statystyki

Jak w PIT za 2011 rok uwzględnić sprzedaż nieruchomości

autor: Ewa Matyszewska29.12.2011, 06:41; Aktualizacja: 29.12.2011, 08:59
  • Wyślij
  • Drukuj
Nieruchomość

Nieruchomośćźródło: ShutterStock

Rozliczenie PIT za 2011 rok jest ostatnim, gdy podatnicy, którzy sprzedali mieszkanie lub dom, muszą stosować trzy sposoby opodatkowania. Wybór jednego będzie zależał od daty nabycia zbywanej nieruchomości.Czy w PIT-39 trzeba wpisać tylko dochód

W listopadzie 2011 r. podatniczka sprzedała dom, który kupiła na początku 2009 r. W związku z tym musi rozliczyć PIT. Czy w druku PIT-39 musi wykazać tylko dochód uzyskany ze zbycia nieruchomości?

Czy fiskusa interesuje meldunek

Podatnik sprzeda mieszkanie, które kupił w listopadzie 2008 r. Był w nim zameldowany na pobyt stały. Chce przy zbyciu tego mieszkania skorzystać z ulgi meldunkowej. Czy musi złożyć w urzędzie skarbowym oświadczenie o uldze?

Czy przy uldze mieszkaniowej jest PIT

Podatniczka jeszcze w tym roku planuje sprzedaż mieszkania, które kupiła w grudniu 2006 r. Ma zamiar skorzystać z ulgi mieszkaniowej. Czy będzie musiała składać zeznanie?

Czy przychód pomniejszą koszty

Podatniczka zastanawia się nad sprzedażą mieszkania, które kupiła w 2009 r. Jednak poniosła wysokie nakłady na jego wyremontowanie. Czy może przy zbyciu tej nieruchomości uwzględnić wydatki, jakie na nią poniosła?

Czy w zeznaniu podaje się podatek

29 grudnia 2011 r. podatnik sprzedaje mieszkanie, które kupił w 2007 r. Dochody z tego tytułu rozliczy w PIT-36. Czy w tej deklaracji w odrębnej rubryce trzeba podać wysokość podatku do zapłaty z tytułu sprzedaży mieszkania?

Czy nabycie domu decyduje o druku

Podatnik w 2011 r. sprzedał mieszkanie. Czy aby prawidłowo opodatkować dochód z tej transakcji, podatnik musi sprawdzić, kiedy nabył tę nieruchomość?

Czy wszystkie dochody się sumuje

W 2011 r. podatniczka była zatrudniona na podstawie umowy o pracę. Dorabiała też na podstawie umów cywilnoprawnych. Dodatkowo sprzedała mieszkanie, które kupiła w 2009 r. Czy w zeznaniu rocznym powinna zsumować wszystkie te dochody?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak w zeznaniu za 2011 rok uwzględnić sprzedaż nieruchomości.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 1

  • 1: Jan z IP: 87.205.244.* (2011-12-29 14:08)

    A tyle wylano wody na temat darmowego internetu!!!Klamstwo,klamstwo i obsluda to sa wizytowki tego systemu!!!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie