłych ludzi będzie to co opisał Jan z Bykowa. Już kobieta w Starachowickim szpitalu, rodziła sama na podłodze, bo nikomu nie chciało się do niej przyjść. Ale strajkować o pieniądze to im się zawsze chce i mieć pomysły na więcej to mają.

    Odpowiedz
  • Jan z Bykowa(2017-06-14 09:39) Zgłoś naruszenie 133

    Tylko żeby nie okazało się, że będą sale lepsze i gorsze (gorsze dla pacjentów na NFZ), lekarzy podzielą na tych lepszych którzy leczyć będą odpłatnie, a do pacjentów na NFZ trafią stażyści i przedemerytalni lekarze, którzy nie rozwijają się już w nowoczesnej medycynie. Połączenie usług finansowanych prywatnie, a finansowanych przez NFZ nie może się odbyć ze szkodą dla pacjentów z finansowaniem NFZ. Muszą być określone stawki, które szpital może pobierać i powinny być one równe stawką z NFZ. Inaczej będą pacjenci lepsi i gorsi. A w końcu za opłacane składki należy się dostęp do państwowej służby zdrowia na równych zasadach.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • niestety.....(2017-06-14 11:58) Zgłoś naruszenie 81

    jesteś młodym marzycielem- szpitale ...już od lat zarabiają , tylko ze medykom wciąż będzie "za mało" obojętne w jakiej będą konfiguracji....!!!! nawet orkiestra "świątecznej pomocy" --- już nie nadąża ....... pożyjesz - to się przekonasz.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wieloszczet(2017-06-14 12:39) Zgłoś naruszenie 71

    PRYWATYZACJA. Państwo musi mieć szpitale dla Wojska, Policji, Rządu, kilka rezerwowanych, na wypadek wypadków masowych. A pozostałe prywatne. Dopilnują porządku, kolejek i nie będzie "prywaty na państwowym" , tylko konkurencja i rozstrzyganie sporów w Sądach Powszechnych. Państwowe znaczy niczyje, Chorzy mają takie traktowanie, jakie personel sobie wymyśli, jedni na kolanach, inni na czworakach, a jeszcze inni normalnie. Tak, tak, dopóki jeszcze jest tych normalnych wiele, jest na kim etykę i przyzwoitość zakotwiczyć. PRYWATYZACJA.

    Odpowiedz
  • zeus89(2017-06-14 10:57) Zgłoś naruszenie 615

    Nie ma po prostu innego wyjścia niż w końcu prywatyzacja szpitali. Dlaczego szpitale miałyby nie zarabiać? Co w tym złego? Zarabiający szpital będzie miał lepszych specjalistów i lepszy sprzęt, a gorsze będą upadać. Wolny Rynek. Ubezpieczenie zdrowotne też będzie prywatne i o to chodzi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bywalec(2017-06-14 14:30) Zgłoś naruszenie 50

    potworna bezczelność i lekceważenie ludzi-niech każdemu zrekompensują część kosztów jak w niemcach i sale będą pełne całą dobę-no ale będzie sprawiedliwość i nie będzie łapówek a to nie przejdzie

    Odpowiedz
  • Alik(2017-06-14 20:32) Zgłoś naruszenie 52

    Zlikwidować składkę na NFZ i niech każdy sam się leczy. W Polsce funkcjonuje najgorszy możliwy układ gdzie wszystkie koszty pokrywa społeczeństwo a korzyści prywatne czerpią lekarze. Kiedy będzie tylko jeden prywatny system okaże się ile Polacy skłonni są płacić.

    Odpowiedz
  • Marek(2017-06-16 06:51) Zgłoś naruszenie 30

    No proszę Radziwiłł zadziwił i zalegalizował łapówki !!! Czyli mamy prywatną służbę zdrowia !!! Łapcie się ludzie za kieszenie bo będzie drożej !!!

    Odpowiedz
  • Szczery(2017-06-15 13:16) Zgłoś naruszenie 31

    Otwierają drogę do nadużyć czynionych niemal zgodnie z literą prawa. Równi i równiejsi, jak zawsze w tym kraju. Ludzie !!! Kogo w powszechnych wyborach wybieramy do zarządzania krajem w naszym imieniu???

    Odpowiedz
  • Już od dawna(2017-06-14 11:54) Zgłoś naruszenie 20

    Tak jest już od dawien dawna. Przykładem Przychodnia WAT na bemowie.

    Odpowiedz
  • pol(2017-06-16 15:07) Zgłoś naruszenie 10

    TO KORUPCJOGENNE PRAWO......PANIE MINISTRZE ZIOBRO PRZYJRZYJ SIE TWORCOM TEGO PRAWA ....dla zdrowia polaków gwarantowanych KONSTYTUCJĄ>

    Odpowiedz