statystyki

Nie ma współzawodnictwa, nie ma konkursu. Kiedy obowiązuje 10-procentowy PIT?

autor: Patrycja Dudek03.04.2017, 08:02; Aktualizacja: 03.04.2017, 08:43
Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie uznał jednak, że to, co zamierza zaproponować klub, przypomina raczej system motywacyjny

Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie uznał jednak, że to, co zamierza zaproponować klub, przypomina raczej system motywacyjnyźródło: Inne

Dziesięcioprocentowy PIT jest tylko wtedy, gdy w grę wchodzi rywalizacja. Jeśli jej nie ma, podatek od nagród jest na ogólnych zasadach – wynika z wyroku NSA.

Reklama


Chodziło o warszawski klub piłkarski, który chciał wprowadzić program motywujący zawodników do osiągania jak najlepszych wyników. Nagrody miały trafiać do drużyn, które zdobyłyby tytuł w ramach innych konkursów piłkarskich. Większa liczba tytułów miała się przekładać na wyższą kwotę nagrody.

Spór z fiskusem toczył się o to, czy kwoty te będzie można potraktować jako wygrane w konkursie. A tym samym, czy będą one objęte 10-proc. stawką PIT.

Klub zwracał uwagę na to, że art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o PIT nie definiuje, czym jest konkurs. Przekonywał, że program motywacyjny będzie przedsięwzięciem o charakterze rywalizacji, będzie miał określony program i dawał możliwość wyboru najlepszych uczestników, którzy zostaną wyróżnieni nagrodami.


Pozostało jeszcze 44% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam już kod SMS
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Polecane

Reklama