statystyki

Zakończenie konfliktu towarowego: Polskie ciężarówki wjadą do Rosji

22.02.2016, 13:21
Polskie ciężaróki wjadą do Rosji

Polskie ciężaróki wjadą do Rosjiźródło: ShutterStock

Polskie ciężarówki ponownie wjadą do Rosji. Po osiągnięciu porozumienia w sprawie drogowych przewozów towarowych nasi przewoźnicy wznowili przyjmowanie zleceń na transport w kierunku wschodnim i wyruszają po ładunek. W najbliższych dniach pierwsze pojazdy wyjadą także do Rosji - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej jeden z podsiedleckich przewoźników Waldemar Jaszczur. Dodał, że niektóre ciężarówki były już na zachodzie Europy, inne wyruszyły bądź wyruszają po towar.

Reklama


Reklama


Dziś polscy przewoźnicy mają ustalić we własnym gronie sposób podziału zezwoleń na transport do Rosji i jutro fizycznie dokumenty mają już zacząć trafiać do poszczególnych firm. Waldemar Jaszczur zaznacza, że trudno powiedzieć czy ustalona pula pozwoleń okaże się wystarczająca. Ma jednak nadzieję, że to dobry zwiastun wznowienia współpracy transportowej z Rosją. Przewoźnik liczy, iż sukcesem zakończą się także negocjacje dotyczące zasad prowadzenia przewozów już po okresie przejściowym. Zwłaszcza że Rosjanie znaleźli się w o wiele trudniejszym położeniu nie mając praktycznie alternatywy przedostania się na zachód.

Zawarte w piątek w Moskwie porozumienie ma charakter czasowy i obowiązywać będzie do 15 kwietnia. W tym czasie Rosjanie powinni skorygować swoje wewnętrzne przepisy tak, aby nie były sprzeczne z umowami międzynarodowymi i nie utrudniały pracy polskim przewoźnikom. Po tym czasie Moskwa i Warszawa powinny wynegocjować umowę długoterminową.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama