Dla większości menedżerów studia MBA są trampoliną do sukcesu. Są one nie tylko ogromną inwestycją w przyszłość, ale również szansą na podniesienie kwalifikacji i zawarcie ciekawych kontaktów. Absolwenci wiodących programów MBA realizowanych w Polsce nie mają powodów, by obawiać się konkurencji na polskich czy zachodnich rynkach pracy. O wpływie edukacji menedżerskiej na gospodarkę oraz międzynarodowych studiach MBA Katalyst w Politechnice Warszawskiej opowiada prof. Witold Orłowski, dyrektor Szkoły Biznesu PW, członek Rady Gospodarczej przy Premierze RP, główny doradca ekonomiczny PWC.

Panie Profesorze, czy studia MBA stały się dźwignią sukcesu polskiej gospodarki?
Prof.Witold Orłowski: Nie ma wątpliwości, że wzrost kompetencji i poprawa wykształcenia Polaków – w tym w szczególności menedżerów – stanowiły ważny mechanizm przyczyniający się do sukcesu gospodarczego Polski w ciągu minionych 25 lat. Fakt, że standard MBA udało się z takim sukcesem przenieść na grunt polski jest z jednej strony efektem dążenia do wiedzy u młodych Polaków, z drugiej zaś efektem wysiłku instytucji edukacyjnych, pragnących dać im taką wiedzę, jaka naprawdę może się w życiu przydać. Polskie programy MBA wypuściły na rynek tysiące dobrze wyszkolonych, ambitnych menedżerów, którzy są świetnie przygotowanymi specjalistami w zakresie zarządzania, dysponującymi nie gorszą wiedzą od swoich zachodnioeuropejskich czy amerykańskich rywali. Bez nich, bez ich wiedzy i umiejętności, nie dałoby się pewnie osiągnąć w polskich firmach tak wiele.

Czym właściwie jest Katalyst MBA w Politechnice?
WO: Executive MBA Katalyst to nowa jakość w edukacji menedżerskiej w Europie Środkowo-Wschodniej. Po raz pierwszy mamy do czynienia z programem w pełni międzynarodowym, stworzonym z myślą o całym regionie. W naszej szkole uznaliśmy, że utrzymanie wysokiej jakości studiów MBA w Warszawie, przy rosnącej konkurencji ze strony najbardziej renomowanych szkół zarządzania z Europy Zachodniej i USA, możliwe jest tylko w przypadku awansu do wyższej ligi – a więc stworzenia marki programów MBA o charakterze nie krajowym, ale regionalnym. W naszej ocenie, choć istnieje w Polsce wiele bardzo dobrych programów, realizowanych często we współpracy z instytucjami zagranicznymi, żadna ze szkół biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej nie jest dziś w stanie wypromować takiej marki własnymi siłami. Stąd pomysł na to, by pójść drogą strategicznego aliansu, łącząc siły i tworząc sojusz międzynarodowy.

Studia Executive MBA prowadzone przez Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej, wspólnie z partnerami – HEC Paris, London Business School i Norwegian School of Economics, zyskały od 2014 nowego partnera - Central European University, amerykański uniwersytet z siedzibą w Budapeszcie stworzony przez G. Sorosa. W perspektywie najbliższego roku akademickiego przybędą nowi partnerzy akademiccy. Dzięki nowemu partnerstwu studenci mają do dyspozycji wspólną kadrę najlepszych wykładowców z międzynarodowych szkół biznesu. Część zajęć jest realizowana wspólnie w międzynarodowych mieszanych grupach w ramach tzw. „Super Weekendów Katalyst”. Studenci mają też do wyboru odbycie zajęć fakultatywnych w Warszawie lub w szkołach partnerskich. Dla noworekrutowanego rocznika wprowadzona została opcja specjalna: sesja wyjazdowa do Nowego Jorku

Co jeszcze wyróżnia program Executive MBA Politechniki?
Studia MBA w Szkole Biznesu PW to także wyjątkowa szansa rozwoju potencjału osobistego. Studenci korzystają z indywidualnej diagnozy i sesji feedbackowej na temat mocnych stron i potencjalnych obszarów rozwojowych w kontekście efektywnego wypełniania zadań menedżerskich. Mają dostęp do praktycznych technik i modeli skutecznego rozwoju osobistego oraz możliwość skonfrontowania bieżących planów zawodowych z realnym rynkiem pracy poprzez specjalny program Talent Tree.
Rozwój osobisty menedżerów jest szalenie ważny, bo koniec końców o rozwoju gospodarczym decydują ludzie i ich kwalifikacje. A programy MBA odgrywają niewątpliwie bardzo ważną rolę w podnoszeniu jakości kapitału ludzkiego, który mamy w gospodarce i w rozprzestrzenieniu się nowoczesnych metod zarządzania.

Executive MBA Politechniki Warszawskiej – dwuletnie studia podyplomowe, w trybie weekendowym, 100% w języku angielskim. Program jest certyfikowany - posiada europejską akredytację EPAS, klasę mistrzowską SEM Forum. Znalazł się na 17 pozycji w Europie w rankingu TOP MBA.

Wykłady Otwarte i Spotkania Informacyjne

środa, 16 września, godz.18:00 Prof. Witold Orłowski, „Current Economic Situation”

środa, 23 września, godz.18:00 Prof. Olaf Żylicz, „Happy Manager: Is It Really Possible?”

Zarejestruj się na www.biznes.edu.pl/dzien-otwarty