statystyki

Zarządy funduszy ochrony środowiska czekają porządki

autor: Urszula Mirowska-Łoskot21.06.2017, 08:14; Aktualizacja: 21.06.2017, 09:06
Obecnie z przepisów wynika jedynie, że zarządy wojewódzkich funduszy są wyłaniane na wniosek ich rad nadzorczych

Obecnie z przepisów wynika jedynie, że zarządy wojewódzkich funduszy są wyłaniane na wniosek ich rad nadzorczychźródło: ShutterStock

Wojewodowie przejmą kontrolę nad zarządami wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Taki będzie efekt poselskiego projektu nowelizacji ustawy – Prawo ochrony środowiska, który wczoraj do laski marszałkowskiej złożyli posłowie PiS.

Parlamentarzyści w pośpiechu poprawiają zasady powoływania organów wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej (WFOŚiGW). Chcą, aby w terminie 14 dni od wejścia w życie ustawy, rady nadzorcze wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej przedstawiły samorządom województw wnioski w sprawie powołania członków zarządów WFOŚiGW. W przypadku bezskutecznego upływu terminu i braku podjęcia decyzji przez radę, to wojewoda wystąpi z wnioskiem do samorządu o powołanie członków zarządu wojewódzkiego funduszu. Z kolei jeżeli samorząd województwa w terminie 7 dni od doręczenia tej informacji nie powoła członków zarządu WFOŚiGW zgodnie z przedłożonym wnioskiem, powołania dokona wojewoda.

Obecnie z przepisów wynika jedynie, że zarządy wojewódzkich funduszy są wyłaniane na wniosek ich rad nadzorczych. Jeżeli samorząd województwa w terminie 7 dni od doręczenia wniosku nie powoła członków zarządu, robi to rada nadzorcza.

Jak uzasadniają potrzebę zmian posłowie?


Pozostało jeszcze 37% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane