statystyki

Administracja publiczna czeka na urzędników

autor: Artur Radwan03.03.2016, 07:38; Aktualizacja: 03.03.2016, 11:37
grupa osób, urzędnicy

O ile formalnie nie ma już żmudnych procedur naboru na posady dyrektorskie, to w przypadku pozostałych stanowisk w służbie cywilnej nic się nie zmieniło. źródło: ShutterStock

Kancelaria premiera nie informuje już o ewentualnych konkursach na stanowiska dyrektorskie. Za to około 400 ofert pracy jest dla pozostałych urzędników, w tym 170 przewidzianych jest dla osób z wykształceniem średnim.

Reklama


Reklama


Od 23 stycznia kancelaria premiera nie publikuje już ogłoszeń o otwartym i konkurencyjnym naborze na stanowiska dyrektorskie w administracji rządowej. Konkursy zostały zastąpione powołaniem. Takie rozwiązanie wprowadziła ustawa z 30 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o służbie cywilnej oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2016 r. poz. 34). Choć teoretycznie urzędy mogą zdecydować się na przeprowadzenie konkursu (zezwala im na to art. 681 kodeksu pracy), to z komunikatu na stronie KPRM wynika, że tego typu ogłoszenia nie będą już zamieszczane.


Pozostało jeszcze 66% treści

PROMOCJA
Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc już od 33,00 złZamów abonament

Przeczytaj artykuł
Koszt SMS-a 2,46 złZapłać sms-emMasz już kod?
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

Reklama

  • T1000(2016-03-03 13:30) Odpowiedz 190

    Albo za granicę. Tam uchodźca ma lepiej niż Polak w swoim kraju.

  • misza (2016-03-03 12:44) Odpowiedz 169

    Pracuje jako starszy inspektor w słuzbie cywilnej już 12 lat, posiadam wykształcenie, doświadczenie i wiedzę, myślałem że jestem już w miarę gotowy by niedługo spróbować sił w konkursie na dyrektora niestety obecna ustawa praktycznie całkowicie odcina mnie od możliwości jakiegokolwiek awansu na stanowisko wyższe gdyż nie należę do żadnej partii politycznej, zreszto jako urzędnik służby cywilnej należeć nie mogę, chyba trzeba to rzucić i wyjechać w Bieszczady

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • urzędniczka(2016-03-05 10:14) Odpowiedz 81

    Obecna nowelizacja ustawy o służbie cywilnej poważnie spłaszczyła ścieżkę kariery w urzędach. Można liczyć co najwyżej na kierownika, bo aby zostać dyrektorem trzeba być z właściwej opcji. Ja jestem urzędnikiem i niestety nie mogę być partyjna... Wszyscy nowi dyrektorzy są...

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Bert(2016-03-06 17:52) Odpowiedz 80

    No to sobie może poczekać, bo w marketach płacą więcej..