statystyki

Mało dworców gotowych na niepełnosprawnych

autor: Urszula Mirowska-Łoskot21.01.2016, 07:31; Aktualizacja: 21.01.2016, 08:52
Niewiele dworców zapewnia pomoc dla niepełnosprawnych

Niewiele dworców zapewnia pomoc dla niepełnosprawnychźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Samorządom, które nie wywiązały się z unijnych wymogów dotyczących pasażerów z ograniczoną sprawnością ruchową, grożą kary. Mogą zapłacić nawet 100 tys. zł.

reklama


reklama


Do 4 stycznia 2016 r. samorządy powinny były dostosować dworce do wymogów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE dotyczącego praw pasażerów w transporcie autobusowym i autokarowym. Unia chce, żeby niepełnosprawnym i seniorom było łatwiej m.in. przejść z poczekalni do pojazdu, wsiąść do niego czy załadować i odebrać bagaż. Przepisy te Polska zaimplementowała w ustawie z 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 1414 ze zm.). Wyznaczone do udzielania pomocy osobom niepełnosprawnym zostały tylko te dworce, których właścicielem lub współwłaścicielem jest jednostka samorządu terytorialnego, korzysta z nich powyższej 500 tys. pasażerów rocznie i znajdują się one w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców.


Pozostało jeszcze 80% treści
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub wykup dostęp
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

reklama