statystyki

Jak uzyskać uznanie kwalifikacji zawodowych zdobytych za granicą

autor: Urszula Mirowska-Łoskot25.02.2016, 17:00
Kwalifikacje są ważne w biznesie

Osoba zainteresowana pracą w Polsce, jeżeli wykonuje zawód regulowany, musi najpierw uzyskać potwierdzenie posiadanych kwalifikacjiźródło: Materiały Prasowe

Osoba, która chce podjąć pracę w zawodzie regulowanym w innym kraju UE niż ten, w którym zdobyła wykształcenie, powinna uzyskać poświadczenie umiejętności i wiedzy. Jeżeli nie spełni wszystkich warunków, będzie miała prawo do częściowego wykonywania swojej profesji.

Czy zawsze trzeba potwierdzić kwalifikacje

Zamierzam pracować w Polsce w zawodzie regulowanym. Wykształcenie zdobyłem za granicą. Czy muszę się ubiegać o uznanie kwalifikacji?

TAK

Osoba zainteresowana pracą w Polsce, jeżeli wykonuje zawód regulowany, musi najpierw uzyskać potwierdzenie posiadanych kwalifikacji. W tej sprawie należy zwrócić się do instytucji właściwej ze względu na profesję (np. dla lekarzy będzie to izba lekarska). Postępowanie w sprawie uznania kwalifikacji zawodowych do wykonywania zawodu regulowanego w Rzeczypospolitej Polskiej wszczyna się na wniosek zawierający:

●imię, nazwisko, datę i miejsce urodzenia wnioskodawcy,


Pozostało jeszcze 89% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane